ÇAY AĞACI KREMİ
Çay ağacı kremi yada merhemi çay ağacından elde edilir. Bilimsel adı Melaleuca alternifolia olan bitki dört mevsim yeşildir. Bitkinin damıtma yolu ile elde edilen yağı birçok krem ve kozmetik üründe baş bileşen madde olarak kullanıldığı bilinmektedir.

Kültürel ve geleneksel olarak bilinen topikal çay ağacı mevcut Batı tıbbı tarafından kabul edilen kavramlardan farklı olabilir. Bitkisel takviyelerin kullanımı göz önüne alındığında, birinci basamak olarak profesyonel sağlık hizmetine danışarak kullanılması tavsiye edilir. Yada bitkisel / sağlık takviyeleri kullanan eğitimli bir uygulayıcı ile istişare etmek de son derece ararlıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

FAYDALARI NELERDİR?

 • GÜÇLÜ BİR ANTİSEPTİKTİR
 • YARALAR
 • ALERJİ
 • DERMATİT
 • BÖCEK SOKMALARI
 • SİVİLCE
 • CİLT MANTARLARI
 • YANIKLAR
 • HERPES (UÇUK) AĞRILARINI HAFİFLETİR
 • ET BENLERİ

Fakat kullanım için alınırken güvenilir bir kaynaktan almaya özen göstermelisiniz.

YAN ETKİLERİ NELERDİR?
Topikal çay ağacı nadir alerjik reaksiyonlara neden olabilir. Boğazın kapanması; dudaklar, dil, ya da yüzde şişme veya ürtiker, nefes alma zorluğu da dahil olmak üzere ciddi bir alerjik reaksiyon belirtileri yaşarsanız acil tıbbi yardım isteyin kullanmayı durdurun.
Deri döküntüsü, topikal çay ağacı kremi kullanımında nadiren rapor edilmiştir. Topikal çay ağacı kullanımı ile ilgili bir döküntü veya diğer cilt tahrişleri ortaya çıkarsa doktorunuza veya sağlık kuruluşuna başvurun. Çay ağacından elde edilen yağın %100 saf olduğu şekilde kullanılması ciltte tahrişlere yol açabilir.
Burada yer alanların dışında da başka yan etkiler oluşabilir. Alışılmadık ya da özellikle rahatsız edici herhangi bir yan etkisi hakkında doktorunuzla konuşun.

Sponsorlu Bağlantılar

BİLMEMİZ GEREKEN EN ÖNEMLİ BİLGİ NEDİR?
Topikal Çay ağacı sadece harici kullanım için tasarlanmıştır. Çay ağacı topikal ürünleri yutmayın.
Topikal Çay ağacı, güvenlik, etkinlik ya da saflığı için FDA (Food and Drug Administration) tarafından henüz değerlendirilmemiştir. Fakat  Topikal çay ağacının potansiyel riskleri ve / veya avantajları olabilir. Ayrıca, bu bileşiklerin üretim standartları vardır. Bitkisel / sağlık takviyeleri kontaminasyon riskini en aza indirmek için güvenilir bir kaynaktan satın alınmalıdır.

KİMLER TOPİKAL ÇAY AĞACI KULLANAMAZ?
Topikal çay ağacı kullanmadan önce, alerji (özellikle bitkiler için) varsa, herhangi bir sağlık sorununuz varsa, doktor ya da eczacınızla konuşun. Diğer ilaçlar veya diğer diğer bitkisel / sağlık takviyelerini kullanın. Topikal Çay ağacı, bazı durumlarda tavsiye edilmez.
Eğer hamileyseniz veya hamile kalmayı düşünüyorsanız ilk önce doktorunuzla konuşmadan topikal çay ağacı kullanmayın. Topikal çay ağacının doğmamış bebeğe zarar verip vermeyeceği bilinmemektedir.
Topikal çay ağacını emziriyorsanız doktorunuzla konuşmadan olmadan kullanmayın. Ayrıca topikal çay ağacının bir bakım olarak bebeğe zararı olup olmadığı bilinmemektedir.
Topikal çay ağacı çocuklar tarafından kullanımı ile ilgili hiçbir bilgi yoktur. Öncelikle çocuk doktoru ile konuşmadan bir çocuğa herhangi bir bitkisel / sağlık takviyesi vermeyin.

NASIL KULLANMALIYIM?
Kültürel ve geleneksel bakımdan çay ağacı bilimsel tıptan farklı olabilir. Öncelikle işinde uzman birine danışarak kullanmalısınız. Yada bitkisel takviyelerde alanında uzman kişi yada kişilerle koordinasyon daha avantajlı olabilir. Onların önerdiği paketleri kullanın. Paketlerinizi ışıktan koruyunuz.
Topikal Çay ağacı sadece harici kullanım için tasarlanmıştır. Çay ağacı topikal ürünleri yutmayın.
Topikal Mağaza çay ağacı gibi paket üzerinde yönetti. Genel olarak, topikal çay ağacı ışıktan korunmalıdır.

BİR DOZ KAÇIRIRSAM NE OLUR?
Topikal çay ağacı ile ilgili olarak unuttuğunuz doz ile ilgili herhangi bir bilgi mevcuttur. Daha fazla bilgiye ihtiyacınız varsa, doktor, eczacı veya profesyonel sağlıkçınıza danışın.

AŞIRI DOZ KULLANIRSAM NE OLUR?
Acil tıbbi yardım isteyin. Bir çay ağacı topikalinin doz aşımı belirtileri bilinmemektedir.

TOPİKAL ÇAY AĞACI KULLANIRKEN NELERE DİKKAT ETMEK GEREKİR?
Topikal çay ağacı kullanırken, sağlık kuruluşu tarafından kısıtlanmadıkça gıda, içecek ya da aktivitelerle ilgili herhangi bir kısıtlama yoktur.

İLAÇLARLA ETKİLEŞİM
Çay ağacının diğer topikal reçete ya da geleneksel ilaç veya bitkisel/sağlık takviyeleri arasındaki etkileşimler bildirilmemiştir. Başka herhangi bir oral veya topikal ilaçlar veya takviyeleri kullanıyorsanız, topikal çay ağacı kullanmadan önce doktor, eczacı veya profesyonel sağlıkçılarla konuşun.

DAHA FAZLA BİLGİYİ NEREDEN ALIRIM?
Sizin doktor, eczacı ya da sağlık kuruluşunuzdan topikal çay ağacı hakkında daha fazla bilgi olabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
  kadir gül

  Çay ağacı kremi 22 aylık bebekte pişiğe iyi gelirmi bilgi verirseniz sevinirim

Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Menekşe
Badem Yağı
Dere Otu
Çay Ağacı Kremi
HİBİSKÜS ŞERBETİ SERİNLETİYOR
Bağırsak Hastalıklarına Şifalı Bitkiler
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.