ÇEKİCİ BACAKLAR İÇİN İPUÇLARIÇekici Bacaklar İçin İpuçları

Pürüzsüz ve çekici bacaklara sahip olmak ister misiniz? Aşağıda verilen ipuçları bu isteğinizin gerçekleşmesinde etkili olacaktır. Ancak farklı cilt tiplerinden aynı etkiyi yaratacağını garanti edemeyiz.

Bu isteğinizin gerçekleşmesi için gerekli şeylerden biri de sabırdır. Sonucu görmeniz için bir gece yeterli olmaz elbette. Kendinize biraz zaman tanıyarak sabrınızın meyvelerini almanın hazzını çıkarın.

Sponsorlu Bağlantılar

Deneyeceğiniz adımlar aşağıdaki gibidir.

İŞTE ATACAĞINIZ ADIMLAR

#### Sabahları duştan sonra sıvı sabun ve ılık su ile bacaklarınızı yıkamak için vakit ayırınız.

#### Yıkadıktan sonra tercihen nemli, temiz bir havlu ile kurulama yapın. Kurulama yaparken havluyu sertçe kullanmayın ve cildi ovmayın. Havluyu ovalayarak kullanmanız ciltteki nemin emilmesine ve cildin fazla kurumasına neden olacaktır.

#### Rahat bir yere oturup bacaklarınıza losyon uygulayın. Pürüzleri ve koyuluğu gidermek için dizlere daha fazla losyon sürün.

Sponsorlu Bağlantılar

#### Daha sonra bir bacağınıza biraz bebek yağı dökün. Yumuşak bir bez ile (işe yaraması için mutlaka yumuşak olmalı) döktüğünüz bebek yağını bacağınıza yayınız. Daha sonra aynı işlemi diğer bacağa da uygulayınız. Eğer yağ fazla geldiyse, temiz bir havluyla fazla yağı alınız. Kurulama da kullandığınız bezi burada da kullanabilirsiniz.

#### Selülit probleminiz varsa bir tane selülit azaltma kremi ya da jeli kullanabilirsiniz. Bu tür ürünlerin etkisini göstermesi genellikle bir ayı bulmaktadır. Ama eğer istikrarlı ve tutarlı şekilde kullanırsanız harika sonuçlar elde edebilirsiniz.

#### Yukarıdaki adımları uyumadan birkaç saat önce de tekrarlayın.

#### Egzersiz yapınız. Egzersiz yaptıkça ve hareket ettikçe yağları yakacaksınız. Kaybettiğiniz yağlar bacaklarınızın daha ince ve daha çekici görünmesini sağlayacaktır.

BUNLARA DA DİKKAT EDİN

 • Tıraştan sonra losyon ve bebek yağı sürerseniz bacaklarınız daha parlak ve daha nemli olacaktır.
 • Eğer sabahları duş almak için yeterli zamanınız yoksa, sadece bacaklarınızı yıkayın ve yine yukarıdaki bakım adımlarını uygulayın.
 • Bacaklarınızdaki tüm kusurları dikkate alın ve gizlemek için fondöten veya kapatıcı ürünler kullanmayın. Morluklar veya yaralar varsa bunlar iyileşinceye kadar kot pantolon giyin ya da eğer doğal leke ve işaretler ise göstermekten çekinmenize gerek yok.Çekici Bacaklar İçin Ne Yapılır
 • Giyeceğiniz kot pantolon veya eteklerin bacaklarınızı sıkmayacak türden olmasına özen gösterin.
 • Tıraş ile bacaklarınızın taze görünmesini sağlayabilirsiniz. Ama tıraş etmeden de bacakların yine taze ve çekici görünmesini sağlamanın yolları var. Bir yere gitmeden önce bacaklarınıza bebek yağı sürün. Bacaklarınızın daha çok dikkat çektiğini ve tüylerin yokmuş gibi bir görünümde olduğunu fark edeceksiniz.
 • Bebek yağının güneş altında cilt için tehlikeli olduğu kanıtlanmıştır. Bu nedenle bebek yağı kullanmadan önce güneş kremi uygulayınız.

UYARILAR

#### Kirli cilt üzerine uyguladığınız losyon, kirlerin bacağın her tarafına yayılmasına neden olur. bu nedenle losyon uygulamadan önce bacaklarınızın temiz olduğundan emin olun.

#### Bacaklarınızı tıraş ettiğiniz zaman nem kaybının önüne geçmek için tıraş kremi de kullanın.

Bacak bakımında ihtiyacınız olacak şeyler;

 • Güvendiğiniz herhangi bir nemlendirici veya sıkılaştırıcı losyon (tercihen klinik olarak kanıtlanmış veya test edilmiş)
 • Ilık su
 • Sıvı vücut sabunu
 • Bebek yağı (tercihen Johnson’ın Baby, hafif olanı) ve
 • Germe

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Yüzdeki İstenmeyen Tüyler Nasıl Azaltılır
Zifaf
Kadınlarda Yeşil Vajinal Akıntı ve Nedenleri
BEYAZ RENKLİ PEYNİR KESİĞİ (ÇÖKELEK) GİBİ AKINTI
Kronik Pelvik Ağrı
Kadın Sesi Yumurtlama Döneminde Daha Çekici
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.