İnsan oğlunun neredeyse var olduğundan beri bildiği ancak adını son 100 yılda koyabildiği bir olgudur. Çekicilik fizik aleminde maddelerin birbirine dokunmadan önceki durumlarıdır. İnsan oğlundaki karşılığı ise iki bireyin birbirine olan ilgileridir. Bu ilgi genellikle cinsellik açısından açıklansa da aslında çekicilik hayatın her alanında kendisine yer bulan bir fenomendir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir insanın bir başka insan tarafından çekici bulunması günümüz dünyasında çoğunlukla cinsellikle açıklanan bir durumdur. Bu gün çekicilik kelimesine yüklenen anlam budur. Yazımızın devamında çekicilik dendiğinde aslında bu durum kast edilecektir.

Sosyal anketlerde bir insanın çekiciliğine nasıl karar verirsiniz diye sorulmuş ve genellikle;

  • Boyu ve kilosunun oranı uygun olması,
  • Kadınlarda kalçalarının genişliği,
  • Göğüslerinin boyutu,
  • Yüz hatlarının simetrikliği,
  • Zeka düzeyini gösterir konuşma özellikleri,
  • Erkeklerde dar kalçalar, yağsız vücut, ortalamanın üstünde boy,
  • Uzun boy,
  • Kadınlarda hafif kilo, vücudun duruş şekli,

Gibi cevaplar alınmıştır.

Bilim adamları bu sonuçlar üzerinde kafa yorduğunda ortaya çıkan bellidir ve sonuç ilginçtir. Çekicilik erkeklerde ve kadınlarda soyun devamıyla ilgilidir. Erkeklerden farklı olarak kadınlar güçlü erkekleri de çekici olarak etiketleyebilmektedir. Yani kadınlar ayrıca çekici bulduğu erkeklerde güç kavramını da görmek isterler.

Sponsorlu Bağlantılar

Çekicilik binlerce yıl boyunca insanoğlunun düşünsel gelişiminde belirli kaidelere oturmuş bir kavramdır. Bu kaideler soyun devamını sağlayacak güçlü bir kişiliktir. Gücün belirleyici unsurları insanoğlunun fiziki yeterlilikleri ve zeka düzeyiyle ilgilidir.

Örneğin: Erkeklerde geniş omuzlar gücü temsil ederken, dar kalçalar ve geniş çene yapısı yeteri miktarda testesteron salgılayabildiğinin göstergesidir. Yine kadınlarda geniş kalça, geniş leğen kemiğine ve bütün bunlar da üretkenliğe işarettir.

Asırlar boyunca hayatta kalma ve soyunun devamını sağlama içgüdüsü hep ileride olmuş insan oğlu yüz yıllar boyunca bu durumları defalarca tecrübe etmiş ve düşünsel aleminde çekicilik özelliklerini belirlemiştir. Günümüzde ise çekicilik mekanizması atalarımızdan bize kaldığı gibi devam etmektedir.

Çekici Bayan:

Bayanlarda ilk dikkat çeken cekicilik özelliği kesinlikle geniş kalçalar, ince bel ve dolgun göğüsler. Bayanların sesi de çekicilik özellikleri arasında. Ayrıca yürüyüş tarzı, kendinden emin-dozunda cüretkar tavırlar da erkekler tarafından oldukça çekici bulunuyor. Ten rengi erkekler tarafından önemsenirken. Tenin hangi renkte olması gerektiği hakkında erkekler ayrışıyor. Çoğunluk beyaz tenin daha çekici olduğunu söylerken siyah ya da esmer ten çekicidir diyenler de azımsanmayacak sayıda. Ten rengi hakkında ortak tavır ise tenin parlak ve pürüzsüz olması yönündedir. Parlak ten kadının sağlığı hakkında ipucu olabilecek bir göstergedir.

Çekici Erkek:

Erkeğin ilk dikkat çeken özelliği kesinlikle geniş omuzları ve geniş çene yapısıdır. Çekici erkeğin diğer özellikleri ise kendinden emin duruşu ve yerine göre hırçın olabilmesi, dar kalça yapısı, yağsız vücut, parlak cilt, hafif kaslı vücut ve kollar, vücudun orantılı bir şekilde kıllarla kaplı olması, şakak kısımlarında alna yakın yerlerde hafif saç kayıpları(temporal erkek çizgisi) kalın fakat hafif titreyen ses tonu olarak sıralanmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Cilt Morarması Nedenleri
Diz Kapağı İltihaplanması
Tuvaletteki Kurtçuklara dikkat!
Yaz Kış Ellerin Soğuk Olması
El Bileğinde Tümsek, Çıkıntı
İçtikten Sonra Kusma Nasıl Yatıştırılır
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.