.: Lütfen Dikkat :.


Sitemizde Yayınlanan Reklamları Engellemektesiniz. Oysa Bu Site Yayınlanmakta Olan Reklamlar Sayesinde Gelir Elde Etmekte ve Yayın Hayatına Devam Edebilmektedir. Reklam Yayınlayarak Sizlere Rahatsızlık Verdiğimizin Farkındayız ve Bundan Dolayı Özür Dileriz. Yine de Siteye Girebilmek İçin "Bu Alan Adındaki Sayfalarda Reklam Engelleyici Programın Çalışmaması Gerekmektedir.

reklam_engeli
yukleniyor

Sponsorlu Bağlantılar

ÇIBAN NEDİR? NASIL MEYDANA GELİR?
Çıban bir mikrobun nedeniyle kıl kökünün veya çevresinin irin olmasıdır. Vücutta çok fazla biriken zehirleri vücudun dışarı atma isteği sebebiyle çıbanlar meydana gelir. Bulaşıcı bir hastalıktır.

Şişkin, kırmızı, içi irin dolu gibi bir şekli vardır. Vücudun herhangi gibi bir yerinde çıkabilir. Genel de vücudun sırt kısmı, omuz ve kasık bölgelerinde rastlanır. Çıbanlar bazen seyrek bazen de çok sık çıkabilir. Çıbanları sıkmamakta bizim için yararlı olur. Sıkılan çıbanlar vücudun bazı yerlerine dağılarak başka yerlerde de çıkmasına neden olur. Fakat bunları azaltmak için antibiyotik ve alkol yanı sıra kahve, çikolata ve şeker de dikkat edilmeli.

Sponsorlu Bağlantılar

Çıbanı olan kişiler havlusuna, tıraş malzemelerine, yatağına ve benzeri kişisel eşyalarına dikkat etmeli, başkasının kullanmasına izin verilmemeli ki çıban diğer kişilere de geçmesin.

Şu aşağıdaki yöntemi çıbanlarınızda deneyin faydası olacaktır.

Tedavi:
Malzemeler
- Badem
– Bal
– Çam Sakızı
– Sabun
– Terebentin

Badem, sabun, terebentin, çam sakızı bunlardan 2’şer tatlı kaşığı ve bir çay bardağı balı bir kaba koyun. İyice karıştırın ve merhem haline getirin, çıbanlarınıza sürün.


Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Cilt kanseri
Yağlar
İdrarda Kan Görülmesi
Angina Pektoris Nedenleri Nelerdir?
El Titremesi
Sivilce
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.