Çikolatada yüksek miktarda enerji bulunmaktadır.

Çikolata içerisinde bulundurduğu yüksek enerji nedeniyle özellikle 2.Dünya Savaşı sırasında askerlerin ana öğünlerinde de kullanılmıştır. 100 Gramlık bir sütlü çikolatada ortalama olarak 30 gram yağ ve 60 gram şeker bulunmaktadır. Buda yine ortalama 2400 kJ yani 580 kaloriye denk gelmektedir. Eğer gün içerisinde yüksek fiziksel aktiviteli bir tempoda yaşıyorsanız ve ekstradan alıcağınız bu kaloriyi yakalabilme şansınız varsa kontrollü bir şekilde çikolata yiyebilirsiniz. Fakat masa başı ve çok fazla fiziksel hareketlilik gerektirmeyen bir işte çalışıyorsanız formunuzu korumanız için mümkün olduğunca çikolatayı az tüketmek sizin yararınıza olucaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Beslenmede Çikolatanın Önemi
Pervin Bulgak bikini çorbası
Kan Yapan Besinler
Folat, B-12 ve C Vitamini Eksikliği Anemisi
Beyin ve Vücut Sağlığı İçin Doğru Beslenme
acıktırmayan yiyecekler
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.