Çikolata’dan Sonra Deri Kabarcığı Olur Mu?

Genellikle aşırı tüketildikten sonra ortaya çıkabilen deri kabarcıkları direk olarak çikolata ile bağlantılı değildir. Bu genellikle ciltte daha önceden varolan fakat fark etmediğiniz bir takım alerjik reaksiyonlardan ötürü meydana gelebilir. Böyle bir durumla karşılaşıldığı taktirde mutlaka uzman bir diyetisyenden yardım alınmalıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Günlük olarak yarım paket çikolata tüketildiği taktirde ve gün içerisinde disiplinli, düzenli bir beslenme programının yanına egzersizi de eklediğiniz taktirde formunuz açısından çikolatanın herhangi bir zararı olmayacaktır. Çikolatayı genellikle gün içerisinde öğlen ana öğününden sonraki ara öğünlerde yemeye özen gösterin. Bu sayede hem çikolata isteğinizi bastırmış olucaksınız hem de öğünler arasında tok kalmış olucaksınız. Mümkün olduğu kadar bilinmiş ve kaliteli markalı çikolataları tercih etmektede fayda vardır. Çikolatayı yavaş yavaş yiyerek tadını çıkarmanız önemlidir. Çünkü aksi taktirde bir paket çikolatayı farkında olmadan yiyebilirsiniz. Sonuç olarak günde yarım paket çikolatanın zararı değil yararı vardır.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Sağlıklı Beslenme Programı Nasıl Olmalıdır
Vücudunuzu Zehirlerden Arındırmanın 10 Yolu
Ispanağın faydaları
Diyetinize Lif Posa Ekleme Yöntemleri
Kan Yapan Besinler
Sağlıksız Sanılan 5 Sağlıklı Gıda
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.