Çikolata’nın İçerisinde Yer Alan Antioksidanlar

Yapılan bir takım araştırmaların neticesinde çikolatada bol miktarda bulunan kakaonun içerisinde yer alan flavonol ismi verilen bir takım antioksidan maddelerin zararlı olan kolestrolü düşürdüğü, oksidasyon ve kan pıhtılaşma seviyesinide azalttığını ortaya çıkarmıştır. Bitter çikolatada sütlü çikolataya göre daha fazla kakao bulunduğu için bitter çikolatanın içerisinde daha çok antioksidan özelliğe sahip madde yer almaktadır. Beyaz çikolatının içerisinde ise kakao miktarı sıfırdır. Henüz tıp literatürü açısından kesinlik kazanmış olmasada çikolatanın kalp damar hastalıklarına yakalanma riskini düşürdüğüde tahmin edilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Şekerli İçeceklerden Uzak Durun
Kırmızı biberin faydaları nelerdir
Kan Yapan Besinler
Diyette Meyve Tüketimi
zayıflatan besinler
Diyetinize Lif Posa Ekleme Yöntemleri
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.