CİLDİMİZİ NASIL NEMLENDİRMELİYİZCildimizi Nasıl Nemlendirmeliyiz

Birçok kişide zaman zaman cilt kuruluğu yaşanmaktadır. Soğuk havalar, klima, kirlilik ve cildi aşırı yıkama gibi etkenlerden dolayı ciltte kuruma yaşanabilir. Eğer sizde cilt kuruluğu sık sık yaşanıyorsa, bu sorunun önüne geçmek için cildinizi nemlendirmeniz gerekir. Cildinizi doğru ve etkili şekilde nemlendirmek için adımlar halinde verilen aşağıdaki bakım önerileri faydalı olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

İŞTE ATACAĞINIZ ADIMLAR

#### Cilt tipinize uygun bir günlük vücut yıkama jeli kullanın. Cildinizin oldukça kuru olduğunu varsayarsak, ucuz bir vücut temizleme jeli almaktan kaçının. Kalitesini kanıtlamış ve önerilen bir ürün almaya dikkat edin.

Yüz Cildimi Nasıl Yenileyebilirim

İyi vücut temizleme jellerinin içinde hindistan cevizi yağı, zeytinyağı ve jojoba yağları gibi nemi tutmaya yardımcı temel yağlar bulunur. Kozmetik mağazalarında ve internet üzerinde doğal içerikli birçok farklı ürün seçeneğine ulaşabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

Alkol bazlı temizleyiciler ve sert sabunlardan da kaçının. Bu tür ürünler belirgin bir temizlik yaparlar fakat ciltteki doğal yağları aldıkları için kuruluğa neden olurlar.zeytinyağı cilt nemlendirme

#### Cildinizi düzgün şekilde kurulayın. Bazı insanlar özellikle sabahları acele ile hareket ettikleri için ciltlerini iyi kurutmadıkları için gün boyunca cildin kurumasına yol açar. Havlu ile cildinizi kurulayın ya da çok hassas ciltler için düşük ayarda saç kurutma makinesini kullanın.

#### Doğru bir nemlendirici tercih edin. Bu en önemli aşamadır. Daha önce de vurgulandığı gibi herkes farklı bir cilt tipine sahiptir. Ancak en doğal içerikli ürünün en iyi olduğu savunulmaktadır. Doğal içerik demek, daha az kimyasal ve daha az yan etki demektir. Bu nedenle birçok kişi shea yağı ve temel yağları içeren kremler ​​kullanmaktadır. Bu, cildinizi daha sağlıklı ve nemli tutmanıza yardımcı olur.

Yaşlı Ciltler Nasıl Nemlendirilmelidir

#### Çantanızda el kremi ve vücut kremi bulundurun. Çantanızda bulunması gereken temel öğelerden biri haline getirin. Hangi ülkede yaşadığınıza bağlı olarak, bazı kremlerin cildi korumak için iyi bir SPF değerine sahip olması gerekebilir. Ayrıca çantanızda bir krem bulundurmanız, ellerinizi yıkadıktan sonra nemlendirme yapmanızı hatırlatacaktır. İnsanların genellikle kuru ellere sahip olmalarının nedeni suyun elleri kurutmasındandır.

#### Cildinizin pürüzsüz ve sağlıklı olmasını sağlamak için, her hafta ya da 2 haftada bir cildinize bir bakım uygulayınız. Ciltteki kirleri ve ölü hücre kalıntılarını temizlemek için fırçalama scrub’ı veya vücut maskesi kullanabilirsiniz. Ancak dikkat etmeniz gereken husus, bu tür bakımları yaparken cildi nemli tutmanız gerektiğidir. Düzenli bakım cildinizi daha pürüzsüz, yumuşak ve nemli tutmaya yardımcı olur.

Kuru Ciltler İçin Doğal Nemlendiriciler

#### Günlük cilt bakım rutinine kendinizi alıştırın. Bunun için sabahları veya akşamları kendinize zaman ayırmanız önemlidir. Aceleniz olduğunda tüm kuru bölgelere losyon uygulayamayabilirsiniz.

ÖNEMLİ İPUÇLARICilt Nasıl Nemlendirilir

  • Yaz aylarında cildiniz otomatik olarak doğal yağlarını üretir. Bu yağlar cildi normal rutinde tutmaya yardımcı olur fakat nemlendirmesi yetersiz kalır.
  • Kış, cilt için en kötü zamandır. Çünkü hem soğuk hava hem de içerideki merkezi ısıtmalar cildi kurutur. Bu nedenle nemlendirici kullanımı bu dönemlerde arttırılmalıdır.
  • Çoğu nemlendiricide alınan etkiyi maksimize etmek için doğal yağlar eklenebilir.
  • Cilt tipinizi araştırın. Cildinizin bazı bölgeleri kuru ise, piyasada vücudun bu kuru bölgeleri için yardımcı olabilecek farklı kremler bulunmaktadır.

Kuru Ciltten Nasıl Kurtulabilirsiniz

  • Cildinize zarar verebildiği için sıcak su ile yıkamayınız. Ilık su kullanmaya çalışın. Ilık su vücudunuzu durulamanız, hem serinletici etki yapar hem de gözenekleri kapatır.

UYARILAR

Yeni bir krem ​​satın almadan önce test edin. Kolunuzun iç kısmındaki bir alanda deneyiniz. Eğer doğal yağları internetten alacaksanız, aldığınız yerin güvenilir olmasına dikkat ediniz.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Demir Eksikliği
İdrar Kaçırma Nedenleri Nelerdir?
Parmaklarda Karıncalanma
Fosfor Fazlalığı
GÜNEŞ GÖZLÜĞÜ SEÇERKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?
Bağışıklık Sistemini Güçlendirmek İçin
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.