CİLDİN DÜŞMANLARIcildin-dusmanlari

Cildimizle ilgili sıkça bilinen bir görüş vardır: “20 yaşına kadar bize genlerimizden miras olarak gelen cildimiz, 40 yaşına kadar hak ettiğimiz cildimiz ve 60 yaşına kadar kazandığımız cildimiz vardır.” Dolayısıyla cildinizi korumak veya onarmak için yapabildiğinizi yapınız, asla geç kalmış sayılmazsınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Bugünden başlayarak iyi bir cilt bakımı için bir başlangıç noktası oluşturabilirsiniz. Bu amaçla aşağıdaki öneriler yararlı olacaktır:

Sigara: Sigara kan damarlarını daraltır, oksijen alımını kısıtlar, ten renginin griye dönmesine neden olur ve kollajen oluşumu için gerekli olan C vitaminini etkisiz kılar. Göz çevresi, ağız ve ince cilt bölgelerinde kırışıklıklara açar.

Kirlilik: Kirlilik de sigara gibi ciltte büzüşme ve buruşmalara neden olur.

Kuru hava: Cildiniz kolayca su kaybedebilir. Bu nedenle havayı nemlendirmek için kullanışlı çiçek su spreyini elinizin altında bulundurun.

Kilo kaybı / kazancı: Cildimiz oldukça elastik olsa da lastik bir bant gibi değildir. Ciltte sarkmalar ve ton kaybı takip ettiğiniz diyetten kaynaklanabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Aşırı cilt çekilmesi: Makyaj ve yüz ürünleri yumuşak bir dokunuş ile uygulanmalıdır. Cildin aşırı çekilmesi sarkmalara zemin hazırlayabilir.

Yanlış cilt temizliği: Keseler ve yüz scrubları ciltteki pullanma ve ölmüş cilt hücrelerini temizlemek için tasarlanmışlardır. Eğer duşta lif kullandığınız gibi scrub’ları da kullanırsanız ciltte tahrişe neden olabilirsiniz.

Alkol: Alkol vücudu içeriden dışarıya doğru kurutur, karaciğeri yorar ve B vitaminlerini parçalar.

İlaçlar: Bazı ilaçlar ışık ve güneş hassasiyeti, kuruluk, lekelenme, hatta hafif aknelere neden olabilir.

Kabızlık: Eğer vücudun filtreleme mekanizmasında bir problem varsa toksinler vücutta birikebilir ama sonunda yine bazı kanallardan çıkmaya çalışırlar. İşte bu mecburi çıkış yolları da genellikle cilt olmaktadır. Vücudun temizleme mekanizmasının iyi çalışması için bol miktarda su için lifli gıdalar tüketin.

Güneş ışığı: Aşırı şekilde güneşe maruz kalınması cildin buruşuk, kösele ve lekeli görünmesine neden olur. Ayrıca ciltte erken yaşlanma belirtilerine neden olup cilt kanserine bile yol açabilir. Sabah 10:30 dan önce veya 16:30 dan sonra D vitamini için 15 dakikalık bir günlük güneş ışığı dozuna ihtiyaç vardır.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
    Sağlık

    iyi akşamlar ben konyadan veli benim sorunum cildimin çukurlukları bu çukurluklar nasıl önlenebilir benim bu konuda hiç bir bilgim olmadığı için size başvurdum ben yağlı yiyecek yemiyorum çerez lerden filan uzak dururum ben devamlı ama bir türlü düzelmiyor temizde tutdum halde gene olmuyor lütfen bana yardımcı olun şimdiden size yardımlarınız içiri teşekkür ederim

Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Burun Estetiği
Selülite Çözüm
PARFÜM UZMANINDAN MÜKEMMEL ÖNERİLER
Sabun ve Kül
Kaş Boyaması Nasıl Yapılır?
İğneli Epilasyon Nedir? Fiyatları
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.