ÇİLLERİN RENGİNİ AÇMA YÖNTEMLERİÇillerin Rengini Açma Yöntemleri

*** Limon suyu kullanabilirsiniz. Limon suyu doğal bir renk açıcı olduğu için çillerin görünürlüğünü kaybettirmek için de başvurulmaktadır. Özellikle güneşe maruz kalma sonucu oluşmayan ve ciltte doğal şekilde var olan çiller için etkili bir yöntemdir. Çünkü güneş ışınlarından dolayı ortaya çıkan çiller daha koyu renkli ve daha inatçı olmaktadırlar.

Sponsorlu Bağlantılar

  • Uygulamak için öncelikle bir tane taze limon alın ve bir kabın içine sıkın. Önceden sıkılmış limon suyunu da kullanabilirsiniz.
  • Daha sonra limon suyuna bir pamuk batırın ve çilli alanda yüzünüze uygulayın. 10 dakika beklettikten sonra soğuk su ile durulayınız.
  • Çil görünümleri ortadan kayboluncaya kadar bu uygulamayı her gün yapınız.

Çil Tedavisi Nasıl Yapılır?

Çillerin Rengini Açma Yöntemleri- süt maskesi*** Süt maskesi deneyebilirsiniz. Çilleri doğal yollarda ortadan kaldırmak için başvurulan diğer yollardan birisi de süt içeren bir maske uygulamaktır. Sütün içinde bulunan laktik asit cildin üst katmanında soyulma yaratarak çil görünümlerini azaltır. Bu yöntem de yine güneş kaynaklı çillerden ziyade doğal çiller için etkilidir.

Sponsorlu Bağlantılar

  • Bir miktar ekşi kremayı çilli bölge üzerine yayarak sürün. 10 dakika kadar bekleyip cildin emmesini sağladıktan sonra soğuk su ile durulayın ve ardından kurulama yapın.
  • Tam yağlı sütle ilgili bölgeyi yıkayabilirsiniz. Bir kasenin içine bir miktar tam yağlı süt dökün ve bununla yüzünüzü ovuşturarak yıkayın. Aynı şekilde bunda da 10 dakika beklettikten sonra soğuk su ile yıkayıp kurutunuz.

Yüzdeki Çiller İçin Bitkisel Tedavi

*** Meyveler ile çözüm üretebilirsiniz. Meyveleri bir arada karıştırıp çil olan bölgenin üzerine uygularsanız, cildin üst katmanında doğal yolla peeling etkisi yaratabilirsiniz.

  • Bir kabın içinde çilek ve kivileri ezerek karıştırın. Daha sonra çillere yoğunlaşarak yüzünüze sürünüz. Tamamen kuruması yaklaşık 20 dakika sürecektir. Sonrasında soğuk su ile durulayın.
  • Çilek ve kivi yerine salatalık ve kayısı ikilisini de deneyebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Ertesi Gün Hapları Nasıl Kullanılır?
Ayaklara Kuruluk ve Ağrı Nasıl Yatıştırılır
Göz Kreminin Doğru Şekilde Kullanımı
Diyabetli Hastalarda Cilt Bakımı
Güzelliğinizi Artırmak İçin 12 Yöntem
Evde Aloe Vera Jeli Hazırlama
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.