Cilt Bakımı İçin 6 Altın Kural

Her gün yapacağınız pratik bir takım öneriler sayesinde cildinizin yaşlanmasına engel olabileceğiniz gibi günlük bakımını da bu sayede gerçekleştirebilirsiniz. Bu makalemizde cilt bakımınız için olmazsa olmaz altı altın kuralı bulabilirsiniz. Programlı ve düzgün bir şekilde uyguladığınız taktirde cilt sorunlarınız ortadan kalkacaktır.

Güneşe çıkarken mutlaka her gün koruyucu krem kullanın.

Sponsorlu Bağlantılar

Uzmanlar yaz aylarına girdiğimiz şu günlerde güneşin etkisinden korunmak için en az 30 koruma faktörlü güneşten koyurucu kremler kullanılmasını tavsiye etmekteler. Fakat genellikle bu kremlerin kıvamı diğer nemlendirici gibi alışık olduğunuz ürünlerin kıvamından biraz daha yoğun olduğu için gün içerisinde makyajın bozulmasına neden olarak kişilerin rahatsız olmasına sebep verebiliyor. Bu durumun çözümü ise gayet basit. Yağ içermeyen koruyucu özelliği bulunan nemlendirici bakım kremlerini kullandığınız taktirde gün içerisinde hem makyajınız bozulmayacak hemde güneşin zararlı ışınlarından korunmuş olucaksınız. Bu kuralı sürekli uygulayabilmeniz için güneşin altına hiç krem kullanmadan çıkan birisinin cildini incelemek yeterli olucaktır. Muhtemelen gördüğünüz lekeli ve kırışıkların olduğu cilt sizi krem kullanmak için motive edicektir.

Gece yatmadan önce mutlaka gün içerisindeki makyajınızı temizleyin.

Makyaj yapmaya başladığınız andan itibaren bu malzemelerin içerisindeki bir takım kimyasallar ve ciltte bulunan yağın karışması neticesinde ciltteki gözeneklerin tıkanmasına ve cildinizin hava almasını engelleyerek cilt üzerinde sivilcelerin meydana gelmesine neden olur. Bunun dışında gün içerisinde yaptığınız makyaj havada bulunan tozu ve çeşitli cilde zararlı maddelerin cilt yüzeyine yapışmasına sebep olmaktadır. Bu yüzden mutlaka her gün uyumadan önce yüzünüzdeki makyajı temizlemeniz cildinizin yatarken nefes alması ve gün içerisinde oluşan deformasyonu düzeltebilmesi için önemlidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Banyodan sonra mutlaka nemlendirici krem kullanın.

Her gün yeni bir güne başlamak için veya günün yorgunluğunu üzerinizden atmak için yapmış olduğunuz banyo neticesinde cildinizin kaybetmiş olduğu nemide geri kazandırmanız gerekiyor. Bu işlem için yüz kozmetikleri ve vücut losyonları çok yerinde bir tercih fakat doğru bir şekilde uyguladığınız taktirde. Bu işlem için kullanacağınız vücut nemlendirici kreminizi duş aldığınız yere koymak banyonun ardından vücudunuzu nemlendirmeyi unutmamak için oldukça önemlidir. Banyonuz bittikten sonra tam olarak kurulamadığınız nemli vücudunuza vücut losyonunuzu uyguladığınız taktirde vücudunuzun kaybettiği nemi geri kazandırmış olucaksınız.

Spordan sonra mümkün olduğunca çabuk banyo yapın.

Günümüzde gerek televizyondan gerek arkadaş arasında konuşulan muhabbetler sonrasında sporun insan vücudu için olan önemi toplumumuzda günden güne kavranmaktadır. Bu sebepten ötürü bayanlar gün geçtikçe daha çok spor salonlarına gitmeye ve formlarını korumaya özen göstermektedir. Yalnız spordan çıkıldığı zaman spor salonunun duşlarını kullanmak istemeyen ve evine geldiğinde kendi evinde duş alma alışkanlığı olan kişilerin sayısıda hiç az değildir. Bu son derece yanlış ve ciltte sivilceler çıkmasına neden olucak bir harekettir. Sporun ardından atılan ter mümkün olduğunca cilt yüzeyinden temizlenmelidir. Aksi taktirde terin içerisinde vücuttan atılmış olan zehirli maddeler yüzünüzde tekrardan kuruyarak sivilcelere neden olucaktır.

Doktor kontrollerinizi aksatmadan gerçekleştirin.

Dünya atmosferinde gün geçtikçe yayılan kötü gazlar neticesinde bu adeta bir sera etkisi yaratarak güneşin zararlı ışınlarının etkisini kat kat arttırarak vücudumuza temas etmesini sağlamaktadır. Bu yüzden mutlaka senede en az bir kere dermatolog hekime gidilmesi ve çeşitli kontrollerin yapılması oldukça önemlidir. Güneşten dolayı etkilenen benler veya çeşitli cilt lezyonları bu muayeneler sayesinde erken teşhis edilerek tedavisinin hemen yapılmasına neden olmaktadır. Bu yüzden kanserden bile korunmak için bu testleri senede bir kere aksatmadan yaptırmanız büyük fayda var.

Haftada en az iki gün krem peeling uygulayın.

Cilt bakımın da arada bir cildin alışık olmadığı kremleri uygulamak son derece önemlidir. Yeni doğan bir bebekte hücre yenilenme hızına bağlı olarak cilt yenilenme süresi 14 günde bir olurken, 40 yaşındaki bir kişi aynı işlem için 28 güne gereksinim duymaktadır. Bu 28 günlük sürede ise cilt hücreleri kuruyarak parlaklığını yitirmektedir. Bu durumun önüne geçmek ve cildinizin parlaklığını her zaman sağlamak için haftada en az iki kere krem peeling uygulamak yeterli olacaktır. Bu sayede cilt yüzeyinde bulunan ölü derileri temizlemiş ve cildinizin parlak görünümünü geri kazanmış olacaksınız.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
    damla soysert

    Genel olarak bu konularda tek güvendiğim marka Bionem. Çok memnunum. Şu ana kadar kullanıdığım hiç bir üründen bu kadar verimli sonuç alamamıştım.el, yüz, vücudunda özellikle nem yaşayan herkese tavsiye ederim.

Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Ev Yapımı Cilt Beyazlatıcı Yüz Maskesi
El ve Ayak Bakımı
MAKYAJIN 7 HİLESİ İLE KUSURSUZ GÜZELLİK
Bitkisel Cilt Bakımı
Evde Doğal Nemlendirici Yapımı
Saç İçin Hintyağı
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.