CİLT GÜZELLİĞİ İÇİN PARLAK FİKİRLER

Yüzünüzün güzelliği cildinizin berraklığından geçer.  Cildiniz, vücudunuzun bahçe duvarıdır ve her türlü dış etkiye karşı sizi korur. Bu sebeple en çok yıpranan, tahriş olan ve bakımsız kalan kısım cilttir. Temiz, pak bir ciltle doğal güzelliği yakalayın. Kalıcı güzelliğin sırları birkaç pratikle sizinle olsun. Cilt koruması ve bakımı yalnızca tek seferlik bir uygulamayla gerçekleşmez. Onu koruyacak alışkanlıklar edinmelisiniz. İşte o benimsemeniz gereken alışkanlıklar…

Sponsorlu Bağlantılar

– BOLCA SU İÇİN : Yaşamın kaynağı olduğu gibi güzelliğin kaynağı da sudur. Arındıcı etkisiyle cilt sorunlarına doğal bir tedavi yöntemidir. Hayatınızdaki birçok şeyi sağlıksal açıdan düzene sokmakla birlikte cildinizinde temizlemesini sağlar.  Gün boyu içebildiğiniz kadar su için. Bu sayede iç organlarınız arınacaktır ve cildinizde çıkması muhtemel akne, sivilce ve lekelenme gibi sorunları önleyecektir. Ve günde en az  iki kez yüzünüzü yıkayın.  Bu sayedede cildinizi temiz tutmuş olur yağlanmaları, sivilce ve siyah noktaları engellemiş olursunuz.

– NEM İHTİYACINIZI GİDERİN : Cilt temizliğinden sonraki aşama nemlendirmek olmalı. Canlandırıcı ve nemlendirilerle cildi diri tutmaya çalışın. Bu sayede cildin yağ dengesini korumuş olursunuz. Makyaj yapan biriyseniz bu kısma özellikle dikkat etmeniz makyajın olumsuz etkilerini cildiniz üzerinden kaldırır. Yağlı bir cilt ile nemli cilt aynı değildir. Yağlı olması nemli olduğu anlamına gelmez. Eğer cildiniz yağlıysa cildinize en uygun nemlendiriciyi kullanmanız size yararlı olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

– GÜNEŞE DİKKAT EDİN :  Güneş cilt için sanıldığı kadar yararlı değildir. Çünkü cildin kurumasına ve kırışmasına sebeb olur. Üstelik benlerinizide büyütür. Güneş ışınları cilt kanseri olmanızada sebebiyet verebilir bu yüzden dışarıya çıkmadan evvel mutlaka koruyucu krem kullanın. En az 15 SPFli olmasına dikkat edin.

– DOKTOR MÜDAHALESİNE BAŞVURUN : Cilt üzerindeki akne, lekelenme, kuruluk ve sivilce problemleri, karaciğerden gelen bir sorun olabilir. Bu durumda kullandığınız kozmetik ürünler cildinizi düzeltmede yeterli olmayabilir. Bu tip sorunlar yaşıyorsanız öncelikle bir doktor ile veya profesyonel cilt uzmanlarından biriyle görüşün.

– BESLENMENİZE ÖZEN GÖSTERİN : Saç ve cilt problemi sebeblerinin büyük bir kısmı düzensiz veya zararlı beslenmenizden oluşmaktadır. Bazı besin türlerinden kendinizi uzak tutmalısınız. Örneğin, kızarmış ve yağlı yiyeceklere son verin. Çikolata, kuru yemiş ve buna benzer yiyeceklerle aranıza mesafe koyun. Yoğun hayat temposunda kendinize biraz zaman ayırın ve cildinizle birlikte diğer vücut bölümlerine de ilgi gösterin.

-FARKINA VARIN : Vücudunuzdan haberdar olun ve kendi bedeninizdeki değişiklikleri takip edin. Tuhaf belirtiler cilt kanseri olabileceğinizin habercisi olabilir. Bu tip şüpheli durumlarda vakit kaybetmeden bir doktora görünmenizi tavsiye ederiz.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
YAZ SICAĞINDA YÜZ SERİNLETME YOLLARI
Şeytan Tırnağı Neden Oluşur?
HOLLYWOOD'TAN GÜZELLİK SIRLARI
Bayanlarda İdrar Kaçırma
Jilet ile Bacak Traşı
Öpülesi Dudaklara Nasıl Sahip Olunur
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.