DENİZKESTANESİNİN CİLDE FAYDALARICilt İçin Deniz Kestanesi

Denizkestanesi yemenin sağlık açısından bir çok faydasının yanında ayrıca cinsel gücü artırıcı etkisi de bulunmaktadır. Denizkestanesi kirpi gibi dikenleri olan bir canlıdır. Kirpi gibi bir hayvana benzeyen bu canlının nasıl olur da yenilebilir olduğunu ve bu denli besleyici bir özellik taşıdığını merak ediyor olabilirsiniz. Gerçek şu ki denizkestanesi lezzetli ve son derece yararlı bir besindir. Başlıca faydalarını aşağıdaki gibi sıralayabiliriz:

Sponsorlu Bağlantılar

Fayda 1: Et, Balık ve Baklagillerin gibi protein kaynağı olması

Denizkestanesi proteinler açısından zengindir. Bu nedenle et, balık, fasulye ve baklagiller gibi protein bakımından zengin gıdalar için iyi bir alternatiftir. Bu nedenle eğer protein açısından zenginleştirilmiş bir kaynak arıyorsanız et, yumurta beyazı, fasulye, baklagiller, balık ve benzeri gibi olağan şüpheliler grubuna yönelmeyebilirsiniz. Bazı besin değerlerini farklı alternatif kaynaklardan edinmek için arayış içerisinde olan bir maceracı gibi olabilirsiniz.

Fayda 2: Yulaf ezmesi, kepekli ve tahıllı ürünler gibi iyi bir diyet lif kaynağı olması

Denizkestanesi de yulaf ezmesi, kepekli ve tam tahıllı ürünler kadar iyi bir lif kaynağıdır. Eğer takip ettiğiniz diyetten kaynaklı olarak kabızlık ve basur şikayetlerinden muzdaripseniz, deniz kestanesi içerdiği zenginlik lif sayesinde bu komplikasyonların görülmesini de önleyecektir. Düzenli olarak denizkestanesini tüketmeniz çözünür lif alımı açısından vücudunuza bir hayli takviye sağlayacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

Fayda 3: C Vitamini açısından faydaları

Denizkestanesi yeterli miktarda C vitamini sağlayarak bu vitaminin eksikliğinde görülen “İskorbüt” sorunun önüne geçer. C vitamininin Ayrıca mango, portakal, yeşil yapraklı sebzeler tüketilerek de alınabileceğini ve C vitamini takviyesi de alınabileceğini hatırlatmakta fayda var. Ama eğer alternatif bir C vitamini kaynağı istiyorsanız denizkestanesi bu anlamda yeterli bir kaynak olacaktır. Eğer yukarıda da ifade edildiği gibi farklı alternatif besin kaynaklarını arama açısından maceracı birisiyseniz, deniz kestanesinin ve geleneksel meyve ve sebzelerin dışında yine çok farklı C vitamini kaynakları bulabilirsiniz.

Fayda 4: A vitamini bağışıklık sistemini güçlendirmesi

A vitamini açısından oldukça zengin bir besin kaynağı arıyorsanız bu denizkestanesi’dir. Vücudunuz için gerekli olan miktarı sadece denizkestanesi bile karşılayabilir. A vitamini özellikle havuç, lahana, ıspanak, kış kabağı ve şalgam gibi bitkilerde bulunur. Beta karoten ile beslenme sağlayarak bağışıklık sisteminde güçlenme yaratır.

Fayda 5: Kalori kaynağı olması

Vücudumuz düzenli olarak yakıt gerektiren bir güç kaynağı gibidir. İşte denizkestanesi de bu güç kaynağına yakıt ikmali yapabilecek doğru kaynaklardan biridir. Zengin kalori içeriği sayesinde vücudun ihtiyaç duyduğu enerjiyi fazlasıyla sağlamaktadır. Bunun yanında vücudun kan dolaşımına da fayda sağlar. Özellikle kan dolaşımının düzgün olması vücuttaki tüm organ fonksiyonlarının düzgün yerine getirilmesi ve kalp sağlığı açısından da oldukça önemlidir.

Fayda 6: Cinsel gücü arttırması

Libido düşüklüğü ve cinsel soğukluk gibi sorunlardan muzdarip olanlar için denizkestanesi birebirdir. Hatta Japonya gibi dünyanın bazı yerlerinde denizkestanesi yumurtası popüler bir afrodizyak olarak kullanılmaktadır. Afrodizyak ürünler cinsel gücü arttırıcı etkisi olan besinler içerirler. Denizkestanesi üreme organlarındaki kan dolaşımını iyileştirerek bu şekilde cinsel uyarılma üzerinde bir etki yaratır.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
MAKYAJ YAPMANIN EN SON SIRLARI
Meme Büyültme
Boyun Bölgesindeki Cilt Nasıl Sıkılaştırılır
DOĞAL YOLLARDAN GÖĞÜS BÜYÜTME
Burun Ameliyatı
Kişiye Özel Cilt Bakımı
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.