CİLT KIRIŞIKLIKLARI Cilt Kırışıklıkları

Yüzünüzde artık yaşlanma belirtilerini mi görüyorsunuz? Görmekten rahatsız olduğunuz kırışıklıkları ortadan kaldırmak için aşağıdaki adımları takip ediniz.

ATACAĞINIZ ADIMLAR

Sponsorlu Bağlantılar

 1. Proaktif olmaya başlayın. Cildinizde kırışıklıklar olsun veya olmasın, kırışıklık oluşmasını önlemek için her zaman proaktif olmalı ve bunun için dikkat etmeniz gereken şeylere dikkat etmelisiniz.
 2. Yüzünü günde 2-3 kez yıkayın. Yüzünüzde kir, ölü hücre ve kalıntıların birikmemesi için düzenli olarak yıkamak önemlidir.
 3. Yüzünüz yukarı bakacak şekilde uyuyun.
 4. Cildinizi sürekli nemli tutun.
 5. Retinol kullanmayı deneyin. Retinol bazlı ürünler kırışıklıkların giderilmesinde harika sonuçlar verir. En etkili sonuçlarını özellikle nasıl kullanılmasını bilen dermatologların denetiminde kullanıldığında gösterir. Bu konuda bir cildiye uzmanından destek alınması önerilir.
 6. Cilt soyma işlemini (peeling) düşünebilirsiniz. Kimyasal peeling ya da başka bir seçenekten hangisi olursa olsun, öncelikle bir doktordan onay almanız önerilir. Bulunduğunuz yere bağlı olmakla birlikte, cilt bakım merkezlerinde farklı fiyat seçenekleri ile kimyasal peeling ve diğer seçenekleri bulabilirsiniz.
 7. Botoxu araştırın. Botox da yaygın olarak kullanılan ve oldukça popüler bir seçenektir. Bu denli popüler olması ve çok kullanılması, bazıları tarafından bağımlılık yaptığı ile ilişkilendirilmektedir. Bağımlılık yaptığı ile ilgili problem şudur: İnsanlar her enjeksiyon ile daha da genç görünmektedirler. İyi bir dermatolog gözetiminde yapıldığı taktirde, botox enjeksiyonları ile mükemmel sonuçlar alınabilir.

İpuçları

Sponsorlu Bağlantılar

 • Cildinizi her gün nemlendirin.
 • Hamamelis kullanın. Yüzünü temiz tutmanıza yardımcı olacaktır.

Uyarılar

Retinol bazlı ürünlerin çok fazla kullanımı cildinizde tahrişe sebep olarak daha fazla zarar görmesine neden olabilir. Bu nedenle her zaman bir cilt uzmanı veya doktora danışarak kullanmalısınız.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
  Sağlık

  genelde göz farı göz kalemı kullanıyorum cıldım karma nemlendırıcı arada ve duzenlı olarak piling kullanıyorum haftada 2 kez kullandım urunler marka yuzume baska sey kullanmıyorum bır zarar olurmu??

Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Benler
Plastik ve Estetik Cerrahi
Kaş Boyaması Nasıl Yapılır?
Burun Estetiği
Cilt Yenileme
Gençlik Aşısı
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.