CİLT KUSURLARI NASIL GİZLENİRCilt Kusurları Nasıl Gizlenir

Genellikle bu tür kusurları gizleme ve görünürlüğünü azaltma gerekliliği yüz bölgesinde görülür. Çünkü bazen en kötü zamanda ve en kötü yerde ortaya çıkarlar.

Eğer sizde de sivilce veya leke gibi bu tür cilt problemleri ortaya çıkarsa dert etmeyin, başvuracağınız bazı yollar bulunmaktadır. Bu tür kusurlara bağlı iltihabı azaltarak ve doğru şekilde makyaj yaparak gizleyebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

ÖNCELİKLE OLASI BİR ENFEKSİYONU AZALTIN

**** İçinde glikolik asit veya kükürt olan bir temizleyici ile cilt alanını temizleyin. Makyaj uygulamadan önce ilgili kusurdaki iltihaplanmayı temizlediğinizden emin olun. Kimyasal temizleyiciler sadece birkaç gün içinde iyileşme sağlayacak ve sürdüğünüz makyaj ile cilt kusurlarınız fark edilmeyecektir.

**** Visine veya buz kullanın. Herhangi bir makyaj uygulamadan önce şişkinliği olabildiğince azaltmanız gerekir. Bu amaçla visine veya buz kullanabilirsiniz. Bunlar ciltteki şişkinliği azaltarak ve ilgili bölgenin yumuşamasını sağlayarak makyajı kusurları gizlemeden daha etkili yapar.

  • Doğrudan leke üzerine bir damla Visine uygulayınız.
  • Şişkinliği azaltmak için buzu leke üzerinde 3-5 dakika tutunuz.

**** Renkli bir nemlendirici kullanın. Herhangi bir makyaj uygulamadan önce renkli bir nemlendirici sürmeniz, cilt tonuna yardımcı olacaktır. Fondöten kullanmak yerine nemlendirici kullanmanız daha akıllıca olur. Çünkü nemlendirici çok daha açık renkte olur ve lekeleri arttırma ihtimali daha düşüktür.

Sponsorlu Bağlantılar

KAPATICI YÖNTEMİ

**** Sarı renkte bir kapatıcı kullanın. Eğer yüzünüzde kırmızı leke varsa, kızarıklığı azaltmak için uygun bir makyaj kullanmanız gerekecektir. Sarı renkli düzelticiler kızarıklığı en verimli şekilde azaltırlar.

  • Kapatıcıyı uygulamak için makyaj süngerini kullanınız. Parmağınızı kullanmanız durumunda yağları cildinize geçecektir.

**** Doğal fondötenler tercih ediniz. Ciltteki kusurlar üzerine düzeltici kullandıktan sonra, cilt tonunuza uygun fondöten uygulayın. Tercih edeceğiniz fondöten ise mümkün olduğunca doğal olsun.

  • Koyu renkli kapatıcıların cilt kusurlarını daha iyi gizlediği bilgisine güvenmeyiniz.Cilt Kusurları Nasıl Kapatılır

**** En son pudra tozu ile bitirin. Kalan yağı dengelemek için toz pudra kullanın. Kullandığınız toz da cilt tonunuz ile uyumlu olmalıdır bir tabakayı buna ayırmalısınız. Pudra tozunu bir katmandan fazla kullanmanız cildinizde sırıtacak ve kötü görünmenize sebep olacaktır.

**** Kapatıcınızı yanınızda taşıyın. Cilt lekelerini evden çıkmadan önce kapatıcı kullanarak gizlediyseniz, evden çıkarken de yanınıza alınız. Özellikle yağlı ciltlerde bölgesel olarak yine bazı dokunuşlar yapmanız gerekebilir. Kapatıcı ayrıca yağlı cilt üzerinde solma eğilimi gösterir. Bu nedenle kusurları gün boyunca gizli tutmak için gün içerisinde kapatıcı ile rötüşler yapmanız gerekebilir.

DAHA KALICI KUSURLARI NASIL GİZLEYEBİLİRİM?

**** Lekelerin etrafını vurgulayın. Bunu kapatıcı kullanarak yapabilirsiniz. Sonraki katmanınız ise makyaj olacaktır. Makyaj, hem kapatıcının vurgusunu dengeleyecek hem de lekelerin görünürlüğünü azaltmaya devam edecektir. Bu şekilde bir uygulama, oluşturacağı yanılsama ile cilt kusurlarındaki derinliğin şiddetini azaltacaktır.

**** Maskeleyici kozmetik ürünlerini kullanın. Bu tür kozmetik ürünleri kapatıcılardan daha kalın bir makyaj içerir. Aynı zamanda pigment içerirler. Yara izi ya da diğer ciddi lekeleri gizlemeye çalışıyorsanız, kapatıcıdan çok maskeleyici bir kozmetik ürünü kullanmalısınız.

**** Bitirme spreyi kullanın. Daha belirgin lekeleri kapadıktan sonra bitirme spreyi kullanmak harika sonuçlar vermektedir. Lekelerin kapanmasına yardımcı olur. Bitirme spreyi lekelerin kapama işlemleri tamamlandıktan hemen sonra uygulanmalıdır. Spreyden sonra da göz makyajlarınızı ve rujunuzu uygulayın.

  • Daha küçük kusurlar için bitirme spreyi gerekli değildir, ancak birini kullanmayı tercih edebilirsiniz.

İpuçları

Kenarları karıştırmak için tüm makyaj uygulamalarınızı küçük dairesel hareketlerle yapınız.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Saç Ektirme
Aktinik Keratöz
Benler
Epilasyon Yöntemleri
Göğüs Kırışıklığı Nasıl Önlenir
Yüz Gerdirme
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.