CİLT RENGİNE GÖRE NASIL SAÇ RENGİ SEÇİLİRCilt Rengine Göre Nasıl Saç Rengi Seçilir

Son zamanlarda aynaya baktığınızda saçınızdan sıkılmaya başladıysanız farklı bir renge boyamayı düşünebilirsiniz. Sevdiğiniz bir rengi seçmenin yanı sıra bu rengin ten renginizle de uyum sağlayacağından emin olunuz.

Sponsorlu Bağlantılar

Ten renginizle uyumlu olabilecek renk tonlarını belirleyin. Doğru saç rengi seçmeniz görünüşünüzde belirgin bir canlılık yaratacaktır. Şimdi renk seçiminde yapacaklarınızı adım adım ele alalım.

CİLDİNİZİ DEĞERLENDİRİN

#### Ten renginizin ne olduğunu öncelikle belirleyin. Genellikle açık, koyu, zeytin yeşili şeklinde isimlendirilir. Saç rengini seçerken ten rengi yardımcı olacaktır. Genellikle cilt rengi ile saç renginin aynı tonda olması istenmez.

#### Cilt tonunuzu belirleyin. Sıcak soğuk, ya da nötr olmaktadır. Bunu belirlemek için beyaz bir gömlek giyin ve aynanın önüne geçin. Mümkünse yeterli doğal ışık altında durun ve cilt tonunu belirlemek için bileğinizin alt damarlarına bakın.

  • Eğer bilek damarlarınız ağırlıklı olarak mavi-mor renkte ise soğuk tonda; eğer çoğunlukla yeşil ise, sıcak tonda; eğer ikisini karışımı bir renkte ise nötr tonda bir cilde sahipsiniz demektir.

#### Cildinizin alt tonlarını da öğrenin. Cildinizi alt tonlarını öğrenmek için kendinize belirleyici birkaç basit soru sorunuz. Altın veya gümüşle daha iyi görünüyor muyum? Eğer altınla daha iyi görünüyorsanız sıcak alt tonlara sahipsiniz. Eğer gümüşle iyi göründüğünüzü düşünüyorsanız cildiniz soğuk alt tonlara sahiptir. Gözleriniz ne renk? Yeşil, kahverengi veya ela ise sıcak alt tonlar, eğer mavi, gri veya yeşil renkte ise muhtemelen soğuk alt tonlara sahip olduğunuz gösterir.

Sponsorlu Bağlantılar

  • Cilt alt tonunu belirlemenin en kolay yollarından biri de cildin nasıl yandığı ile ilgilidir. Eğer bronzlaşmadan ziyade hafif yanıyorsa cildiniz soğuk, eğer kolayca bronzlaşıyorsa cildiniz sıcak alt tondadır.

KOYU CİLT İÇİN SAÇ RENGİ SEÇİMİKOYU CİLT İÇİN SAÇ RENGİ SEÇİMİ

#### Sıcak tonları dengeleyin. Eğer cildiniz sıcak bir tona sahipse, kestane ya da tarçın tonlarından birini seçin. Bu seçim, cildinizdeki sarı veya sıcak tonlarda dengelemeye yardımcı olacaktır.

  • Cildiniz hafif açık ve kırmızı tonlarda ise, normal kahverenginden koyu kahverengine, siyah veya mavi-siyah saç renklerini tercih ediniz. Cildinizi sıcak kırmızı tonlarda fakat koyuysa, daha koyu bir saç rengi seçiniz. Açık kahve renklerinden kaçının.

#### Cildinizdeki soğuk tonları sıcağa çevirin. Eğer soğuk cilt tonlarına sahipseniz, sıcak renk tonları içeren bir saç boyası ile saçınızın rengini açınız. Özellikle saçınız siyah veya koyu kahveyi ise, daha sıcak gölge renkler kullanarak saçınıza yoğunluk kazandırmak isteyebilirsiniz.

#### Altın tonunu ayarlama. Eğer sıcak bir altın tonunda ve hafif koyu tenli iseniz şanslısınız. Çünkü açık kahveden koyu kahveye, kırmızının tonlarından sarının tonlarına kadar çoğu saç rengini seçebilirsiniz. gerçekten karanlık kahverengi ya da kırmızı ve sarışınlar ışıktan en herhangi saç rengi seçebilirsiniz. Özellikle kırmızı saç rengi içeren boyalar altın cilt alt tonunu daha çok vurgular.

AÇIK YADA ORTA CİLTLER İÇİN SAÇ RENGİ SEÇİMİ

#### Saç renginiz için derin ve zengin bir aralık belirleyin. Sarı ve sıcak cilt tonunuz varsa, kestane rengine yakın, koyu kahverengi, kumral ve maun benzeri saç renkleri seçin. Daha sonra tarçın veya bakır gibi kırmızı tonlar vurgulama yapmak için kullanılabilir.

  • Sarışın veya sarının tonlarında bir taban rengi seçerseniz, muhtemelen sarı cilt tonunuzun vurgusunu yok edersiniz.

#### Saç renginiz için ortalama bir renk tabanı seçin. Eğer kırmızı sıcak cilt tonlarınız varsa, kırmızı ya da kumral bir saç rengi seçmekten kaçının. Bunun yerine, bal kahverengi veya temel altın rengi kullanabilir ve hafif açık karamel eklenir. Bu cilt alt tonlarındaki kırmızılığı azaltacaktır.AÇIK YADA ORTA CİLTLER İÇİN SAÇ RENGİ SEÇİMİ

#### Saçlarınız için yoğun bir renk tabanı seçin. Pembe ya da mavi alt tonlarına sahip soğuk cilt tonlarınız varsa, saçınızda yoğun kahverengi, kırmızı ya da sarı taban renklerini kullanın. Sonra, bal-buğday veya kül renkleri ile vurgular yapın. Bu işlem, soğuk alt tonlarının kontrastına yardımcı olacaktır.

  • Koyu ten rengi ve soğuk cilt tonları için bordo, vişne ya da lal saç renklerini tercih edin. Temel renk ya da vurgu rengi olarak kullanabilirsiniz. Bu saç renginde soğuk kırmızı tonlar cildinize pürüzsüz bir görünüş kazandırır.

ZEYTİN YEŞİLİ CİLTLER İÇİN SAÇ RENGİ SEÇİMİ

#### Daha sıcak bir saç rengi seçin. Eğer sıcak veya sarı tona sahip zeytin cilde sahipseniz, temel renk olarak altın rengini seçin. Örneğin, bal sarısı, kumral, kestane veya kahveyi seçilebilir.

  • Vurgulama yapmak içinse, cildin sıcak tonunu belirginleştirmek için sıcak kırmızı rengi deneyin.

#### Soğuk bir saç rengi seçin. Eğer zeytin tenli ve soğuk alt tonlara sahipseniz, çoğu zeytin ciltli insanın yaptığı gibi, bu soğuk tonları vurgulayan saç renkleri tercih edin. Örneğin, kül, platin, bakır veya mor kırmızı seçilebilir.

  • Eğer soğuk tonlarda koyu bir zeytin cilde sahipseniz, hafif küllü sarı ya da kontrast olabilecek diğer renkleri seçmekten kaçının.

#### Gözlerinizde vurgu yaratın. Ela, kahverengi ya da yeşil gibi sıcak göz renginiz varsa, gözlerinizi vurgulayacak bir renk seçebilirsiniz. Örneğin, ela gözlerinizde kırmızı bazı benekler varsa, gözlerinizi ortaya çıkarması amacıyla kırmızımsı renk tonuna sahip bir saç rengi seçin.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Yüz Kaslarına Nasıl Egzersiz Yapılır
Kahverengi Akıntı Nedenleri
Doğum Sonrası ilişki
BEYAZ RENKLİ PEYNİR KESİĞİ (ÇÖKELEK) GİBİ AKINTI
Kuru ve Yağlı Ciltler İçin Ev Yapımı Maske
Adet Ağrısına Ne İyi Gelir
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.