CİLT SARKMASI NASIL ÖNLENİR?Cilt Sarkması Nasıl Önlenir

Cilt sarkmaları çirkin görünümün yanı sıra bunu gizlemek ve yönetmek de son derece zordur. Alınan kilolardan sonra kilo verilmesi sonucunda cilt sarkma eğilimindedir ve genellikle karın, kol ve kalçalarda sık görülmektedir. Gözle görülebilir ölçüde olan bu durum uygun giysiler giymekle dahi zor engellenebilir. Vücudunuzun yağ yüzdesinin azaltılması sarkan bölgelerdeki sıkılaşma için önemlidir. Kas geliştirilmesi, metabolizmanın artırılması, yağ yakılması ve ciltteki sarkmaların önlenmesine yardımcı olur. Yapabileceğiniz bir egzersiz programı ve düşük yağlı bir diyet sayesinde sıkı bir fiziğe sahip olabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

AŞAMA 1

Düşük yağ içeren gıdalar tüketilmesi vücudunuzdaki yağ oranının azaltılması açısından önemlidir. Sebze, meyve, yağsız sığır eti, balık, tavuk, yumurta, kepekli tahıllar, esmer pirinç, yulaf ezmesi gibi düşük kalorili ve zeytinyağı, tohumlar ve fındık gibi sağlıklı yağlar tercihleri benimseyin. İşlenmiş gıdalar ve yağ deposu olan cips gibi gıdalardan sakının. Yanı sıra şeker ve sodyum alımını azaltın. Bunlar harcanmadığı taktirde vücutta yağ olarak depo edilecektir.

Cilt Sarkmalarına çözümAŞAMA 2

Sponsorlu Bağlantılar

Günlük kalori alımını azaltın. Yediğiniz her şeyin kalorisini hesaplayın ve ihtiyacınızdan fazlasını almayınız. Fazlalıkların sizde, alması kolay fakat vermesi güç yağ depolarına dönüştürüleceğini unutmayın. Kalori takvimi hazırlayabilir, satın aldığınız ürünlerdeki etikete dikkat ederek ne kadar kaloride olduğunu öğrenebilirsiniz.

AŞAMA 3

Yağ yakılmasını sağlamak için günlük bazda 3 büyük öğün yerine küçük fakat 5-6 öğün yiyin. Sık yemek yemek metabolizmanızı artırır ve sizin besinleri sindirmeniz ile birlikte kalori harcamanıza neden olur. Öğün kaçırmayı düşünmeyiniz, bu sizin vücudunuzun enerjisini koruyabilmesi için yağ depolamasına neden olacaktır.

AŞAMA 4

Hem kas yapmak hem de sarkık kısımları en aza indirebilmek için haftada 3 gün egzersiz yapın. Şınav, squat yada lunge egzersizleri, omuz pres yada diğer egzersizler size yardımcı olabilir. Her egzersiz için 15 ile 20 tekrarlar şeklinde üç set yapın.

AŞAMA 5

Haftada en az üç gün 30 dakika kardiyovasküler egzersiz yapın. Bu önemli bir egzersiz grubudur ve kaslarını ve deriniz arasındaki yağ katmanlarının yakılması için mutlaka gereklidir. Koşu bandı, bisiklet ya da çeşitli fitness sınıflarındaki egzersizleri yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
vücut yağları nasıl eritilir
Karın Çevresindeki Yağlar Nasıl Eritilir
yazın yağ yakma yolları
Vücutta Yağ Oranı %25'i Geçtikten Sonra Çok Dikkat Edilmelidir.
Cilt Sarkması Nasıl Önlenir
Bel inceltme
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.