CİLTTEKİ İNCE ÇİZGİLER NASIL GİDERİLİRCiltteki İnce Çizgiler Nasıl Giderilir

İnce çizgiler, birçok kadın ve erkekte yaşlanma belirtisi olarak ortaya çıkmaktadır. Kırışıklıklar güneş hasarı, cildin elastikiyetini kaybetmesi ve kolajen kaybı gibi bir dizi faktörden kaynaklanır. “Hiçbir topikal çözüm veya kozmetik prosedür ince çizgi ve kırışıklıkları tamamen ortadan kaldırmamakla birlikte, mevcut çözüm seçenekleri cilt görünümünde belirgin iyileşmeler sağlamaktadır.” Ayakta tedavi şeklinde ve tıbbi kliniklerde uygulanan invaziv olmayan, topikal solüsyonlu veya kozmetik prosedürler, cilt için etkili çözümler yaratır.

Sponsorlu Bağlantılar

TOPİKAL (bölgesel) ÇÖZÜMLER

1/ Kırışıklıkları azaltmak için özel tasarlanmış iyi bir kırışıklık kremi edinin. Anti-kırışıklı kremlerinden reçetesiz satılanlar olduğu gibi doktor tarafından yazılan türleri de bulunmaktadır. Deneyerek sizde en etkili olan kreme karar vereceksiniz. Eczane ve kozmetik mağazalarında bu tür kremleri bulabilirsiniz.

2/ Ürünü satın almadan önce üzerindeki etiketi okuyunuz. Kırışıklık ve ince çizgileri azaltma konusunda etkisini kanıtlamış ürünler bulmaya çalışın. Ürün içinde retinol, hidroksi asitler, bakır peptitler, kinetin ve koenzim Q10 gibi içerikler olmasına dikkat ediniz.

Sponsorlu Bağlantılar

3/ Topikal tedavi ile görebileceğiniz sonuçlar için gerçekçi beklentiler içinde olunuz. En iyi sayılabilecek topikal çözümler bile ince çizgilerin tamamen yok olmasını sağlamaz. Daha güçlü bir çözüm ve daha etkili sonuçlar için doktorunuzdan reçeteli ürünler yazmasını isteyiniz.

KOZMETİK ÇÖZÜMLER

1/ Cildinizdeki ince çizgiler ve kırışıklıklar için botox (Botulinum toksin A) seçeneğini düşünebilirsiniz. Enjeksiyonlu solüsyon ile alın bölgesindeki kasların rahatlaması sağlanarak kırışık ve ince çizgilerin azalması sağlanır. Botoks işlemi sadece birkaç dakika sürmektedir. Fakat etkisi birkaç ay ile sınırlı olduğu için tekrarlanması gerekir.

2/ Son tedavi seçeneklerinden birisi olan dermal dolgu yapmayı da düşünebilirsiniz. Bu tedavi seçeneğinde, kırışıklık olan bölgeye enjekte edilen dermal dolgu, cildi içeriden dışarıya doğru dolgunlaştırır. Böylelikle cilt daha pürüzsüz görünüme kavuşur. Piyasaya yeni çıkan bazı dermal dolgu formülleri uygulandıktan sonra bir yıl ve daha uzun bir süre etkisini koruyabilmektedir.

kimyasal peeling ince çizgiler3/ Ciltte tam anlamıyla bir gençleştirme ve ince çizgilerden kurtulma için kimyasal peeling (soyma) seçeneğini de düşünebilirsiniz. Kimyasal peeling, bir doktor muayenehanesinde ya da tıbbi klinikte gerçekleştirilir. Kişiye özel ve cilt ihtiyaçlarına uygun bir tedavi ile daha derin bir çözüm sağlar. Kimyasal peeling işleminde cilt yüzeyine kimyasal bir solüsyon tatbik edilerek dış tabakanın kaldırılması hedeflenir. Genç görünümlü, ince çizgi ve kırışıklıkların olmadığı ve belirgin bir yumuşamanın olduğu bir sonuç elde edersiniz.

4/ Lazerle cilt yenileme hakkında doktorunuza danışın. Lazer tedavisi de kozmetik işlemler içinde en popüler ve en etkin çözümlerden biridir. Yüksek yoğunluklu lazer ışınları cildin ilgili bölgesine yönlendirilerek kolajen üretimi için uyarılır. Lazer cilt soyma tedavileri diğer seçeneklere göre nispeten daha az invaziv olmakta ve daha kalıcı olmaktadır.

5/ Cilt gençleştirme için lazer tedaviye alternatif olarak IPL tedavisi tercih edebilirsiniz. Bu prosedürde de lazer tedavisinde olduğu gibi, cilt yüzeyine yoğun ışık verilerek kolajen üretiminin uyarılması sağlanır. Lazer ışınlarının yerine, ince çizgiler ve kırışıklıklar dâhil olmak üzere bir dizi cilt problemi için olumlu sonuçlar veren farklı türdeki bir ışık kullanır.

UYARILAR

Botox, “Botulinum toksini A” isimli bir bakteridir. Enjekte edildiğinde kasın donmasını veya başka bir tabirle o bölgenin felç olmasını sağlar. Bundan dolayı botox işleminde bazı riskler bulunmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Uyuşturucu Madde Bağımlılığı
Evde Kırışıklık Giderme
Yaşlı Ciltler Nasıl Nemlendirilmeli
Ayaklara Kuruluk ve Ağrı Nasıl Yatıştırılır
Kanser Ağrısı
Sedefli Hastalar İçin Cilt Bakımı
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.