ÇİN KURTPENÇESİ
Çin kurt pençesi bir bitkidir. Tıpta ilaç yapımında kullanılır.

DİĞER İSİMLERİ NELERDİR?
Chinese Club Moss, Huperzia serrata, Huperazon, Licopodio Chino, Lycopodio Chinois, Lycopodium serrata, Qian Ceng Ta, Dişli Clubmoss.

ETKİSİ NEDİR?
Alzheimer hastalığı ve diğer bellek bozukluğunda beslenme takviyesi olarak kullanılır.

Sponsorlu Bağlantılar

NASIL ETKİ EDER?
Çin kurtpençesi hafıza bozukluğu olan hastalarda düşük beyin kimyasallarının düzeyini artırmaya yardımcı olabilir. Aynı zamanda bazı zehirlere karşı da beyin hücrelerini korur.

GÜVENLİ Mİ?
Çin kurtpençesinin güvenli olup olmadığını bilmek için yeterli bilgi yoktur. Baş dönmesi, bulantı ve terleme gibi yan etkilere neden olabilir. Eğer;

  • Hamile veya emziren
  • Astım veya kronik obstrüktif akciğer hastalığı (KOAH) varsa
  • Kalp hastalığı varsa.
  • Bağırsak veya idrar yollarında bir tıkanıklık varsa.
  • Mide ya da bağırsak ülseri varsa.
  • Nöbetler varsa bitkiyi kullanmamalısınız.

HERHANGİ BİR İLAÇLA ETKİLEŞİMİ VAR MI?
Kurutma ilaçlar (antikolinerjik ilaçlar)
Etkileşim Değerlendirmesi: Orta kombinasyonda etkileşime girebilir. Doktorunuza danışarak kullanın. Çin kurtpençesi beyin ve kalbi etkileyecek kimyasallar içerir. Bu kuruma ilaçların bazılarında, antikolinerjik ilaçlar da beyin ve kalbi etkileyebilir. İkisi beraber alındığında kurutma ilaçların etkisi azalabilir.
Bazıları bu kuruma ilaçlar, atropin, skopolamin, ve alerji (antihistaminikler) ve depresyon (antidepresanlar) için kullanılan bazı ilaçlar sayılabilir.
Alzheimer hastalığı (asetilkolinesteraz [AChE] inhibitörleri) İlaçlar
Etkileşim Değerlendirmesi: Orta kombinasyonda etkileşime girebilir. Doktorunuza danışarak kullanın. Çin kurtpençesi beyni etkileyen bir kimyasal içerir. Alzheimer için kullanılan ilaçlar da beyin etkiler. Alzheimer hastalığı için kullanılan ilaçlar ile birlikte Çin kurtpençesi almak Alzheimer hastalığı için ilacın etkileri ve yan etkilerini artırabilir.
Glokom, Alzheimer hastalığı ve Kolinerjik ilaçlar için kullanılan çeşitli ilaçlar
Etkileşim Değerlendirmesi: Orta kombinasyonda etkileşime girebilir. Doktorunuza danışarak kullanın. Çin kurtpençesi vücudu etkileyen bir kimyasal içerir. Bu kimyasal, Alzheimer hastalığı, glokom ve diğer koşullar için kullanılan bazı ilaçlar için benzer etki gösterir. Bu ilaçlar ile Çin kurtpençesini birlikte almak, yan etkilerin görülme şansını artırabilir.
Bazı glokom, Alzheimer hastalığı ve diğer koşulları için kullanılan bu ilaçlar pilokarpin (Pilocar ve diğerleri), donepezil (Aricept), takrin (Cognex) ve diğerleri sayılabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

DOZ NASIL OLMALI
Çin kurtpençesi için uygun doz, kullanıcının yaşına, sağlık ve diğer bazı koşullar gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Şu anda Çin kurtpençesi için uygun doz aralığı belirlemek için yeterli bilimsel bilgi yoktur. Doğal ürünler her zaman mutlaka güvenli dozlarda önemli katkıları olabilir. Ürün etiketleri ile ilgili yönergeleri izleyin, kullanmadan önce eczacı veya doktorunuza danışın.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
IDEBENONE
C VİTAMİNİ (ASKORBİK ASİT)
GLUKOZAMİN SÜLFAT
Bıldırcın Yumurtası
DHEA NEDİR?
BETA-SİTOSTEROL
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.