Cinsel İsteksizlik:cinsel isteksizlik
Evliliklerde cinsel uyum çok önemli bir etkendir. Çünkü cinsel birleşme adeta evliliğin sürekli yenilenen mukaveleleri gibidir. Taraflar mutlu ve başarılı bir cinsel birleşmeden sonra evliliklerinin iyi gittiğine dair kuvvetli işaretler alırlar. Dahası her başarılı cinsel birliktelik evliliğin tarafları olan sizleri empatiye ve bunun sonunda da karşıdakini anlamaya zorlar.

Büyük oranda evli çiftler evliliklerinin kalitelerini cinsel uyuma bağlamaktadırlar. Çünkü; cinsel birliktelikte karşı cinse verilen hazzın evliliğin görevlerinden olduğunu düşünenlerin oranı hiç küçümsenemeyecek kadar yüksektir.

Sponsorlu Bağlantılar

Dünya yüzeyinde bir evliliğin bitiyor olmasının en büyük nedenlerinden birisi cinsel soğukluk durumudur. Hem erkek hem kadın için mümkün olan cinsel isteksizlik aslında yaygın olarak kadınlarda görülen bir rahatsızlıktır.

Sevgili Doktor,

Evliliğimin ilk günlerinden beri var olan cinsel isteksizlik halim gün geçtikçe tırmanıyor hatta öyle bir hal aldı ki kocamdan tiksindiğim tek yer artık yatağımız. Bunu bir türlü anlayamıyorum. Nedenini çözemiyorum ancak şunu iyi biliyorum ki artık ben cinsel birlikteliği sadece bir görev olarak görüyorum. Bu durum ise bana gittikçe artan oranda acı veriyor.

 

Doktor bey Yardım edin lütfen,

Karımın giderek artan isteklerine karşılık vermekte güçlük çekiyorum. Cinsel birliktelik formalite halinden öteye geçmemeye başladı gözümde. Oysa evliliğimizin ilk yıllarında gerçekten uyumlu bir çift olduğumuz kanısındaydım ve evlilik ritüellerimizin zamanını iple çekiyordum. Bütün fonksiyonlarım normal olduğu halde mantal olarak cinsel birleşmeden gittikçe uzaklaşıyorum.

Sponsorlu Bağlantılar

 

Vajinismus Belası;

Değerli ilgili kocam ve benim bir takım yanlışlarımız sonucunda internetten araştırdığım ve öğrendiğim kadarıyla vajinismus hastalığına yakalanmış bulunuyorum. Daha evliliğimin ilk yılları olmasına rağmen cinsel birleşme benim için ciddi bir işkenceden öte bir şey değil. Oysa kocamı ve onun benimle beraber olmasını çok seviyorum. Ondan ve onu hissetmekten ciddi haz alıyorum. Ancak iş birleşme olunca dünya duruyor sanki. Hiçbir şey yapamıyorum. Elimden hiçbir şey gelmiyor.

Cinsel isteksizlik:

Hemen hemen hikyeler aynı cinsel isteksizlik, farklı olan şey ise kişiler, olaylar Sebepleri ise çok çeşitlidir. Hemen hemen her faktörden biraz etkileniyor ve gelişiyor cinsel isteksizlik.

Cinsel isteksizlik nedenleri nelerdir?

Cinsel isteksizliğin nedenlerini öncelikle 2 ye ayırmamız doğru olacaktır. Bunlardan birincisi fizyolojik nedenler yani bedensel nedenler. İkincisi ise ruhsal nedenlerdir.

Cinsel isteksizliğin fiziksel nedenleri nelerdir?

Aslında cinsel fonksiyon bozukluklarının hemen hemen hepsi ruhsal sorunların fiziksel yapı üstünde kurduğu baskıdan kaynaklandığını biliyoruz. Ancak,

 • Yaralanmalar
 • Hormonal bozukluklar
 • Aşırı aktivasyon(çok cinsel birleşme)
 • Cinsel organlara dışarıdan müdahaleler(Büyütücü vakumlar veya bayanlarda vajinal lavman gibi)
 • İlk cinsel deneyim sırasında vajinada meydana gelen tahribat
 • Hastalıkların cinsel organlarda meydana getirdiği tahribat(mantar enfeksiyonları, çıban vb.)  gibi durumlarda organların işlevinde meydana gelen kayıplar cinsel isteksizliğin fiziksel nedenlerinden(zorunluluklarından) olmaktadır.

Cinsel isteksizliğin ruhsal nedenleri nelerdir?

Günümüzde cinsel isteksizliğin nedenleri genel olarak ruhsal sorunlardan kaynaklanmaktadır. Gelişen dünyamızda giderek artan ihtiyaçlar listesi ve bu ihtiyaçları karşılama dürtüsü çalışmayı ve sürekli çalışmayı gerektirmektedir. Bu da çağımızın ruhsal problemi olan stresi artırmakta ve dolayısıyla insanın birçok fonksiyonel yönünde tahribat meydana gelmektedir.  Cinsel isteksizliğin ruhsal nedenleri

 • Stres,
 • İş yükü yoğunluğu,
 • Aşırı yorgunluk,
 • Aşırı heyecan,
 • Gençlik yıllarında erkek veya bayanların yalan yanlış bilgilendirilmeleri,
 • İlk gecede meydana gelen başarısızlık durumları ve bunun devam edebileceği korkusu,
 • Zamanla tarafların birbirlerine olan ilgilerinin azalması
 • Zamanla meydana gelecek olan aile içi saygı kaybı gibi durumlardır.

Cinsel isteksizliğin tedavisi nasıl yapılır?

Ruhsal veya fiziksel nedenlere dayalı olan cinsel isteksizlik halinin tedavisi için ilk yapılması gereken şey cinsel isteksizlik halinin neden kaynaklandığının bulunmasıdır bu da ancak ve ancak bir doktor gözetiminde mümkündür. Doktorunuzun size vereceği telkinler veya ilaçlar cinsel sorunlarınızın sonu olabilir.

Aslında cinsel isteksizlik tedavisi için doktorlara başvuran çiftlerin birçoğu az bir uğraş gerektiren ufak tedavilerle normal hayatlarına dönebilmektedirler. Burada özellikle bizim toplumumuzda işin zor olan kısmı çiftleri özellikle erkekleri doktor karşısına çıkarabilmektir.

Cinsel isteksizlik tedavisinde karşılaşılan zorluklar,

Değerli okuyucularımız bir tedavinin başarısızlığa uğrama ihtimali her zaman için vardır. Ancak ileri derecede fizyolojik bozukluklar haricinde cinsel isteksizlik durumları genelde başarılı bir şekilde tedavi edile bilmektedir. Bunun için sizin bir takim şeylere dikkat etmeniz gerekmektedir.

 1. Mutlaka ve mutlaka bir doktora görününüz.
 2. Sorunun bay bayan fark etmez sizde olduğunu önceden kabul edin.
 3. Tedaviyi asla küçümsemeyin. Mutlaka gereken önemi verin.
 4. Tedaviyi asla yarıda kesmeyin(bazen sorun ortadan kalkmış gibi görünür ancak aslında sorun ortadan kalkmamıştır)

Cinsel isteksizlik tedavisinde şifalı bitkiler,

Bitki çayları: Vücuttaki sıvıların akışını hızlandıran bitki çayları içilince, kan dolaşımı hızlanır, tutkularda ve heyecanlarda artış olur. Enerji seviyesini de yükselten bitki çayları seks yaşamını canlandırır.
Ginseng: Binlerce yıllardır Çin’de ilaç yapımında kullanılan ginseng; hormonal sistemi uyarır, erken yaşlanma sürecini yavaşlatır ve göz ardı edilemeyecek güçler verir
Rezene: Bilinen en eski afrodizyaklardan olan rezeneden her gün bir parça alınması cinsel gücü artırır. Rezenenin tohumundan çay da yapılarak içilebilir.
Lavanta: Salata ve yemek soslarına konan birkaç damla lavanta, seks hayatını güçlendirir.
Karanfil tanesi: Doğal afrodizyakların en güçlülerinden biri olan karanfil tanesi, yorgunluğa da iyi gelir. Haşhaş Tohumu: Cinsel performansı artırır.
Polen: Son yıllarda afrodizyak olarak kullanılan polenin yapısında, belli ölçüde testosteron ve diğer cinsiyet hormonları bulunuyor. Ayrıca içerisinde birçok vitamin mineral ve amino asit bulunur.
Zencefil: Yüzyıllardır duyguları harekete geçirmek için hazırlanan içkilerin karışımında kullanılan zencefil, insanı daha ateşli yapar. (Kanı sulandıran ilaç kullananların dikkatli olmaları gerekiyor. Ayrıca, fazla tüketildiğinde de bağırsakları rahatsız eder.) Yemeklerde bahart olarak kullanılabilir. Balla karıştırılıp yenebilir. Bir hafta veya 10 gün kadar kullanılmalıdır.
Tarçın: İştah açıcıdır. Sinirsel rahatlık veren bir kokusu vardır. Gaz söktürücü ve antiseptik özellikleri vardır. Afrodizyak olarak da kullanılabilir. Kışın içilen bitki çaylarına konulabilir. Tarçın yağı hoş kokusundan dolayı masaj yağı olarak da kullanılabilir.
Hardal: Cinsel bezlerin işleyişini hızland Yasemin: Likörleri kokulandıran, harika kokulu yasemin çiçeği, etkili bir uyarıcıdır.
Süsen: Süsen kökü tozu, her iki cins için de güçlü bir afrodizyaktır.
Meyan Kökü: Meyan kökünden elde edilen toz, maden suyu ile karıştırılınca kadınlar için çok etkili bir afrodizyak haline gelir.
Vanilya: Merkezi sinir sistemine etki ederek kokusuyla uyarıcı etki yaratır.
Roka: Bolca demir ve C vitamini içeren roka, alyuvarlar için iyidir. Ayrıca, cinsel gücü de artırır.
Maydanoz: Yemeklere lezzet katan maydanoz, cinsel yaşama da lezzet katar.
Kekik: Güçlü etkileri olan kekik, özellikle erkeklerde uyarıcıdır.
Arı Sütü: Cinsel bezleri geliştiren arı sütünün etkileri, kısa zamanda hissedilir.

Erkeklerde:
Erkeklerde cinsel isteksizlik, kısaca erkeklik organının boyunun (kişinin kendi düşüncesine göre) normalden küçük olması, iktidarsızlık, erken boşalma gibi özel durumlar ve eşini tatmin edememe duygusuna kapılmadan ileri gelir. Birçok erkeğin cinsel organı normal büyüklükte olduğu halde, bunu yeterli görmeyerek dehe fazlasını ister.

Normalde uyarılmış bir penisin boyu, 12-16 cm arasındadır. Aslında bu da fazla bir önem taşımaz. Çünkü eğer penis, kendisini kabul edecek olan vajinaya girebilecek kadar büyükse, ortada bir problem yok demektir. Eğer iktidarsızlık ya da erken boşalma gibi problemler var ise, gerekli bölümlere bakılabilir. Bedensel güçsüzlük tesbit edilirse, aşağıda verdiğimiz çeşitli formüller faydalı olacaktır. Problem psikolojik ise, bir uzman kontrolünde tedavisi mümkündür.

Kadınlarda:
Eşiyle arasındaki büyük yaş farkı, erkeğin yanlış ve kaba davranışları, gebe kalma korkusu, yanlış eğitim, cinsel hastalıklar (rahim iltihabı, rahimde tümör vs.) ve doğum sırasında meydana gelen yaralanmalar, bayanların cinsel ilişkiden kaçmalarına ya da soğuk davranmalarına sebep olabilir. Ayrıca, kadınlarda da erkeklerde olduğu gibi, yetişme tarzı ve çevre etkileri ile psikolojik olarak isteksizlik olabilir. Bunun da tedavisi bir uzman telkini ile mümkün olmaktadır.

Eşlerin, bu tür tek taraflı isteksizlikler karşısında son derece anlayışla yaklaşmaları ve zorlayıcı olmamaları gerekmektedir. Karşılıklı telkinlerle, çözüme ulaşmak mümkündür.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
  Sağlık

  Endometriozis Cinsel aktivite esnasında ya da öncesinde genital bölgede yaşanan ağrı olarak tanımlanır. Bu ağrı zaman zaman ilişki sonrasında da görülebilir. Ağrının şiddeti ilişkiden ilişkiye ya da pozisyona göre değişkenlik gösterebilir. Yüzeyel ve derin disparonia olarak 2 ana başlık altında incelenir. Yüzeyel ya da eksternal disparonia da ilişki esnasında sürtünmeye bağlı olarak yanma ya da kuruluk hissi bulunur.

  Sağlık

  sayın hocam 26 yaşındayım yaklaşık 4 yıldır cinsel isteğim hiç yok sertleşme oluyor ama sadece elle uyarılıyorum uyarılmada oluyor ama çok nadir kadınlara karşı bi şey hissetmez hale geldim evlenmek zorundayım kırsal kesimde yaşıyorum lütfen cevap verin tedavisi varmı penisimi hissizlik var sabah sertleşmesi yaşamıyorum cevap atarsanız memnun olurum

  Sağlık

  hocam ben 28 yaşındayım yaklasık 3senedir sertleşme olmuyor ne yapayım çok zor durumdayım lütfen cevap verin beklıyorum önerılerınızısaygılar

  Sağlık

  hocamyaşım 27.depresyondaydım. paxera risperdal largactil kullandım ve sertleşme sorunum ve cinsel isteksizliğim oluştu.ürolog testinde testosteron hormonum düşük çıktı.yardım edin ne olur.

  Sağlık

  Hocam ben 2,5 senelik evliyim. ilk birkaç ay normal olan cinsel hayatımız son 2 senedir yok gibi birşey. Eşimde kahverengi bir akıntı var. Son 2 yıldır horlama da çok fazlalaştı. cinsel isteksizlik başladı. Fakat bunları bir sorun olarak görmüyor. Bana yardım eder misiniz?

  Sağlık

  Hocam , ben Hollandada yasayan 27 yasinda bir gencim 4 sene once evlendim fakat duzeyli bir cinsel iliski kuramadim karimla. Aslinda benim iktidarsizlik sorunumun yani sira yasima gore daha cocuksu davranislarim var kendime guvenim yok gibi yapamam korkusu da var. Ikiz cocuklarim oldu ve hersey duzelir dedim ama son 10 aydir hicbir ilerleme yok tam tersine hersey kotuye gitti esim beni terketmekle tehdit ediyor ne yapmaliyim bilmiyorum. Testosteron tetkigi yaptirdim, kan aldirdim fakat tahminimden de iyi cikti. Ne yapmaliyim. ACIL YARDIM.

  Sağlık

  hocam ben 20 yaşındayım cinsel isteğimi nasıl arttırabilirim bu aralar cinsellik hiç istemıyorum cevap atarwsnz sewınırım

  Sağlık

  Hocam bende uzun süredir cinsel isteksizlik var bunun yanı sıra uyku bozukluğu, gün içinde halsizlik, dikkat bozukluğu, sürekli uyku hali ve mide bulantısı ve iştahsızlık var ne yapmalıyım.

  Sağlık

  Hocam 25 yasındayım bende uzun süredir cinsel isteksizlik var bunun yanı sıra uyku bozukluğu, gün içinde halsizlik, dikkat bozukluğu, sürekli uyku hali ve mide bulantısı ve iştahsızlık var ne yapmalıyım.

  Sağlık

  hocam psikolojik tedavi aldım 26 yaşımdayım cinsel hayatım bitti bitiyor sertleşme sağlayamıyorum eşimde bu durumdan şikayetçi yardımcı olun ne olur saygılar

  Sağlık

  Hocam benimde sorum oalcak ama mutlaka yardımınızı bekliyorum lütfen.Ben psikolojik tedavi görüyorum.Citol 20 mg 1 ay daha sonra citol 5 mg sonrada citolex 5 mg geçtik.En sıb-nda 1 ay fazla oldu paxera 10 mg kullanmaya başladım ve sitrese bağlı adet düzensizlikleri yaşadığım için kadın doğumun önerisiyle psikoloğa gittim ve şu anda sol göğsümden kahveremgimsi bir akıntı geliyo oğlumu kalp hastasıydı fazla emziremedim 5 – 6 defa emzirdim kitle felan yok göğüslerimde ama bu ilacın yan etkisi olabilirmi yan etkilerini okugumda veya internet üzerinde araştırdığımda böyle sonuçlara varıyorum ama ne derece inandırıcı bilemiyorum bana yardımcı olupta beni yönlendirirseniz en büyük iyiliği yapmış olursunuz ..Saygılarımla

  Sağlık

  Çok Önemli Tavsiye !!!
  Ben 23 yaşlarındayken aynı, yukarıdaki bir kaç arkadaşımızın dile getirdiği talihsiz sorunla malesef ben de karşılaştım.Bu illet çağımızın erkeklerinin en önemli sorunu olarak karşımıza çıkıyor.Erkeklerde bulunan testosteron hormonu insana sadece cinsel istek katmayıp hayattan her yönden tat alınmasını da sağlıyor.Bu soruna tamamiyle düzensiz cinsel hayat sebep olmaktadır.Ben bu hastalığı 3 ay gibi bir süre hiç sex yapmayarak atlattım çok şükür.Ciddi bir iradeyle 3 ay sonunda eski sağlığıma kavuştum.Buradaki arkadaşlara tavsiyem bekar olanlar 3 ay boyunca hiç mastürbasyon yapmasınlar.Evli olanlar ise yine bir müddet cinsel perhizden sonra sex hayatına düzenli bir şekilde devam etsinler.Yani haftada bir veya iki kez düzenli bir takvim belirleyerek sex yapmak kafidir.Bundan fazlası bu tür sorunlara sebep oluyor.Yani herşeyde olduğu gibi azı karar;fazlası zarar!

  Sağlık

  merhaba hocam.Bende yaklaşık 2 aydır inamılmaz bir cinsel isteksizlik var.O hafif tahrik edici film gördüğünde uyarılan ben gitti başka bir ben geldi.Eşim açık saçık en ufak bir sahneyi dahi televizyonda gördüğü an beni uyarma gereği duyuyor.Ben bu tür şeylerden dolayımı yoksa eşime karşı bir şey hissetmememden dolayımı yoksa başka bir nedenden dolayımı cinsel isteksizlik yaşıyorum.Yardımcı olursanız sevinirim.Teşekkürler…

  Sağlık

  merhaba hocam penisimde sürekli bir yanma var kamışımın içinden gelen bi yanma iç kısmında idrar tahlilim normal cıkmasına rağmen sürekliyanmaların oluyor ve sertleşme sorunum var nekadar iroloklarada gittiysemde cagre bulamadim istegimdede azalmavar hornonlarımda normal bide agzımsa çok sigil çıkıyor eğer bana yardımcı olursanız cok sevinirim

  Sağlık

  1. cinsel isteği arttırabilmek için günde en az yarım saat spor yapın ve vucudunuzdaki eksik olna vitamin ve minarelleri takviye yapın bunu doğal yollarla yaparsanız çok iyi olur buda doğru beslenme ile olabilir
  iyi beslenemiyorsanız bun mvitamin ve mineralleri dişardan destekleyin günde en az 6- ile 9 saat arasında uyuyun ve bol meyve ve sebze tüketin
  özellikle yatmadan önce süt yada yoğurt :))
  steresten uzak durun eve kesinlikle kafaniiz işden ayrılmış olarak dgidin
  mutluluğu bulacağınızdan eminim
  kafanızıda takmayın sadece sağlıklı yaşayın seks arkasından gelecektir

  Sağlık

  Selamlar hocam;
  Ben 50 yaşındayım bu güne kadar hiç sertleşme sorunum yoktu, hatta en küçük bir hareketle veya tehrik edici görüntü ve hatta sözle sertleşme yaşıyordum, İş ve hayat şsrtları nedeniyle yoğun stres altındayım ancak son zamanlarda sabah sertleşmesi olmamaya başladım ancak elle uyarılmayla sertleşiyorum bu durum benim moralimi bozdu,acaba benim sorunum organik bir rahatsızlıkmı yoksa psikolojikmi.alkol ve sigara kulanmam spor yaparım, şeker kontrolü yaptırırım yüksek olmamakla beraber 100 civarında, tansiyonum 13-9, 14,9 civarında seyrediyor teşekür ederim

  Sağlık

  Sayın hocam,41 yaşındayım .Bundan bir ay öncesine kadar cinsel yönden çok aktif bir yaşamım var idi,fakat son iki ,üç hafta içinde bu cinsel isteğim önemli derecede azaldı.bunlarla ilgili bana ne önerebilirsiniz?saygılar.

  Sağlık

  29 yasindayim ve bende de kadinlara karsi bir isteksizlik var ve hic sertlesme yok. Tedavisi varmidir bunun. yani uyarilma bile olmuyor. Su an psikolojim bozuldu. Deprestyona girdim bu yuzden ve tamamen butun umidimi ve enerjimi kaybettim. Neden oldugunu biliyorum ama artik buna bir son verip eski sagligima kavusmak istiyorum. NOLUR YARDIM EDIN. testesteron tedavisi nedir. Vucudumu cok gucsuz hissediyorum. hayatimdan zevk gitti ve sabah uyandigimda kendimden nefret ediyoirum. asagilik komplexine girdim. tam da evlenme zamanimda oldu bu. evlenmekten korkuyorum. NOLUR BANA BIR TAVSIYE VERIN. COK KOTUYUM.

  Sağlık

  23 yaşındayım.önemli bir cinsel isteksizlik başladı.sertleşme sorunu yaşıyorum.hafif kilolu ve göbek dışında sağlık problemim yok.sigara içmiyor arada sporda yapıyorum.
  3 haftadır uyarılmadım.cinsel birleşme anında bile sertleşmedi.yani durum vahim.acil önerilerini bekliyorum.

  Sağlık

  merhaba hocam. ben 29 yaşındayım yaklaşık 1.5 yıldır giderek azalan bir cinsel performansım var. cinsel isteksizlik hat safhada. evliyim ve viagra türü ilaçlarla ilişkimi devam ettiriyorum. ama bu ilaçlarla cinsel isteğim artmıyor. dolayısı ile ilişkiden zevk almıyorum. lütfen bana yardımcı olun.

  Sağlık

  Merhaba Hocam ben 25 yaşındayım bundan 5 sene önce cinsel açıdan bir problem yaşadım. bu olaydan sonra kadınlara ilgi duymamaya başladım ve idrarımın geldiğini iyi hissetmiyorum. Ürologa gittim Üriner sistem röntgenimi ve ultrasonumu aldı önemli bişey çıkmadı bu 5 sene önceki olaydan önce ilişkiye çok istekliydim. Şu an boşalma ve sertleşme oluyor ama orgazm olurken eskisi kadar zevk alamıyorum. Cevabınızı bekliyorum..

  Sağlık

  benim sorunum daha 19 yasındayım ama esimle ilişkiye girmek istemiyorum aslında istiyorum ama cok sık olmasını istemiyorum esim bundan cok rahatsız istek artırıcı kullanmak istedim ne gerek var daha 19 yasındasın dedi ne yapmalıyım ilginize simdiden tesekkür ederim

  Sağlık

  hocam benim sorunum çok büyük çıldırmak üzereyim sorunum öncelikle sertleşmeyle başladı ardından ereksiyon sorunu çıktı ve de son olarak cinsel isteğim sıfıra indi şu an hiç bi şey hisstemiyorum bu çok zor bi durum birkaç üroloğa gittim çeşitli testlere tabi tutuldum hiç bi şeyimin olmadığını söylediler psikolojik dediler ama ben psikolojik olduğunu sanmıyorum şu an çok çaresizim lütfen bana yardım edin

  Sağlık

  hocam ben 10 yıllık evliyim 5 yıl önce aileler arasında problem çıktı ve çok etkilendim bu evliliğime de yansıdı.5 yıldır cinsel isteksizlik yaşıyorum.eşim beni çok seviyor bende onu seviyorum.bu durum eşimi ve beni çok üzüyor.onu çok sevdiğim halde o bana yaklaştıkça ondan kaçıyorum.2 çocuğum var böyle giderse evliliğim bitecek ne olur bana yardımcı olun çok zor durumdayım ve çok mutsuzum.

  Sağlık

  hocam 28 yaşındayım 1,5 yıl öncesine kadar çok iyi bir cinsel performansım vardı fakat şuan yukarıdaki arkadaşların çoğunda görülen aşırı isteksizlik, sertleşememe sorunu yaşıyorum. doktora gittim psikolojik dedi ama ben inanmıyorum çünkü cinsel organımda güçsüzlük hissi var.hiçbir şey tahrik etmiyor sabah ereksiyonu hiç yok eskiden sevgilimin elini bile tutunca sertleşme oluyordu ama şimdi tık yok. ve daha evleneli 3 ay oldu. psikolojim alt üst oldu her an bunu düşünüyor ve kendime felaket seneryoları üretiyorum.yardım ederseniz çok mutlu olacağım teşekkürler.

  Sağlık

  hocam 42 yaşındayım yaklasık 6 aydır cinsel isteksizlik basladı.testosteron 1.9 seviyesinde. bana ne tavsiyede bulunursunuz. teşekkürler

  Sağlık

  merhaba hocam ben 49 yaşdayım benim sorunum cinsel isteksizlik değil fakat ilişkiye girmek isterken hafif sertleşme olıyor fakat içerden bir yanma oluyor ve hiç birşey gelmiyor çıldırscsm lütfen yardım edin saygılar.

  Sağlık

  hocam yaklaşık 1,5 yıldır evliyim son zamanlarda cinsel isteksizlik oluştu özellikle sertleşememe sorunu yaşıyorum 3tane üroloğa gittim birşey yok dediler daha sonra üniversite hastanesine gittim penise ilaç verdiler ve ultrasonla baktılar birşey yok dediler ne yapabilirim

  Sağlık

  hocam merhaba:ben 37 yaşının yaşındayım.1 çocuğum var.6 yaşında.ERkeğim.Gençliğimde 20-30 yaş arası aşırı şekilde yıllarca aşırı seks yatım partnerlerimleEvliliğin ilk yılları da çok iyi lakin şu an hem isteksizlik,hem eskisi gibi ereksiyon aşırı yok.ayda 1-2 kez ilişkiye giriyorum eşimle.2.çocuk istiyoruz.önce eşim sonra kendim tedavi olduk eşimde hiç bir problem yok.Sonra sperm testi yaptırdım sperm seviyem 5000 lerde hareket yok az hereket %10 çıktı Ürooloğa gittim.ilaç tedavisi yaptık 1 ay sonra sperm sayım:20.000 üzerine normal üstü,ama hareket yok.kısır mıyım 3.testi yaptırmadım. herhangi bir şey yapmıyorum.ama çocuk ve seks hayatımda düzen istiyorum ne yapabilirim.Şimdiden teşekkür ederim.İlgilenirseniz bana yol gösterin.

  Sağlık

  hocam ben 28 yaşındayım yaklaşık bir senedir cinsel isteksizlik ve sertleşme sorunu çok ciddi bi şekilde yaşıyorummm
  3 aylık nişanlıyımm nişanlım şimdiden benim yetersiz olduğumu suyluyorr
  ne olur hocam bana yardımm edinnn
  kadınlardan hiç ilgi duyamıyorumm
  ama daha 1 sene oncesi ilişki sırasında gecede 7 kezz ilişki yaşıya biliyodumm
  şimdii evliliğe yaklaştımm
  tık yokkk
  hocam ne olurr yol yada bilgii

  Hakan bey bu durum psikolojik veya fizyolojik(bedeninizle alakalı) olabilir. Sizin yapmanız gereken şey hemen bir doktora danışmaktır. Hastahanelerin üroloji bölümleri sizlere yardımcı olacaktır. Geçmiş olsun

  Sağlık

  hocam ben 20 yaşında evlendim ve iki seneyi doldurmadan cinsel isteksizlik olmaya başladı ve şimdi hiç birşey hissetmiyorum 5 sene evli kaldık ben sadece eşime karşı olduğunu zanlediyordum ama ikinci evliliğimdede bu olunca anladımki bu hastalık olmuş bende sizden ricam ne kullanmam gerekiyor veya aktarlarda albileceğim birşey önerebilirmisiniz

  Sağlık

  Sayın hocam
  yaklaşık 2 yıldan beri sertleşme sorunu yaşıyorum ve gittiğim doktorlarda bana cinsel güç arttırıcı ilaçlar ve testojel diye bir ilaç verdiler fakat bunlarında hiçbir faydasını görmedim daha sonra piskolojik dediler bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim 6 yıllık evliyim ve çocuk tedavisi görüyoruz doktorlar sizin çocuğunuzun olmaması için hiçbir neden yok diyorlar fakat sperm sayısında ciddi düşmeler var ocak ayındaki sayımda 30.000.000 kadar bir düşme var sizden ricam bana bu sorunumla ilgili izmir de önerebileceğiniz biryer varmı acaba ?ilginize teşekkür ederim iyi çalışmalar dilerim

  Sağlık

  Hocam 33 yasindayim Almanyada oturuyorum, 3 yildir cinsel isteksizlik basladi ve sertlesme sorunum var. Deporasyon geciriyorum. Cok iyi bir cinsel haytim vardi, suan ise tamamen erkeklikten soyutlanmis bir haldeyim. Hic bir sey hissetmiyorum. Bana yardimci olurmusunuz.

  Sağlık

  bende oniki yıldır evliyim son bir yıldır cinsel isteksizlikle savaşıyorum evliliyimin sürmesini istiyorum fakat bu süreçte eşim yardımcı olmuyor böyle giderse evliliyim son bulucak bu konuda napabilirim lütfen yardımcı olun

  Sağlık

  hocam merhaba yaklaşık 8aydır nişanlıyım düğüne 10gün kaldı ama son 20 gündür hicbir şey hisedemiyorum düğün telaşı sıkıntılar oluyr koşturuyoruz yoruluyoruz sıkıntılarım oluyor bundan olabilirmi.korkuyorum neolur yardım edemilirmisiniz hocam kolay gelsin

  Sağlık

  Doktorlar böyle işte,sabah ereksiyonunun ve gece ereksiyonunun bir erkeği saglıklı yaptıgını söyleyen kendileri.Ama sabah ve gece ereksiyonu olmayan bir erkege bile teşhis koyamayınca hemen piskolojik,tamamen para tuzağı bu doktorlar nefret ettim.Tongkat Ali diye bir bitki var onu şiddetle tavsiye ediyorum bende de 1 senedir tık yoktu şuan süper sabah ve gece ereksiyonlarım da geri geldi herşey tıkırında.Doktora kalsa piskolojikti ama geri gelen sabah ereksiyonumdan ve daha saglıklı hissedisimden bile anlıyorum farkı

  Sağlık

  Sayın hocam,36 yaşında evli bir erkeğim .Bundan bir ay öncesine kadar cinsel yönden herhangi bir cinsel problemim yokken son bir aydır cinsel isteğim önemli derecede azaldı aslında ilişkiye girmeyi çok istediğim halde tam olarak konsantre olup sertleşemiyorum.gün içerisinde özellikle sabahları sertleşiyorum ,Bu konu ile ilgili hangi sağlık biriminden destek alabilirim veya neler yapabilirim lütfen bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim

  Sağlık

  Benim gittiğim doktor bana stimol önerdi cinsel isteksizlik vardı da bende o yüzden. kullanmaya başladım 3 gün önce, eşim sonuçtan memnun olduğunu söyledi

  Sağlık

  27 yasindayim ve bendebir yıldır kadinlara karsi bir isteksizlik var ve hic sertlesme yok gibi.uyarilma bile olmuyor.elle uyarılıyorum. Su an psikolojim bozuldu. Depresyona girdim bu yuzden ve tamamen butun umidimi ve enerjimi kaybettim. Neden oldu anlamadım birdenbire ortaya çıktı eski sagligima kavusmak istiyorum.Vucudumu cok gucsuz hissediyorum. hayatimdan zevk gitti ve sabah uyandigimda kendimden nefret ediyorum. asagilik komplexine girdim.evlenmekten korkuyorum.
  bu neen ve nasıl ortaya çıkmış olabiir?

  Sağlık

  34 yaşındayım 14 yıllık evliyim. son 6 yıldır cinsel performans kalitemiz çok iyiydi. ancak eşim opsesyon hastası olduğu için yıllardır çocuk durumunu engelliyorduk.ilaçlar bitince çocuk için karar verdik ancak 2 ay başka nedenlerle ilişkiye giremedik. hastalıkları bitince 2 kere denedik ancak sertleşme olmuyor. fakat eşimle beraber olmadığım zaman sertleşme oluyor.mesela dergi tv. gibi. ereksiyon olunca eşime yaklaşıyorum tam üzerindeyken tekrar ereksiyon kayboluyor. lütfen beni aydınlatın hocam.

  Anlattığınız olaylar ışığında sizde psikolojik duruma bağlı bir sorun olduğunu anlıyoruz.
  Değerli ziyaretçimiz! eğer sizde fiziksel bir sorun olsaydı sertleşmenin hiç olmaması gerekirdi. Setleşme yaşadığınıza göre mutlaka psikolojik bir sorunun varlığından bahsedilecektir. Özellikle başka kaynaklardan gelen uyarılarla sertleşme yaşadığınızı ancak eşinizle beraber olacakken sertleşmeyi kaybettiğinizi söylüyorsunuz. Bu durumda sertleşmeyi kaybetmenize neden olan faktörün eşinizle yaşadığınız olumsuz tecrübeler veya eşinizin zor dönemlerinden kaynaklanan soğukluk olduğunu belirtebiliriz. Eşinizle birlikte bir psikoloğa gitmenizi tavsiye ediyoruz. Geçmiş olsun.

  Sağlık

  bu arada ilk çocuğumuzdada yumurtada çatlama olmadığından iğne kullanıp 6 saat sonra beraber olmamız gerekiyordu. bu 6. saatte gene sertleşme olmuyor sonrasında oluyordu

  Sağlık

  27 yasindayim ve bendebir yıldır kadinlara karsi bir isteksizlik var ve hic sertlesme yok gibi.uyarilma bile olmuyor.elle uyarılıyorum. Su an psikolojim bozuldu. Depresyona girdim bu yuzden ve tamamen butun umidimi ve enerjimi kaybettim. Neden oldu anlamadım birdenbire ortaya çıktı eski sagligima kavusmak istiyorum.Vucudumu cok gucsuz hissediyorum. hayatimdan zevk gitti ve sabah uyandigimda kendimden nefret ediyorum. asagilik komplexine girdim.evlenmekten korkuyorum.
  bu neen ve nasıl ortaya çıkmış olabiir?

  Sağlık

  hocam sağ kasıkta sarkma var ve agrı var boşalırken şehvetsiz boşalıyorum lütfen yardımcı olun doktora gittim bişeyin yok dedi çıldıracam ne ozmn sebebi bişe yoksa

  Sağlık

  çinsel isteksizlik baş göstermekte ilişki sırasında ereksiyon halim kisa surmekte ve bu beni ruhsal anlamda yaralıyo ve ilişkiye bakiş açimı yok etmekte

  Sağlık

  arkadaşlar 45 yaşındayım bende daha önceleri sizin gibi cinsel isteksizlik, iktidarsızlık problemi yaşıyordum, kabus gibiydi o günler sonra bir arkadaşım bir bitkisel çay tavsiye etti alıp kullandım kullanana kadar kafamda şüpheler ya işe yaramasa diye, hadi işe ya yan etki yaparsa diye ama kullandıktan sonra bütün sorunlarımdan kullandım hem de hiçbir yan etikis yok
  incelemek isteyenler

  Sağlık

  mrb lar sayın hocam ben 4yıldır evliyim karımın intap akıntı sorunu var ilişkimiz sırasında intaap akıntısı oldugunda çok agır bir koku çıkıyor oyuzden benim cinsel istegim o an gidior karımın akıntısı yüzünden başka bir kadınla ilişki istegim oluyor ama onuda yapmıyorum çünkü arada dünyalar güzeli bir kızımız var sayın hocam bu konuda sızlerden çok ciddi bir yardım istiyoruz lütfen hocam karımı doktorada götüremiyorum çünkü utanıyor karım napacamı sasırdım hocam mail adresime bu konuda bir yardım maili atarsanız sevınırım saygılarımla.

  Eşinizi doktora gitmeye ikna etmekten başka çareniz yok. Vajinal iltihaplar çeşitli nedenlere bağlı olarak gerçekleşebilmektedir. Bu yüzden durumu görmeden bir ilaç tavsiyesinde de bulunulamaz. Mutlaka bir doktora görünmek zorundasınız.

  melek

  mrb hocam ben 10 yıllık evliyim son 5 yıldır cinsel isteksizligim var.sebebi psikolojiktir biliyorum.eşim 5 yıl öce altattı beni ve çok degişti o günden sonrada düzelemedim.şimdi eşim biraz daha ilgili bana karşı ama benim problemim devam ediyor sürekli beni sevmiyorsun ondan isteksizsiz diye kavga ediyor psikolojik tedavi görmem gerektigini biliyorum fakat eşim bahane diyip yanaşmıyor evliligimde problem yaşıyorum lütfen yardımcı olurmusunuz ne yapacagımı bilmiyorum bende daha önce yaşadıklarım derin izler bıraktı bana davranışları ve ihanetini unutamıyorum ne yaptıysam olmadı ilişki sonrası sebesiz yere aglıyorum lütfen yardım edin.

  sakamte

  sayın hocam lütfen bana yardım edin ben 5 yılık evliyim 3 yasında oglum var evlendigimden beri eşime karşi çok sogum yani isteksizim severek evlendim ama genede durum aynı yatagı gitmeye korkuyorum artk boşanma asamasına gelmek üzereyizz lütfen allah rızası için bana yardım edin ne yapmalıyım

  x

  hocam merhabalar benim sorunum şu 26 yaşındayım ve biraz göbekliyim penisimin boyunun kısaldıgını farkettim.ayrıca cinsel isteksizlikte olmaya başladı ve erken boşalma sorunum var.maalesef hayattan sogumaya başladım bunun sebebi ne olabilir.biraz da kafaya takmaya başladım bu sorunu…

  kübra

  Ben 8 aydır evliyim hiç orgazm olamadım. Bekarken hep hep kendımı surtunme yoluyla tatmin ettim. Esim le birlikte olurken hıc zevk almıyorum. Alıyormus gıbı yapıyorum ama arada yıne kendımı por** ızleyerek yada hayal ederek tatmın edıorum. Ne yapmam gerek? Bende **gazm olmak ıstıorum ne yapmam gerek?

  Öncelikle durumunuzu eşinizle paylaşmalısınız. Bundan sonra mutlaka birlikte hareket ederek zevk aldığınız noktaları tespit etmelisiniz. Eşinizle değişik pozisyonlar deneyebilirsiniz. Bu pozisyonlardan size en çok zevk vereni tespit etmelisiniz. Zamanla **gazm olmayı öğreneceksiniz. Bu tamamen tecrübe işidir. Daha yolun çok başındasınız. asla pes etmeyin ve cesaretli olun.

  salih

  hocam,44 yaşındayım .Bundan bir ay öncesine kadar cinsel yönden çok aktif bir yaşamım var idi,fakat son iki ,üç hafta içinde bu cinsel isteğim önemli derecede azaldı.bunlarla ilgili bana ne önerebilirsiniz?saygılar.

  cuma

  Hocam 8 yil evli kaldiktan sonra eşimle ayri yaşamaya başladik cocugumuz var lakin bu ayrilik süresince ben bi bayanla yaşamaua başladim haftada ikiki sefer ilaç alip eczaneden bahatatçidan çin topu vs ilaçlarla sabaha kadar süren ilişkimiz oluyordu bu 4 sene sürdü ve ayrildik ben şimdi ilk eşimle bariştik sertleşme çok kisa sürüyor ve penismin küçuldüğünü fark ediyorum yani eskiden ereksiyon halinde iken taş gibi iken şu an ereksiyon halinde çok yumuşak yardim edin lütfen yaşim 35

  tamer

  Ben 36 yasindayim ve son 5 yildir cidi cinsel sorunlarim var yardim ederseniz sevinirim

  Levent

  Mrb hocam
  Ben normalde günde 5-6 kez ilişkiye giren birsiydim ve günde 3-4 ayrı bayanla olan biriyim ama son 1 yıldır ancak ben kendim mastürbasyon yapınca sertleşiyor yada sabahları kendi kendine kalkıyor bir kaç bayanla denemek istedim ama olmadı çok istiyorum ama sertleşmiyor hiç bayana karşı ne yapmalıyım lütfen bu durumun gececeğini söyleyin psikolojim bozuldu

  İsteksizlik

  hocam okadar kişi yazmıs ama pek cevap yok 35 yasındayım fiziken 10 dr a gittim belki ama hiç bir sey bulamadılar cinsellik konusnda arzu duyamıyorum 2 sene onceye kadar buldozer gıbıydım ama sımdı hıc yapmasam 5 sene canım ıstemez durumdayım hıc bır care bulamadım drlar dahıl ne yapmalıyım

Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Over kistleri
İdrar Karçırmaya Karşı Egzersizler
Vajinada Sivilce
Düşük Libidoya Son
Düzensiz Kanama
KOLTUK ALTINDA BEZE, ŞİŞLİK, KİTLE, YUMRU
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.