İnsan yaşamındaki en temel ve haz verici gereksinimlerinden biri olan cinselliğin kalitesinin, tüketilen besinlerle yakın ilişkili olduğu biliniyor. Peki, daha mutlu bir cinsel hayata kavuşmanıza yardımcı olacak, afrodizyak etkili besinlerin hangileri olduğunu biliyor musunuz?

İşte diyetisyen Müge Arslan’dan sağlıklı bir cinsel hayata sahip olmak için beslenme önerileri ve cinsel performansı artırıcı besinler:

KAYISI: A vitamini ve potasyum bakımından zengindir. Kasların ve beynin daha düzenli çalışmasını sağlar ve cinsel gücü artırır.

Sponsorlu Bağlantılar

FINDIK VE FISTIK: Lif, protein ve vitamin bakımından zengindirler. Özellikle enerji verirler ve cinsel gücü artırırlar. Bol protein ve B vitamini ihtiva eden bu yemişler, zihinsel yorgunluğa iyi gelir.

GREYFURT: Karaciğeri çalıştıran, iştah açan ve cinsel gücü artıran bir meyvedir. Sabahları aç karnına içilmelidir.

MUZ: Mineral, magnezyum ve C vitamini bakımından zengindir. Sperm üretimini artırır.

HAVUÇ: Yoğun A vitamini içerir. Kuvvetlendirir ve cinsel gücü artırır. Her gün tüketildiğinde afrodizyak etkisi yapar.

HAVYAR: Uzun yıllardır afrodizyak olarak kullanılmaktadır. İçerdiği çinko miktarı nedeniyle erkeklik hormonlarının yapımını artırır. Çinkonun aynı zamanda sperm kalitesini de artırdığı belirlenmiştir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Vitamini Eksikliği Anemisi Testleri ve Tedavi
diyet için yapılması gerekenler
Diyetinizde İyot Alımının Artırılması
bölgesel zayıflama diyeti
Ünlülerin diyetleri
Kolay Yoldan Kilo Verme
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.