ÇOCUĞUM UYKUSUNU YETERLİ ALAMIYOR, NE YAPABİLİRİM?

Çocuğunuz zamanında yatıyor, gece boyunca yeterli saat uyuyor fakat buna rağmen yeterli uykusunu almamış gibi bir görünüm arz ediyorsa ve sabah yeterli uyumamış gibi kalkıyorsa bunun altında genellikle fiziksel sebepler aramak gerekir.

Sponsorlu Bağlantılar

Bu fiziksel sebeplerden en çok karşılaşılanı ve en büyük sorun, geniz eti ve bademcik gibi nedenlere bağlı olarak bebeğin tam olarak nefes alamaması ve buna bağlı olarak da beyne tam olarak oksijen gidememesidir.

Bunun dışında gece boyunca görülen korkutucu rüyalar çocuk için sıkıntılı olur ve çocuğun tam olarak uykusunu alamamasına sebep olabilir. Gece terörü özellikle 9 ay ve 3 yaş arası çocuklarda sık görülen olaydır. Çocukların yeterli sürede uyuyor olarak görülmesine rağmen çocuk uykusuz kalabilir.

Eğer ki çocuğunuz yeterli süre uyuyorsa fakat hala uykusunu alamamış olarak kalkıyorsa bir uzmana başvurmakta fayda vardır. Bazı ilaçlar da çocukta böyle etkiler yapabiliyor. Özellikle antihistaminikler (alerjik ilaçlar) çok kullanılabiliyor. Çocuk o ilaçların etkisiyle gereğinden de fazla uyur fakat uyandığında ise uyumamış gibi sersem bir halde uyanır. Bazı ilaçlar da bu etkiyi yapabileceği için ilaç sorgulaması da yapmakta fayda vardır.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Bebeklerde Şaşılık
Çocuklarda Kalp Yetmezliği Tedavisi
Kekemelik Tedavisi
Çocuklarda Siğil ve Tedavisi
Çocuklarda Havale
Ağız Akması
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.