Ana rahminde oluşan embriyonun, henüz altı ayını tamamlamadan önce bir sebeple rahim tarafından dışarı çıkarılmasıdır.

Sebepleri;

Öfke, üzüntü, keder, heyecan, korku, darbe, aşırı sıcak ve aşırı soğuk, hamamda çok kalmak vs. gibi
Annenin hastalıklı olması, döl yatağının kusur bulunması, korku, yüksek bir yerden düşme, dövülme, zayıflık, embriyonun kusurlu olması, embriyo şekillenmeden önce kırk gün önce düşük yapması.
Ana rahimdeki embriyonun olgunlaşmadan yani şekil alıp kemale ermeden annesinin karnından kolay ayrılıp düşmez, zira rutubetler ve koruyucu zarlara buna engel olurlar, olgunlaşıp kemale erdiği zaman, o rutubetler, zayıflar, zarlar yırtılıp kopar, kaydırıcı ıslaklıklar toplanır ve cenin rahimden dışarı çıkar, bu ise normal ve tabii bir doğumdur. Doğum gününden önce meydana gelen düşükler bazen aşırı korku neticesinde de olur. Kasıtlı olarak çocuk düşürmek İslam dinine göre büyük günahlardın sayılmıştır.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın



.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Hafıza Güçlendirme Yöntemleri
Dil Balığı
Hamilelik ve hamile kalamamanın sebepleri
İshal
Metabolizma
Diz Arkasında Kitle, Yumru, Beze, Kist
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.