Çocuklarda kanser ender gorülür. Ayrıca tedavi şansları en yüksek olan, en büyük ilerlemeler çocuklardaki kanserlerde kaydedilmiştir. Bundan 25 yıl öncesine kadar kanserli çocukların hemen ttemen hepsi, genelde bir yıl içinde, ölüydWuüysa şimdi modern tedavilerle kanserli çocukların yaşam süresi uzatılıp bu kanser tiplerinin çoğu, iy.ileştirilmektedir. Kanserli Amerikan çocuklanıxen ar yarısı yaşamaktadır. Ancak birçok kanser tipi, erken teşhis edilip doğru bir şekilde tedavi edilmçzse, hayati tehlike yaratır. Kanser oku! ve okul öncesi çocuklarda tüm öbür hastalıklardan daha fazla ölüme sebebiyet vermektedir (bu yaş grubunda sadece kaza sonucu ölümler daha fazladır). En yaygın çocuk kanseri lösemidir. Yeni tedavilerle bu hastalığa yakalanan çocuklar için durum bu son senelerde çok daha parlaktır. Çocuk kanserlerinin bir başka önemli türü de beyin tümörleridir. Çocuklarda başka yaygın kanserler, böbrek kanseri, kemik kanseri, yumuşak doku sarkomu ve lenfomadır. Bu kanserlerin sebepleri bilinmemektedir. Ancak, bazı kimyevi madde ve viriis tipi ajanların normal hücrelerin genetik yapısını değiştirerek bazı kanserleri başlattıgı bilinmektedir. Kanser bulaşıcı değildir. Hepimizde hücreleri kanserieşmeye uyaran genler olan onkojenler bulunmaktadır. Onları nelerin uyardığı veya susturduğu tıalen açık değildir. oeogunuzufvkanser tedavisi göreceği yeri dikkatle seçmek gerekir. Çocuğunuzun doktounun yarciımıyla, çocuk kanserleri tedavisindeki en son gelişmeleri uygulayabilen personelin bulunduğu bir merkez arayın. Hem merkez, hem personeli bütün ailenin ihtiyacı olan manevi desteği verebilmesi gerekir. En iyi tedaviyi verebilmek için, çocuk kanserinde uzman bir ekip gerekmektedir. Tedavi karmaşıktır ve genelde ameliyat, kemoterapi, ve ışın tedavinin bileşimidir. Istenilen hünerdeki kişiler genelde yalnız kanser merkezlerindeki başlıca tıp okullarıya ilişkilidir. En yakın merkeze uzak olabilirsiniz. 0 zaman çooıgunuzun bakımı buna göre planlanıp buradan başlatılır ve ondan sonrasının buradan yönetilmesi genel olarak yeterlidir. Kanser merkezi personeliyle yakın bir işbirliği yaparak yerel doktor bazı tedavileri ve ara testleri uygulayabilir. Bu şekilde hem masraf azalır, hem de çocuk ve ailesinin taşınmäsı önlenir. Siz ve çocuğunuzun sağlık ekibi, bu tedavilerle ilgili yeni tecrübeler geçirecek olan çocuğunuzu titizlikle hazırlamaları gerekir. Çocuğunuzla açık konuşun. Destek olun. Herkesin onu iyileşmesi için çalıştığına inandırm. Doktorun ve hemşirelerin çocuğunuzun sağlığı ile ilgili sorularına cevap vermeye yardımcı olmalarını sağlayın.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar


Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
    Sağlık

    kardeşim 2.5 yıl önce ameliyat oldu böbrük üstü bezinden tanı gangıranöroblostom kemoterapi falan uygulanmadı cunku teşhis erken konulmustu kemik iliği testi yapıldı kemik sintigrafileri cekildi herşeyi temiz cıktı 2.5 yıl geçti tekrarlama sansı nedir??

Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Kalp Pili Olan Hastalar Nelere Dikkat Etmelidir
Böbrek hastalıkları
Şeker Hastalığının Belirtileri Nelerdir
Böbrek taşı sebepleri
ARTRİT NEDİR?
Balgam Tedavisi
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.