ÇOCUKLARDA TIRNAK YEME
Tırnak yeme alışkanlığı çeşitli yaş gruplarına göre değişiklik arz etmektedir. Tırnak yeme alışkanlığı çoğunlukla 1-2 yaşlarından önce başlanmaz. Çok ender de olsa 5 aylık bebeklerde de görülebilmektedir.

Tırnak yeme alışkanlığı çocukların % 33 ünde görülmektedir. Bu alışkanlık daha çok sinirli ve hiper aktif çocuklarda görülür. Bunun yanı sıra stresiz çocuklarda da görülmektedir. Bu tür çocuklar ailede tırnak yiyen birini görerek tırnak yemeyi alışkanlık haline getirebilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sınav dönemlerinde de bu alışkanlık artış göstermektedir.  Çoğunlukla tırnak yeme alışkanlığı ergenlik dönemine kadar terk edilebilmektedir. Ergenlik döneminde çocuklar daha çok stresli olduğundan dolayı bazen de bunun tam tersi olmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Çocuklarda Beyin Felci Tedavisi
Bebekler Ne Zaman Görmeye başlar
Gece Altına Kaçırma
Çocuklarda Siğil ve Tedavisi
İshalin Hayatı Tehdit Eden Belirtilerine Dikkat
Çocuklarda Kalp Yetmezliği Tedavisi
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.