ÇOK FAZLA LİMON YEMENİN ZARARLARI NEDENDİR?

Su ile limon içilmesi ya detoksun bir parçası yada kilo vermeye çalışan insanların uyguladıkları bir planlamadır. Limon muhteviyat bakımından zengindir ve c vitamini, lif ve potasyum içerir. Ancak bu içecek, çok fazla içilirse yan etkilere neden olabilir. Eğer bir sorununuz varsa doktorunuza danışarak almanızda yarar var.

Sponsorlu Bağlantılar

DİŞTE EROZYON

Limon faydalı olduğu asitlidir de. Aşırı kullanım sonucu bu asitin dişlere temas etmesi dişte erozyona neden olur. Erozyona uğramış bir diş ise sıcak ve soğuğa karşı daha hassas olacaktır. Dişlerinizi korumak için eğer mutlaka içmeniz gerekiyorsa kamışla içmeye özen gösterin. Eğer zaten diş erozyonunuz varsa, bir dişçiye görünerek tedavi seçenekleri hakkında konuşunuz.

MİDE EKŞİMESİ

Su ile çok fazla limon içme, mide ekşimesi tetikleyebilir ya da zaten böyle bir sorunu olan kişiyi daha da kötüleştirebilir. Yemek borusu ve mide arasındaki özofagus sfinkter adı verilen yapı uygun bir şekilde görevini yerine getiremediği ve midenin asitli içeriğinin özofagusa doğru geri gelmesi reflü olarak bilinir; mide ekşimesi ise asit reflü olarak isimlendirilir. Mide ekşimesi kişinin göğsünde şiddetli yanma ve ağrıya neden olur. Asitli gıdaların alınmasının bırakılması bunu önleyebilir ve belirtileri azaltabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

SIK İDRARA ÇIKMA VE DEHİDRASYON

Nadir de olsa, limon suyu, bir diüretik etkiye sahip olabilir. Limonunun içerdiği yüksek orandaki C vitamini diüretik yani idrar söktürücü etkiye sahiptir ve böbreklerden idrar üretimini artırır, bu nedenle vücuttan fazla oranda hızlı şekilde sıvı ve sodyum atılımına neden olur. Fazla limon tüketiminden kaçınmanız vücudunuzun susuz kalmasını önlemek için de iyi bir nedendir.

ÖNEMLİ

Doktorunuzun tavsiyesi olmadan herhangi bir tıbbi sorunu tedavi etmek için su ile limon içmeyin. İçtiğinizde herhangi bir yan etki yaşarsanız, limon suyu alımını durdurun. Yan etkiler devam ederse, kısa sürede tıbbi yardım isteyin. Eğer genel sağlık için C vitamini içeriği için su ile limon içiyorsanız yarım limon ile yarım bardak suyu karıştırarak kullanınız.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Yüksek Ürik Asit İçeren Gıdalar
akşam yemek yememek zayıflatırmı
Vejeteryen Yemekleri Seçin
diyet için yapılması gerekenler
Normal Bir Diyet Nasıl Olmalıdır
Hazır Dondurmalardan Uzak Durun
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.