ÇÖREK OTU
Çörek otu her derde deva gelen bir çeşit şifalı bitkidir. Kansere, kalbe, damar hastalıklarına, hormonlara, sinir ve strese, bağışıklık sistemine iyi gelmekle birlikte yiyeceklerimizin içinde de bulunmaktadır.

Hz. Muhammed’ (s.a.v) Çörek Otuyla ilgili Hadis-i Şerifi
Peygamberimiz, yaklaşık 14 asır önce şu şekilde buyurmuştur: “ Şu kara tanede (çörek otu) ölümden başka her derde deva vardır.” O zamanlarda, insanlar çörek otunun faydalı olabileceğine burun kıvırıp ilgilenmemişlerdir. Fakat Türklerin yerine bunu bir Alman gerçekleştirdi ve çörek otunun faydalarını buldu. Bu araştırmalarının sonucunda 96 sayfalık bir kitap ortaya çıkmıştır. Önsözünde de, peygamberimizin çörek otunun faydalı olduğu konusunda insanları uyardığını belirtmiştir.

Sponsorlu Bağlantılar

Çörek otu neden faydalıdır?
Çörek otunun asıl olarak tohumu faydalıdır, çünkü tohumunda doymamış yağ asidi bulunur. Ayrıca vitaminler de çörek otu tohumunda bulunmaktadır. İşte tohumda bulunan bu maddelerin karışımları, birçok hastalığa iyi gelmekte ve iyileştirmektedir.

Çörek Otunun Faydaları Nelerdir?
Yapılan araştırmalar sonucunda çörek otunun bağışıklığı arttırdığı kanıtlanmış, ayrıca alerjiyi durdurduğu da bulunmuştur. Bu yüzden çörek otu bir takım solunum rahatsızlıklarına da iyi gelir. Astım, alerji ve bağışıklığın düşük olmasından kaynaklanan birçok hastalığa iyi gelmektedir. Çörek otu, uçuklara, deri ve ciltteki hastalıklara, mikroplu hastalıklara, gribe, nezleye, cinsel isteksizliğe, kan dolaşımının düzensizliğine, kronik bazı hastalıklara ve uyku bozukluklarına da iyi gelmektedir. Bu saydığımız rahatsızlıklara yakalanmak istemiyorsanız, her gün çörek otu tüketmenizde fayda vardır.

Sponsorlu Bağlantılar

Çörek otunun diğer faydalarını saymak gerekirse, mantarları önler, kan şekerini düşürür, kalp ve damar hastalıklarını önler, hazımsızlığı yok eder, idrarı söktürür, böbrekleri düzenler, alerjiyi yok eder, hormonları dengeler ve ruh hastalıklarını yatıştırır.

Çörek Otunu Nereden Nasıl Bulabilirim?
Çörek otu, ekmeklerde, yemeklerde, faydalı bisküvilerde ve daha birçok gıdada bulunmaktadır. Ayrıca büyük marketlerden ya da aktarlardan temin ederek, hazırladığınız yemeklerinize katarak sağlık kazanabilirsiniz. Günde 2 grama kadar çörek otu tüketmek yeterli olacaktır. Fazlasının yan etkileri bulunabileceği için önerilmez. Çörek otu, ekmeğin üzerine eklendiği zaman şişkinlik ve gaz problemleri önlenir. Ayrıca çörek otunun yağını, cilde sürerek sivilcelerden kurtulabilirsiniz.

Sağlığınız için şifa veren bitkilerden biri olan çörek otunu tüketmelisiniz. Çörek otu tohum halinde kapsül halinde ve çörek otu yağı şeklinde de satılmaktadır. Ancak biz size tohum halinde tüketmenizi öneriyoruz çünkü en sağlıklısı ve doğalı budur.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Kuşburnu
Şifalı bitkiler – acı bakla
Yeşil çay Kullanıyor musunuz?
Karabiber Faydaları
Kimyon
Beyaz Çayın Faydaları
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.