Çörekotu; susam büyüklüğündeki siyah tohuma verilen addır. Şifalı bitkilerden olan çörek otunun mizacı sıcak ve kurudur, rutubet ve soğuktan meydana gelen hastalıklar için gayet faydalıdır. Tıpta yaygın olarak kullanılır.

Çörekotu şişkinliği, alaca hastalığına ve balgamdan meydana gelen sıtma hastalığını gidermesinde yararı vardır. Burun tıkanıklığını açar ağrı sızıyı dağıtır, midenin suyunu alır.

Sponsorlu Bağlantılar

Sirke ile macun yapılıp karın üzerine sürülürse bağırsak kurtlarını öldür, nezleye karşı şifadır. Çörekotu yağın sivilce ve benler üzerine sürmek faydalıdır. Yağını saç ve sakalına sürülürse saç ve sakala kuvvet verir geç ağarmasını sağlar.

Yağından içmek ise nefes darlığına karşı gayet faydalıdır. Çörek otu ciltteki çıban uyuz gibi hastalıklara, baş ağrısına, unutkanlık, baş dönmesi vs. karşı faydalıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Şifalı bitkilerden , Limon
Ketentohumu
ZEYTİNYAĞI SAĞLIK DEMEK
Bağırsak Hastalıklarına Şifalı Bitkiler
Isırgan Otu Çayı ve Faydaları
Sarımsak
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.