DAHA FAZLA ÇİĞNEYEREK ZAYIFLAMADaha Fazla Çiğneyerek Zayıflama

Yediklerinizi iyice çiğnemek sağlığınız için oldukça önemlidir. Bu hem sindirimi kolaylaştırır hem de porsiyon kontrolünü sağlar.  Çünkü beynimize doyduğumuza dair sinyalin ulaşması zaman alır. Eğer siz yediklerinizi yeteri kadar çiğnemeden yutarsanız daha fazla yemiş olursunuz. Aşağıdaki adımları takip ederek yiyecekleri çiğnemeyi alışkanlık haline getirebilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

1.Adım

Kronometreniz olsun. Evet yanlış duymadınız, yiyecekleri ne kadar süre çiğnediğinizi görmek için kronometre ile süre tutabilirsiniz. Örneğin 20-30 saniye gibi bir süre yeterli olacaktır. Böylece tüm dikkatiniz yemeklerde olmaz ve daha az yemiş olursunuz. Eğer aklınızdan saymak size daha kolay gelecekse kronometre kullanmayabilirsiniz.

2.Adım

Daha önce tükettiğiniz her şeyi yiyebilirsiniz; ancak bu defa süre tutarak. Yediğiniz her lokmayı yutmadan önce çiğnemeye özen gösterin. Çiğneme süresi 10 un katı bir sayı olsun. 20,30 veya 40 saniye gibi.

3.Adım

Lokmayı ağzınıza atın ve saymaya başlayın. Öncelikle bir süre belirleyin ve yemek yerken her lokmanızı belirlediğiniz süre kadar çiğneyin. Bunu isterseniz süre tutarak yapın isterseniz aklınızdan sayarak. Hangisi sizin için daha pratik olacaksa o şekilde yapabilirsiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Buharsız sauna ile zayıflama yöntemi
bergüzar korel nasıl zayıfladı
Zayıflama macunu tarifi
Vücut tipine göre zayıflama
Yeşim Ceren Boz nasıl zayıfladı
zayıflatan bitkiler hangileri
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.