Latin müziğinin coşkusuyla dans ederken stresten ve fazlalıklarınızdan kurtulabilirsiniz. Kollar eller bacaklar kısacası tüm vücudunuz hareket edecek. Aletle veya klasik anlamda spor yapmayı eğlenceli bulmayanlar için dans ederek zayıflamak oldukça cazip bir seçenek.

Dünya dans ediyor: Amerikalıların beğeniyle dinledikleri latin müziği rüzgarı sporuda etkiledi. Sporda trendlerin çıktığı yer olan amerika’da birkaç yıldır dans dersleri için özel bölümler ve gruplandırmalar yapılıyor. Dünyada fitnessteki trend bölgeye göre değişiyor.

Sponsorlu Bağlantılar

Avrupa’da dans içerikli dersler hip-hop latin dansları ve hatta göbek dansı moda. İstanbul ile bazı büyükşehirlerde benzer bir durum var. Salsa merengue’nin küba latin ve meksika tarzları flamenko ve jazzla dans ediliyor.

Dansla aerobik birleşiyor: Spor salonlarında yağ yaktırma ve dans ettirme amacıyla verilen derslerde çok polüler olan latin müzikleri ve remixleri kullanılıyor. Bu derslerin ortaya çıkışı latin müziklerinin ve danslarının çok moda oluşuyla eş zamanlı. Danslar tekil olarak aerobik konseptiyle sunuluyor. Ayrıca özel giysiye gerek yok spor ayakkabı ve eşofmanlarla yapılmasıda büyük rahatlık sağlıyor.

Bir saatte kaç kalori yakılıyor: Bütün gün saatlerce çalışıp rahatlamak için spor salonuna dans derslerine gelenler jazz dance bale ve az miktarda Latin dansları göbek dansı yapıyor. Bir saatlik derste ne kadar kalori yakıldığı dansa ve ritme göre değişiyor. Hareketli müzikle iyi dans eden kişi bir derste yaklaşık 400-600 kalori yakabiliyor.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Vücut tipine göre zayıflama
Atkins Diyeti Nedir? Yararları ve Zararları
Şampuan şişmanlatır mı
zayıflayamıyorum ne yapmalıyım
Dukan kitabı
Kilo Vermek İçin Uyumadan Önce Ne Yemeli
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.