Genellikle gençlerin tercih ettiği dar pantolonlar(bunlar kot pantolonları ağırlıklıdır) bacak ağrılarına neden oluyor.

İnsanlarda leğen kemiğinden bacaklara doğru seyreden bir takım sinirler vardır bu sinirler bacaklarda hareket gibi mekanik ve metabolik olayların oluşması ve kontrolünde görevlidirler. Dar pantolonlar bacakların üst kısmında kasık bölgelerine yaptıkları basınç nedeniyle bu sinirleri sıkıştırırlar bu sıkışma ise bacak ağrılarına neden olabilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Diğer yandan bu dar pantolonlar bacak damarlarına yaptıkları basınçla, damar problemlerne neden olamaktadır. Ciddi şekilde kılcal damar deformasyonlarına neden olabilen bu pantolonların bu nedenle dolaşım sorunlarına neden olduğu kanıtlanmış bir gerçektir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Kalp Krizini Önlemek
Tüp Bebek Nedir
Kanlı İshal İle Ortaya Çıkan Belirtiler Nelerdir?
DİL ŞİŞMESİ ORTAYA ÇIKABİLEN DİĞER BELİRTİLER
Diz Yaralanması
Kalça Ağrısının Nedenleri Nelerdir?
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.