DERİN YÜZ KIRIŞIKLIKLARI NASIL GİDERİLİRDerin Yüz Kırışıklıkları Nasıl Giderilir

Derin kırışıklıkların kendisi birçok erkek ve kadın için can sıkıcı olduğu kadar doğru bir çözüm bulmak da bir o kadar can sıkıcı olabilir. Botoks ve kimyasal cilt soyma gibi birçok pahalı tedavi seçeneği olmasına rağmen, burada ince çizgiler ve derin kırışıklıkları azaltmak için bazı ucuz yollar verilmiştir.

Sponsorlu Bağlantılar

İŞTE YAPACAKLARINIZ !!!

#### Cilt bakımı çözüm için anahtar rolünü üstlenir. Gelecekteki kırışıklıkları önlemek ve ince çizgilerin birçoğundan kurtulmak için cilt bakımı yapmanız önemlidir. SPF değeri en az 30 olan koruyuculardan günde en az bir veya iki defa kullanınız. Her sabah, yüzünüzü nemlendirici içeren bir yüz temizleyici ile yıkadıktan sonra hafif bir nemlendirici losyon uygulayınız.

Geceleri göz makyajını çıkarmak için bebek yağı, yüz makyajını çıkarmak içinse nemlendirici bir yüz temizleyicisi kullanınız. Temel amaç cildinizi güneşin kurutucu etkisinden korumaktır. Bunu sağlamak için kullanılan yüz kremlerinin ve losyonların nemlendirici özellikte olması önemlidir. Ayrıca bu ürünler cildin elastik yapısını da korur.

Sponsorlu Bağlantılar

#### Lextrin kullanabilirsiniz. Lextrin, içerdiği doğal aktifler, uçucu yağlar, mazı occidentalis ve centella asiatica ile kırışıklıkların azaltılmasında 7 gün içinde belirgin bir fayda sağlayan FDA onaylı bir kırışıklık kremidir. Lextrin reçetesiz alınabilmektedir.

#### Yoğurt maskesi yapabilirsiniz. Maske için yüzünüzün hazır hale gelmesi için yavaşça yıkayın ve cilt fırçalama yapınız. 1 tatlı kaşığı sade yoğurt, 1 çay kaşığı bal, 1/2 çay kaşığı portakal suyu ve 1/4 kase muzu birlikte karıştırınız. Parmaklarınızı kullanarak karışımı yüzünüze yayınız ve 15 dakika bekletin.

Derin Kırışıklıklara SonYoğurt ve bal genişlemiş gözenekleri daha sıkı olmasına, portakal suyu ise kırışıklıkların daha pürüzsüz görünmesine yardımcı olur. Muz ise kırışıklıklara neden olan kuru ve tahriş olmuş cildin nemlendirilmesine yardımcı olur. Maskeyi 15 dakika beklettikten sonra cildinizi ılık bir bez ile temizleyiniz. Şimdi ise gözenekler açıldığı ve yenilendiği için güzel bir nemlendirici sürebilirsiniz.

#### Limon suyu kullanabilirsiniz. Limon suyu, doğal bir cilt sıkılaştırıcı gibi etki gösterir. Özellikle gözeneklerin açılması ve kırışık gölgelerin sıkılaştırılmasında oldukça etkilidir. Günde içinde iki kez tüm yüzünüze ve boyun bölgenize ovalayarak sürebilirsiniz. Kısa süre içinde etkisini fark edeceksiniz.

“Limon suyunun kurutucu yan etkisinden dolayı, sonrasında bir nemlendirici kullanmayı unutmayın.” Nemlendirici uygulamadan önce yüzünüzü yıkamanız önerilir. Bu şekilde, limon suyu neredeyse bir toner olarak görev yapar. Aynı zamanda koyu halkalar gibi diğer yaşlanma belirtilerinden de kurtulmanıza yardımcı olacaktır.

#### Vitamin kullanılabilir. Yaşlanmayı tersine çevirmede etkisi büyük olan 3 önemli vitamin vardır. Bunlardan ilki E vitaminidir. E vitamini, cildinize zarar veren ve derin kırışıklıklara yol açan serbest radikallere karşı cildinizi korumaya yardımcı olur. Çevre kirliliği ve zararlı UV ışınları E vitamininin düzenli tüketilmesi ile nötralize edilebilir. En iyi E vitamini kaynakları arasında kuruyemişler ve takviye kapsülleri yer almaktadır.Derin Kırışıklıklar Nasıl Yok Edilir

Diğer bir önemli vitamin ise C vitaminidir. Bu vitaminde portakal suyu, yoğurt maskesi ve limon suyu içinde alınabilir. Tüketilmenin yanı sıra cildi sıkılaştırmak ve daha genç bir görünüm kazanmak için haricen de kullanılabilir. Aynı zamanda kolajenlerin onarılmasına yardımcı olur. C vitamini almanın etkili bir yolu da, narenciye ürünlerini ve sebzeleri tüketmektir.

Derin Yüz Kırışıklıklar Nasıl Geçer-2Üçüncü vitaminimiz ise K vitaminidir. Vücudumuz yaşlandıkça göz çevrelerinde kılcal sızıntılar koyu halkalara yol açar. İşte K vitamini, bu tür kılcal damar problemlerini sınırlayarak göz çevresinde koyu göz halkalarının oluşmasının önüne geçer. Bu vitamin daha çok brokoli ve lahana gibi koyu yeşil yapraklı sebzelerde bulunmaktadır.

#### Stresi azaltın. Stres nedeniyle gözlerin kısılması ve yüzün buruşturulması gibi refleksler hem göz çevresinde hem de alın gibi yüzün diğer bölgelerinde kırışıklıklara neden olur. Stresi azaltmak için evde lavanta gibi rahatlatıcı kokular kullanabilir ve gül kokulu kristaller içeren ılık bir banyo yapabilirsiniz. Uyumadan önce de bir bitki çayı içiniz. Bitki çayları daha iyi uyumanızı sağlayacak ve cildinizi korumaya yardımcı olarak kırışıklık ve ince çizgilerin önüne geçecektir.

BUNLARA DA BİR GÖZ ATINDerin Yüz Kırışıklıklar Nasıl Geçer

  • Bazı ucuz markalar da cildin daha parlak olması ve kırışıklıkların azaltılmasında önemli değişiklikler yaratır.
  • “Olay” markası çok daha pahalı markalara karşı bile bir anti-aging ürün olarak birden fazla ödül kazanmıştır.
  • Eğer fazla para harcamak sizin için problem değilse, neye para verdiğinizi biliniz. “Kiehl’sand Lancôme” mükemmel markalardır.
  • Zeytinler de anti-aging için mükemmeldir. Uyumadan önce yüzünüz, elleriniz ve ayaklarınıza zeytinyağı sürmeniz, cildin genç ve aktif kalmasına önemli fayda sağlar.

UYARILAR

1- Çok fazla narenciye suyu kullanmayın, ciltte kuruma yapabilir.

2- Cildin hasar görmemesi için fırçalama yaparken dikkatli olunuz.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
En İyi Yaşlanma Karşıtı Güzellik Kremleri
Cilt Bakımı İçin 6 Basit Öneri
Bayanlarda İdrar Kaçırma
Güzelliğiniz Söz konusu, Bu hatalar Sık Yapılıyor
Doğal Meyve Asitleri ile Cildinizi Şımartın
Yüze Peeling Nasıl Yapılır
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.