DETOKS DİYETİdetoks diyeti

Kendinizi halsiz mi hissediyorsunuz? Gençleşmeye mi ihtiyacınız var? Eğer öyleyse, o zaman bir detoks diyeti sizin için çözüm olabilir. Bu diyeti vücut için bir nevi bahar temizliği olarak da düşünebilirsiniz. Çünkü vücudu toksinler ve atık ürünlerden temizler. Detoks diyetine girerken sizin için ihtiyacınız olan gıdaları (özellikle sulu) içeren en iyi diyeti seçmelisiniz. Planınıza sadık kalmamanız durumunda gençleşme hayalleriniz de suya düşer. O yüzden etkili sonuç için istikrarlı olmak gerekir.

Sponsorlu Bağlantılar

Adımlar

 1. Daha fazla bilgi ve yönlendirme için aşağıdaki anahtar kelimeleri web de aratınız. Ancak şunu unutmamanız gerekir ki; detoks diyetlerindeki bilimsel olarak ürünler test edilmemiş ve güvenirliği resmi olarak onaylanmamıştır. Araştıracağınız anahtar kelimeler şunlardır:
 • Detoks içecekler
 • Bitkisel detoks çorbası
 • Detoks yeme planları
 • Detoks içeceği
 • Detoks meyveler
 • Temizleyici detoks kürü
 • Vücut temizleme detoksu
 • Detoks suyu
 • Hızlı detoks
 • Detoks atıştırmalıklar
 • Kolon temizliği

Detoks Sağlayan İçecekler Nelerdir?

Sponsorlu Bağlantılar

 1. Doğal ürünler için araştırma yapınız. Suni tatlandırıcı olan gıdalardan uzak durun (hazır gıdalar gibi)
 2. Detoks metodunu detoks programınıza seçin. İki ayda bir, bir hafta sonu başlangıç için iyidir.
 3. Eğer daha önce hiç detoks diyetine girmediyseniz detoks yiyeceklerine yavaş başlayınız. Detoks yiyeceğinden sonra, bir detoks içeceği deneyebilirsiniz.
 4. Ayak detoks pedleri veya detoks ayak spa’larını edinin.
 5. Meyve ve sebze detoks içecekleri için bir meyve sıkacağı kullanın. Dikkatli olun ve abartmayın. Bazı meyveler çok lezzetli olduğu için gereğinden fazla tüketmek isteyebilirsiniz. Meyve ve sebze aynı zamanda iyi bir lif kaynağıdır ve lif alımını artırarak bir çok hastalığı daha oluşmadan önleyebilirsiniz. Özellikle son zamanların popüler içeceği buğday çimi suyu kullanmayı unutmayın.detoks diyeti nasıl yapılır
 6. Günde en az iki litre su içmeyi planlayın. Bol su tüketilmesi vücuttaki toksinler ve atık ürünleri temizlemeye yardımcı olur. Aynı zamanda karaciğer ve böbrekler üzerindeki baskıyı da azaltacaktır.
 7. Kendinizi yeterince dinlendirin, aşırı yormayın. Sevdiğiniz bir kitabı okumak ya da filmi izlemek de dinlendirici olabilir. Ev işlerini ve fiziksel egzersizleri daha sonra yapın.
 8. Yan etkileri olabileceğini unutmayın. Baş ağrısı, bulantı veya iştahsızlık şeklinde görülebilir. Detoks diyetine girdikten birkaç gün sonra bu yan etkiler kendini gösterebilir. İki hafta boyunca solunum problemi de yaşayabilirsiniz.
 9. Detoks diyeti sırasında daha fazla açlık çekeceğinizi ve daha enerjik olacağınızı da biliniz.
 10. Sağlıklı ve uzun bir ömür için ve vücudu temizleyici bu detoks diyetine uygun bir yemek kitabı alınız.
 11. Uyuşturucu, alkol ve aşırı ilaç kullanımından kaçının. Çünkü bunlar organları yıpratır. Ayrıca duygusal ve fiziksel sağlığınızı da bozarlar.
 12. Protein alımına önem verin ve 3 günden fazla tüketmemeye özen gösterin. Yatmadan önce bir kase yoğurt vücudunuza sağlıklı bakterileri almak için iyi bir yoldur. Mümkün olduğunda bunu yapmaya çalışın.
 13. Bazı insanlar detoks diyeti sayesinde 7 günde 7 kilo vermektedir. Size de iyi şanslar!

Vücudunuzu Zehirlerden Arındırmanın 10 Yolu

İpuçları

 • İşlenmiş gıdalardan yavaş yavaş uzaklaşın. Hızlı ya da akut değişiklikler rahatsızlığa neden olabilir.
 • Yavaş ve periyodik temizlik organları daha az yorar.
 • Detoks vücudu iyileştirmek için alternatif bir yöntem olarak kabul edilir.
 • Aloe Vera içeren formüller de seçebilirsiniz. Bu bitki tahriş olan dokuları yatıştıran doğal bir maddedir.

Kalp Hastalıkları Nasıl Önlenir?

Uyarılar

 • Eğer bir hastalığınız varsa detoks diyetine girmeyin. Çünkü bu durumda yorgunluğunuz artabilir ve iyileşmeniz yavaşlayabilir.
 • İlaç detoksları konusunda da öncelikle doktorunuza danışın.
 • Kısacası bir detoks diyetine girmeden önce vücudun genel sağlık durumunun hazır olup olmadığının öğrenilmesi için doktora danışmanız önerilir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Zayıflamak İçin Diyet İçecekler Faydalıdır.
Demet Kutluay diyeti
sağlıklı diyetin kuralları
Çağın Hastalığı: Obezite
Karpuz diyeti
5 kilo verdiren diyet
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.