DİBENKOZİD
Dibencozide, B12 vitamininin bir formudur. Uzmanlar ilaç yapımında kullanmaktadırlar.

DİĞER İSİMLERİ NELERDİR?
Adenosylcobalamin, Kobalamin Enzim, Cobamamide, Koenzim B12, Co-Enzim B12, Koenzim B-12, Co-enzim B-12, Dibencozida.

ETKİLERİ NELERDİR?
B12 vitamini eksikliği olmayan kişilerde, Protein metabolizması, uyarıcı olarak, kas kütlesi ve gücü artırılması, zihinsel konsantrasyon, depresyon, anksiyete, panik atak gibi sağlık koşullarında kullanılır.

Sponsorlu Bağlantılar

NASIL ETKİ EDER?
Dibencozide B12 vitaminin bir formudur. B12 Vitamini, vücuttaki kimyasal reaksiyonlar için önemlidir. Ancak, dibencozide, sık olarak vitamin tabletlerinde bulunan B12 vitamini formu olan Siyanokobalaminin yerini alamaz.

GÜVENLİ Mİ?
Dibencozide çoğu insan için güvenli gibi görünüyor. Hiçbir bildirilen yan etkisi yoktur. Hamile veya emziren bir bayansanız kullanmanız önerilmez.

İLAÇLARLA ETKİLEŞİM
Kloramfenikol
Etkileşim Değerlendirme: Orta derecede kombinasyonu olabilir, dikkatli olun. Doktorunuzla konuşarak kullanın.
Dibencozide B12 vitamininin bir formudur. B12 vitamini, yeni kan hücrelerinin üretimi için önemlidir. Kloramfenikol ise yeni kan hücrelerini azaltır. Uzun bir süre için kloramfenikol alınması yeni kan hücreleri üzerine dibencozide’in olan etkilerini azaltabilir. Ama bu etkileşimin büyük bir sorun değildir, bu yüzden çoğu insan sadece kısa bir süre için kloramfenikol alır.

Sponsorlu Bağlantılar

DOZAJ
Dibencozide uygun dozu kullanıcının yaşına, sağlık ve diğer bazı koşullar gibi çeşitli faktörlere bağlıdır. Şu anda, dibencozide dozu için uygun bir aralık belirlemek için yeterli bilimsel bilgi yoktur. Doğal ürünler her zaman mutlaka güvenli ve dozlarda kullanıldığında önemli olabilir, aklınızda bulundurun. Ürün etiketleri ile ilgili yönergeleri izleyin, eczacı veya doktorunuza danışarak kullanın.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
CATECHU
PORİA MANTARI
E Vitamini Alımı Nasıl Artırılır
Fitoform Kapsülü
LUTEİN
LİZİN
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.