DİKKAT EKSİKLİĞİ
Bu durum aslında önemli bir sorundur. Genelde çocuk yaşlarda görülmeye başlanır. Okul hayatını olumsuz etkileyebilir. Bunun yanı sıra iletişim açısından da problemler yaratmaktadır.

Dikkat eksikliği % 3 ila % 5 arası ilkokul çağındaki çocuklarda görülen bir hastalıktır. Çocuklardan arasında daha çok erkeklerde görülebilmektedir. Dikkat eksikliğinin en önde gelen belirtileri çocukların eşyalarını unutmaları, çevreyi rahatsız etmeleri, yerinde duramamaları, gibi durumlardır.  Eğer sizin ya da çevrenizdeki insanların çocuklarında böyle belirtiler varsa hemen vakit kaybetmeden bir uzman çocuk psikoloğuna gitmeleri gerekir.

Sponsorlu Bağlantılar

Dikkat eksikliği çocuk yaşlarda tedavi edilmediği takdirde erişkinlik döneminde de devam etmektedir. Ergenlikte çocukluk dönemine göre hastalık gerilese de, çocukluk döneminde alınan hasarlar hayat boyunca taşımak zorunda kalınabilir. Bu nedenle ergen bireylerinde geç kalmadan bir psikiyatri uzmanına yönlendirilmesi tavsiye edilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Kalp Üfürümleri
Bademcik İltihaplanması
Bebek Sivilceleri İçin Çözüm
Reflü-Bebeklerde Kusma
Çocuklarda Siğil ve Tedavisi
Lazerle Siğil Tedavisi
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.