DİŞ BEYAZLATMA ZARARLI MIDiş Beyazlatma Zararlı Mı

Diş beyazlatma, özellikle ekonomik diş ürünlerinin eczanelerde yaygın olarak bulunabilmeleri nedeni ile yaygın olarak kullanılabilir hale gelmiştir. Bu ürünleri kullanan bireylerin çok olması yönü ile bu uygulamanın güvenli olup olmadığı merak edilmektedir. Araştırmacılar her ne kadar bazı kısa vadeli sorunlara neden olabilse de diş beyazlatmanın oldukça güvenli olduğuna inanmaktadırlar.

Sponsorlu Bağlantılar

Bazı insanlar bu ürünleri kullandıktan sonra biraz ağrı oluşması nedeniyle diş beyazlatmanın zararlı olduğuna inanmaktadır. Elbette dişleri beyazlatmak için kullanılan maddeler bazı kişilerde hassasiyete neden olabilir, bu doğrudur, ancak bu uzun vadeli hasara yol açmaz. Diş ağrısı endişesi taşıyan ve dişlerini beyazlatmak isteyen kişiler, süreci daha rahat hale getirmek için birkaç önlem almaları gerekmektedir.

Beyazlatma işlemi çok agresif olabilir ve bu nedenle kullanıcıların mevcut diş beyazlatma süreci ve ürününün en hafif diş kalıpları ile diş beyazlatmaformu ile başlamalıdır. Eğer dişlerdeki lekeler önemli değilse, diş macunu ile bir beyazlatma maddesi ve durulama için de özel ağız çalkalama suları birlikte kullanılabilir. Bu ürünler sadece hafif diş lekelerinde etkilidirler, daha inatçı ve zorlu lekeler için bunların kullanımının yararı olmaz.

Sponsorlu Bağlantılar

Bir kişi daha agresif bir beyazlatıcı ürün kullanmaya karar verirse, beyazlatma işlemine başlamadan bir hafta önce hassas dişler için yapılan diş macunu kullanarak başlaması gerekir. Bu diş macunları diş hassasiyetini azaltmada çok etkilidir ve diş beyazlatma deneyimini daha ağrısız hale getirebilir. En iyi sonuçlar görülene dek bu diş macunları kullanılmaya devam edilmelidir.

Diş beyazlatma ürünleri uygulama ile boyama ve bir kişinin ağzına yerleştirilen kalıplar yardımı ile de olabilir. dişe takılan kalıplar genellikle daha kalıcı sonuçlar verir fakat bu herkes için en iyisi olmayabilir. Hassas diş etlerine sahip olanlar ve küçük bir ağız yapısına sahip olanlar için rahatsız edici olabilirler. Her kişinin ağzına göre sipariş edilmediğinden her ağza tam olarak uymayabilir. Kullanılan diş beyazlatma solüsyonu da diş etleri üzerinde kalacağından bunu rahatsız edici bulabilirsiniz.

diş boyamaDişlerin boyanması yada kullanılan boyama ürünleri ise daha az görünür sonuçlar sağlar, ancak bunun nedeni genellikle uygulamadan kaynaklanır. Beyazlatma solüsyonu dişler üzerine boyanır ve dişlere yukarıda yapıldığı gibi bir kalıp konulmaz. Bu bağlamda beyazlatıcı boyar maddenin tükürük tarafından seyreltilmesi veya yanlışlıkla yutulması kolaydır. Bu zararlı olmasa da, ürünün etkinliğini azaltabilir.

Ne olursa olsun bir kişinin seçtiği diş beyazlatma ürünlerinin çeşidi genellikle zararsızdır. Uygulamadan kaynaklanan herhangi bir ağrı geçicidir ve kalıcı zarara neden olmaz. Süreç zararsız olmasına rağmen, çoğu diş hekimi, diş beyazlatma işleminin yılda sadece bir ya da iki kez yapılmasını önermektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Ağız Kokusu Sebepleri
Ağız Yaraları
DİŞLERİNİZİN 5 DÜŞMANI
DİŞ TAŞLARI-NEDENLERİ-SONUÇLARI
Diş Fırçalama
Flor ve diş çürümesi
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.