Diş Teli Nedir ,Ne İçin Kullanılır?
Diş teli neden kullanılır?
Diş boşluklarının kapatılması, diş görünümünü güzelleştirmek,diş ve dudakları düzgün hizalamak için kullanılır. Diş telleri, dişlerdeki çapraşıklıklar ve çene kapanış bozukluklarının tümünde kullanılabiliyor. Genelde çocuklar ve ergenlerde kullanıldığı düşünülsede diş teli sadece çocukların değil yetişkinlerin de diş sorunlarına çare olmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Diş Teli Ne İşe Yarar, Hangi Durumlarda Kullanılması Gerekir?
Dişlerde var olan bozukluklar bazen insanlarda özelikklede çocuk ve gençelrde psikolojik olarak olumsuz etki etmektedir. Kendilerini kötü hissetmelerine neden olan bu bozukluklar diş teller ile onarıldığında onların kendilerine olan güvenlerini geri kazanmaktadırlar. Bu yönden bakıldığında diş teli aslında önemli bir estetik aracıdır.

Dişlerin ağız içinde anormal diziliş biçimi ve çeneler arası olan uyumsuzluklarına ortodontik bozukluk denir. Ortodontik bozuklukların düzeltilmesine de ortodontik tedavi denmektedir. Ortodontik tel, ya da halk arasındaki adıyla ‘diş teli’; dişleri, çene kapanış bozukluklarını düzeltmek,ağız içi uymusuzluk, diş boşlukların kapatılması, diş ve dudakları düzgün hizalamak için kullanılmaktadır.

Diş Telleri (Braketler) Diş Teli Çeşitleri Nelerdir?

3 çeşit diş teli vardır.

  • Seramik (Şeffaf) Braketler (Diş Teli)
  • Paslanmaz (Metal) Braketler (Diş Teli)
  • Atın Braketler (Diş Teli)

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
    Sağlık

    benim üst dişlerin önü açık yaptıracagım ama korkuyorum yaptırdıkdan sonra kırılır diye zaraları varmı

Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
İMPLANT YAPILIRKEN NELERE DİKKAT EDİLMELİDİR?
Diş
Ağız Kokması
Diş Teli
Diş Ağrısı Nasıl Geçer?
Flor ve diş çürümesi
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.