DİŞ TOZU NASIL KULLANILIRdiş tozu nasıl kullanılır

Diş tozu oral hijyen sağlamak üzere diş fırçası yardımı ile kombinasyon halinde kullanılan bir hafif aşındırıcı bir tozdur. Birçok gelişmiş ülkede birçok kişi bunu bu şekilde değil de, bu tozun bir tüp içerisinde diş macunu ile sulandırılmış şekilde kullanmayı tercih eder. Kişinin bulunduğu ülkeye göre bu araçların bulunup bulunmaması koyla yada zor olabilir. Aslında çoğu insan için toz+diş macunu kombinasyonun evde hazırlanması daha kolay gelmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Diş tozunun birincil içeriği dişlerden gıda artıklarını ve plakları giderecek şekilde aşındırıcı olmasıdır. Soda tuzu yaygın kullanılan bir aşındırıcı olmakla birlikte tuz ve tebeşir tozu da kullanılabilir. İlaveten sabun tozu da daha iyi sonuçlar alınması ve köpürtmek için kullanılabilir. Bunlar aynı zamanda çay ağacı özü gibi antibakteriyel maddeler veya daha lezzetli hale getirmek için nane gibi aroma içerebilir. Tozun kullanılması son derece kolay. Diş fırçasının üzerine küçük bir miktar macun sürün ve bunu diş tozunun üzerine dokundurun. Hemen dişlerinizi fırçalamaya başlayabilirsiniz.

Diş tozu en çok kullanılanı dişleri beyazlatırken temizleyen kabartma tozu ve peroksit arasındaki reaksiyondur. Küçük bir miktar kabartma tozu el yada küçük bir kase içine konulur ve üzerine peroksit dökülür. Daha sonra diş fırçası köpüren karışıma daldırılarak ve her zamanki gibi fırçalanır. Bunun dışında sadece kabartma tozu ve fırça da hafif bastırarak fırçalamayı tercih edenler için kullanılabilir.

Sponsorlu Bağlantılar

diş tozu

Diş tozu çeşitli gıda, esansiyel yağlar ve ekstratların eklenmesi ile daha heyecan verici hale getirilebilir. Tarçın şifalı bitkisi ağızdaki mikroplar ile mücadelede yardımcı olacak ve arkasında sıcak bir his bırakacak yada nane ve çay ağacı yağı gibi özler ise ağzınızda temiz ve berrak bir duygu hissetmenizi sağlayabilir.

Diş tozunuzu banyoda bir teneke yada cam kavanozda muhafaza edebilirsiniz. Kullanımda yukarıda sayılandan daha iyi olanı, diş tozunun ıslanmaması ve topaklanmaması amacı ile diş fırçasını daldırmak yerine küçük bir kepçe yada kaşık kullanarak bu şekilde yararlanmayı düşünmektir. Bu aynı zamanda kirlenmeyi önlemeye de yardımcı olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Siyah Dolgu Nedir? Ne Değildir?
Dişeti Şişmesine Ne İyi Gelir
Ağız Kokusu Nedenleri
Periodontitis
DİŞLERİNİZİN 5 DÜŞMANI
Liken Planus
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.