DİYET HAPLARI GÜVENLE NASIL KULLANILIRDiyet Hapları Güvenli Mi

Medya organları yaptıkları reklamlarla alıcıları adeta bombardımana tutmaktadır. Kilo verme ve zayıflama vadeden reklamlar son zamanlarda çokça karşımıza çıkmaktadır. Bu hapların etkinliği ve güvenli olması konusunda tıp uzmanları endişeli olduklarını ifade etmelerine rağmen birçok insan almakta ve etkisini kendisi test etmek istemektedir. Her ne kadar da bazı kilo verme hapları reçetesiz olarak da sunuluyorsa da, alırken akılda tutulması gereken bazı önemli hususlar bulunmaktadır. Aşağıda bu tür hapları kullanırken dikkat etmeniz gereken bazı öneriler bulunmaktadır:

Sponsorlu Bağlantılar

Adımlar

  1. Herhangi bir diyet hapı almaya başlamadan önce doktorunuzdan onay alınız. Bunun için doktorunuz fiziksel muayene yapacak, kilonuz, kan basıncı, nabız ve diğer genel testlere tabi tutacaktır. Eğer bu testlerin sonucuna göre, durumunuz iyi görünüyorsa aşırıya kaçmayacak şekilde kullanmanızda bir sakınca görülmeyecektir. Yine de başlamayı planladığınız hapın türünü doktorunuza gösteriniz ve güvenli olup olmayacağı konusunda yine de önerisini alınız.
  2. Eğer diyet hapları alıyorsanız bol su tüketiniz. Birçok diyet hapı, vücutta diüretikler gibi etki göstererek terleme ya da idrar yoluyla su kaybetmenize neden olur. Çok fazla su kaybı ise dehidratasyona ve dolayısıyla birçok ek sağlık sorunlarına neden olur. Bunun önüne geçmek için her gün en az sekiz bardak su içmeye çalışınız.
  3. Hapları talimatına uygun olarak alınız. Prospektüsünü iyice okuyup ona göre kullanın. Eğer tarife göre günde bir doz almanız gerektiğini söylüyorsa, bir doz alınız. Daha fazla kilo vermek için çift doz almayın ve dozları birbirine yakın kullanmayın. Bazı diyet hapları da alındığı zamanlarda bazı yiyeceklerden uzak durulmasını önerir. Bu tür özel uyarıları dikkate alınız. Talimatına uygun olarak alınan diyet haplarının herhangi bir sağlık problemine sebep olmaması beklenir.Diyet Hapları Nasıl Kullanılır
  4. Üç ay sonra diyet haplarını kullanmayı bırakın. Haplar eğer sadece üç ay süreliğine alınacaksa, sağlık açısından da fazla bir risk teşkil etmez. Ancak uzun süreli kullanımı bağımlılık ve diğer bazı olumsuz etkiler ortaya çıkarabilir. Diyet hapları uzun süreli veya sürekli kullanım için değildir.
  5. Besleyici bir diyet ile beslenin. Besin gruplarına çok dikkat edin ve farklı besin guruplarından yeterli miktarda almaya çalışın. Kalori ve yağ alımı konusunda da bilinçli davranın ve porsiyon kontrolüne dikkat edin.
  6. Egzersiz yapınız. Tüm diyetlerin başarıya ulaşması için ve sürdürülebilir olması için egzersiz yapılmasına ihtiyacı vardır. İçinde egzersiz olmayan bir plan ile kilo verme çalışması muhtemelen başarısızlıkla sonuçlanacaktır. Egzersiz yapmaya yavaş yavaş başlayın ve egzersiz yoğunluğunu zamanla arttırın.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Yavaş Yiyerek Nasıl Kilo Verilir
Geri Alınan Kilolar
Metabolizmayı Artırarak Zayıflama
Ekmek Yiyerek Zayıflama
Vücudu Her Zaman Sağlıklı ve Dinç Tutmak Gerekir
Zaytap mısır püsküllü bitkisel karışım kapsülü
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.