Diyetler yalnızca aç kalmak anlamına gelmemelidir. Diyet programları kişinin kilo oranına ve zayıflamak istediği süre zarfına göre değişiklikler göstermekle birlikte, uzun süreçte yavaş yavaş kilo vermek çok daha sağlıklı olacaktır. Çünkü bünye belirli bir yeme düzenine alışacak ve zaman içerisinde bu düzen kişinin hayat tarzı haline gelecektir. Haliyle bu düzeni bozarak kiloları geri alması da zor olacaktır.

Diyet ipuçları ile Zayıflama

Sponsorlu Bağlantılar

Öncelikle kendinize karşı dürüst olarak, ne kadar kilo fazlanız olduğunu, kaç kilo vermek istediğinizi, bu kiloları ne kadar bir zaman zarfında vermek istediğinizi belirleyin ve kendinize diyet programınızın dışına çıkmayacağınıza söz verin.

Normal bir diyette, her öğünde ihtiyacınız olandan daha az besin tüketmeniz gerekir ki, vücut ihtiyaçlarını karşılamak için yağ kütlenizi parçalamaya başlasın. Ancak fazla kilolu olan ve kilo sorunu yemeye dayalı olan kişiler için aniden bir beslenme kısıtlamasına giderek, her sabah bir kibrit kutusu peynir, üç zeytin şeklinde hazırlanacak bir diyet programı hem çok zor hem de sağlıksız olacaktır. Bu nedenle hızlı ve ani bir kilo verme programı yerine bu işi zamana yayarak tükettikleri besin oranlarını düşürerek yavaş yavaş diyet programlarına başlamaları şiddetle tavsiye edilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Diyet Yanlışları
Lahana diyeti
Bir Diyet Nasıl Devam Ettirilmeli
ikballe şifalı bitkiler dolunay diyeti
sağlıklı diyetin kuralları
Dukan Diyeti Tecrübeleri
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.