Kabızlık Çekiyorum:

Diyetler zayıflamak için yapıldığı kadar çeşitli hastalıkların tedavisine destek amacıyla da yapılır. Örneğin Şeker hastalarının meşhur 1600 kalorilik diyetleri vardır. Ödem tedavisi için Tuzlu besinlerden uzak tutan diyetler vardır.

Bütün bu diyetlerin ortak noktaları sizleri bir takım besinlerden uzak tutmak ve birtakım besinleri almanızı sağlamaktır. Diyetlerin etkileri ise yeme alışkanlıklarınızı kökten değiştirmesidir. Buraya kadar her şey kabul edilebilir. Zayıflamak veya sağlığım için diyete evet,  diyetin yeme alışkanlıklarımı değiştiriyor olmasına da evet.  Ancak diyetlerin bir etkisi daha vardır ki  gerçekten sorunludur. Bu etki Kabızlık Etkisidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Diyete Başladım kabızlık Çekiyorum:

Diyete başladığınızda değişen yeme alışkanlıklarınız, Yeme zamanlarınız ve besin çeşitleriniz sindirim sisteminizde olağan üstü değişikliklere neden olur. Vücudun bu değişikliklere vereceği ilk tepki ise kabızlık olur. Diyet yapmaya karar verdiyseniz kabızlık faktörünü de baştan kabullenmelisiniz.

Her Diyet Programı Kabızlığa Neden Olur mu?

Evet hemen hemen her diyet programı kabızlığa neden olur önemli olan kabız olup olmamanız değildir. önemli olan kabızlığın derecesi ve bu kabızlık durumunun sağlığınıza olan etkileridir.

Sponsorlu Bağlantılar

Zayıflarken Kabız Olmamak İçin Neler Yapmalıyım?

  • Her şeyden önce bol su almalısınız. Su sindirim sisteminiz için iyi bir düzenleyici ve zayıflamanıza yardımcı olacak en önemli etkenlerden birisidir.
  • Yağlı yemeyi kesmemelisiniz. Yağlı besinler yüksek kalori değerlerinden dolayı tercih edilmezler ancak şu da bir gerçektir ki yağlı besinler sindirim sisteminde besinlerin rahat hareket etmelerini sağlar. O zaman ne yapmalısınız? Tabii ki yağlı yemelisiniz ancak yediğiniz yağ miktarını kesinlikle abartmamalısınız.
  • Mekik Hareketlerini Yapmak Çok Önemlidir. Mekik hareketleri karın alt ve üst bölgesine yönelik hareketlerdir. Eğer bu hareketleri düzenli olarak yaparsanız hem mideniz, hem ince hemde kalın bağırsağınız düzenli çalışacaktır.Sindirim sistemi organlarının düzenli çalışması kesinlikle kabızlığı önleyen en büyük etkenlerden birisidir.
  • Kuru gıdalardansa sulu gıdalara ağırlık verin. Kuru gıdalar tabiatlarından dolayı kabızlık yapma potansiyeline sahiptirler. Oysa sulu gıdalar sindirim sisteminin ihtiyacı olan sıvıları ihtiva ettiğinden daha sağlıklıdırlar.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Su İçmenin Faydaları
Dukan testi
Diyette Kaçınılması Gereken Yiyecekler
Ünlülerin diyetleri
Çiğ Besin Diyetinde Yeterli Demir Alımı
7 günde 3 5 kilo
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.