Diyet Yaparken Ekmek Yenir Mi?

Bayanlar özellikle fazla kilolarından kurtulmak için bir çok farklı yolu denemektedirler. Bu yöntemlerden bazıları kulaktan dolma bilgiler olduğu için toplumumuzda doğru bilinen çok fazla yanlış bilgi bulunmaktadır. Bunların araştırılmadan yapılması son derece yanlış ve ileri ki zamanlarda geri dönülemez sorunlar ortaya çıkmasına neden olabileceği unutulmamalıdır. Bu yüzden internet üzerinden veya eş ya da akrabadan aldığınız diyet önerilerini uygulamadan bir kere daha düşünmeli ve eğer aklınızda soru işareti kaldıysa mutlaka uzman bir hekime danışmanız tavsiye edilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Toplumumuzda sık bir şekilde yapılan yanlışların başında diyet yapılacağı zaman ekmeği tamamen beslenme programından çıkarmak gelmektedir. Fakat diyetisyenler bu konuda herhangi bir beslenme programı uygularken ekmeğin kesinlikle tamamen kesilmemesini, kesildiği taktirde ileri ki dönemlerde böbrek yetmezliğinden yüksek strese kadar bir çok sağlık problemine sebebiyet verebileceği konusunda kişileri uyarmaktadırlar.

Uzmanlar her zaman kişiye özel beslenme programlarını savunsalar da popüler olan diyet programlarını uygulayan kişiler hakkında çeşitli uyarılar yapmaktadırlar. Özellikle sağlıklı olan beslenme programlarının yaklaşık olarak %50 ile %60’nın içerisinde karbonhidrat bulunduğu ve zayıflamaya çalışan kişilerin kesinlikle bu yüzden ekmek yemeye devam etmesini belirtmektedirler. Ekmek tüketilmediği zaman vücuda yeteri kadar karbonhidrat alınmadığı için böbrek yetmezliği gibi çeşitli ciddi rahatsızlıklara neden olabileceğinin unutulmaması bu konuda son derece önemlidir.

Sponsorlu Bağlantılar

Diyet Yapanlar Ne Kadar Ekmek Yemeli?

Her beslenme programına göre bu miktar değişkenlik gösteriyor olsa da uzmanlar ortalama olarak sağlıklı bir beslenme programı için gün içerisinde 5-7 dilim tüketilmesini tavsiye etmektedir. Ekmek tüketmeyen kişilerde zamanla böbrekte ürik asit miktarı artar ve bu yüzden GUT hastalığı riski ortaya çıkabilmektedir. Bunun dışında öğünlerde en az iki dilim ekmek yenilmediği taktirde kişilerin doymadığından dolayı daha fazla yemek yedikleri ve ara öğünlerde daha fazla atıştırmalık besinlere yöneldikleri de yapılan araştırmalar neticesinde ortaya çıkmıştır. Bu yüzden aşırı olmadan ekmeği kesinlikle hayatımızdan çıkarmamamız gerekmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Dilara Koçak Selülit Diyeti
Krema İçeren Kahvelerden Uzak Durun
Kilo Vermek İçin Hangi Yiyeceklerden Uzak Durulmalıdır
Ramazan diyeti ender saraç
Yapılan Kalori Hesabına Dikkat Edilmesi Gerekir
Sodyum Diyeti Nedir Nasıl Yapılır
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.