DİYET YAPARKEN YAPILMAMASI GEREKENLER
Çoğumuz fazla kilolarında kurtulmak güzel bir görünüme kavuşmak için türlü türlü diyetlere başvurmuşuzdur. Günlerce diyet yapıp faydasını görmediğimiz de olmuştur. İşte bu noktada diyet yapılırken yapılan yanlışlara bir göz atmalı kendi diyetimizi kontrol etmeliyiz.

İşte diyet yapılırken düşülen yanlışlar:
Öğün atlarsam daha çok kilo veririm düşüncesi;  İşte bu düşünce genellikle diyet yaparken insanların düştüğü hatalardandır. Bir öğün atlamaya dayanabilirsiniz vücudunuz kaldırabilir fakat diğer öğünde yemeniz gerekeni yerseniz bile tok hissedemeyeceksiniz. Bu sizi daha çok yemeye sevk edecektir. Fakat diyelim ki diğer öğün yemeniz gerekeni yediniz fazlaya kaçmadınız bu sefer başka bir problem çıkıyor ortaya beslenme düzeni bozulması. Beslenme düzeniniz sizin için özellikle diyet yapanlar için çok önemlidir. Bu düzen bozulursa diyeti adeta büyüsü bozulur işlemez; aniden acıkmaya başlarsınız hala öğün atlamaya devam ederseniz baş dönmesi mide bulantıları gibi bir sürü problemle karşılaşabilirsiniz. Bu diyetin mantığına ters bir durumdur. Diyet aç kalarak zayıflama değil dengeli beslenerek kilo vermektir. Diyet yapıyorsanız bunları dikkate almanızda fayda var.

Sponsorlu Bağlantılar

Çok su içersem zayıflarım düşüncesi; Birçok insan diyet yaparken püf noktanın su içmek olduğuna inanıyor. Bu aslında koca bir yanlıştan ibarettir. Diyet sırasında normalinden fazla su içmek yarar sağlamadığı gibi diyetinizi olumsuz etkiliyor. Diyet yaparken dikkat ettiyseniz sürekli geç sindirilen lif türü besinler tüketilir bunlar doyuruculuğu fazla olduğu için yani; sizi tok tuttuğu için tercih edilir. Peki, su ne yapar? Bunların parçalanmasına yardımcı olur. Karnınız boş iken ise açlık duygunuzu size hissettirir midedeki reseptörleri çalıştırır. Peki sadece bunlar mıdır zararları aşırı su tüketiminin? Hayır, ayrıca idrar düzeninizi bozarak sizi zor duruma sokabilir. Bütün bunlar su içmeyin demek değildir tabiki de. Günlük ideal su tüketimi 2L’dir. Bunun üstünde içmiyorsanız problem yaşamazsınız.

Sponsorlu Bağlantılar

Zayıflama ilaçlarıyla hızlı kilo veririm düşüncesi; Diyet yaparken düşülen en yanlış noktalardan biride budur.  Hatta en yanlışıdır. Bu ilaçlar sizi zayıflatmadığı gibi dengesiz kullanımda sizi ölüme götürebilir.  Zaten diyet yaparak kilo veriyorsunuz bu ilaçlar gereksiz risk değilmidir? Bütçenizi sarstığı gibi diyetinizin yararını indirger bu ilaçlar. Siz hiç zayıflama ilaçlarıyla yapılan diyet gördünüz mü? Bu ilaçları kullanmamanızı şiddetle tavsiye ederiz.

Light ürünler kalorisizdir, istenildiği kadar yenilebilir düşüncesi;
Belki de içlerinden en masum görünen yanlış budur.  Hiç de öyle göründüğü gibi masum değil bu yanlış belki de en çok düşülen yanlıştır. Diyet yapanlar bunu 0 şeker olarak anlıyorlar. 0 şeker bulunan hiçbir şey yoktur. Aslında bunlarda öyle şekeri çok azaltmıyorlar. İçindeki şeker yine normalden biraz fazladır. Tamamen psikolojik bir düşüncedir.  Light yiyecekleri diyetinizde görünenden fazlası kadar tüketirseniz zayıflamayı unutun.

Genel olarak düşülen yanlışlar bunlardır. Bu yanlışlara dikkat edildiği takdirde kiloda azalma yaşanacaktır. Kilo hemen verilemez biraz zamana ihtiyacınız vardır. O yüzden 2- 3 gün geçtikten sonra kilo veremiyorum diye düşünüp diyetinizi bırakmaya kalkışmayın.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Yedi bölge diyeti
1 haftada 10 kilo verdiren diyet
Diyet Nasıl Yapılmalıdır
Hangi Diyeti Yapmalıyım? Bana Uygun Diyet Nedir?
Ayurveda Diyeti Nedir, Nasıl Yapılır
Uyuyarak zayıflama diyeti
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.