Merhaba,

babam 73 yaşında. yaklaşık 10-12 yıldır ayaklarında şiddetli derecede ağrı var. diz kapaklarıyla birlikte aşağı kısmı. ayrıca babamda 18 yıldır da nefes darlığı da var.ancak, ne nefes darlığı için, ne de ayaklarındaki ağrı için bir çözüm bulunamadı.
ayaklarındaki ağrı genelde geceleri daha da şiddetlenmekte, ayak damarları oklava gibi şişmekte.ağrıdan uyuyamıyor. sabah saatlerine kadar odada dolaşıyor, çoğu zaman dolaştığı yerde ayakta uyukluyor. uykusu var ama ağrıdan yatıp uyuyamıyor.
bu ağrıların tamamen geçmesi için tedavi nedir?
ilginiz için teşekkür ederim.

Sponsorlu Bağlantılar

Babanızın durumunun ne olduğunu doktorlarınızın bilmesi gerekir.  Anlattığınızdan anladığımız kadarıyla babanızda kalp damar rahatsızlıklarından birisi olabilir.

Şöyle ki;

Vücudumuzda atar damarlar kılcal damarlar ve toplar damarlar olmak üzere üç çeşit damar sistemi bulunmaktadır. Atar damarlardan kalpler vasıtasıyla pompalanan kan kılcal damarlara buradan da vücuda ulaşır.  Görevlerini yapan kanı kılcal damarlardan toplamak görevi toplar damara aittir. Toplar damarlar kanı kalbe tekrardan getirirler. Buradan kan akciğere ve gerekli organlara gönderilir böylece kan vücudumuzda sürekli devri daim eder.

Kalbe en uzak olan bacaklarımız ayrıca en büyük organlarımızdan birisidir. Burada kan dolaşımında oluşabilecek herhangi bir sorun doğrudan bütün vucudu ilgilendirir. Bacakalarımızda oluşan dolaşım bozuklukları

Sponsorlu Bağlantılar

neden olabilir. Geçmiş olsun dileklerimizle.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
    ela

    mrb ben iki gündür. şiddetli karın ağrısı çekiyorum bunun yanında batmalar da oluyor. yatınca yan, tarafa dönünce batmalar daha çok oluyor bunun sebebi ne olabilir sizce şimdiden teşk.

    osman

    diz ve diz arkası topuklar agrı var hocam bu neden olur bide babam da bacaklarda uyuşma var bide kemik erimesi başladı buda neden olur rica etsem açıklarmısınız

Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Titreme Nöbetleri ve Kusma Nedenleri
Sürekli sıkışan veya idrar kaçıran hastalar için püf noktalar.
Ankilozan Spondilit
Obezite Nedir? Şişmanlığa Neden Olan Faktörler Nelerdir?
Gizli Şeker Hastalığı
Böbrek Taşı Nasıl Düşer
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.