DMSO (dimethylsülfoksit)
DMSO bir reçeteli ilaç ve besin takviyesidir. Bu aynı zamanda bir endüstriyel çözücü olarak kullanılır.

DİĞER İSİMLERİ NELERDİR?
Dimethylis Sulfoxidum, dimetil sülfoksit, Dimetil Sulphoxide, dimethylsülfoksit, Diméthylsulfoxyde, Dimetilsulfóxido, Metil Sulphoxide, NSC-763, SQ-9453, Sulphinybismethane.

VÜCUT İÇİN ETKİLERİ NELERDİR?
İnterstisyel sistit için FDA onaylı bir ürün olarak kullanılmaktadır. Muhtemel diğer etkileri arasında Idoxuridine olarak adlandırılan bir ilaç ile birlikte kullanıldığında, herpes zoster virüsü (zona) neden olduğu ağrıyı dindirnektedir. Kemoterapi nedeniyle cilt ve doku hasarının tedavisinde de kullanılmaktadır.

Sponsorlu Bağlantılar

Yeterli kanıt olmasa da baş ağrısı, artrit, göz problemleri, safra taşları, amiloidoz denilen bir durum, kas problemleri, beyindeki yüksek kan basıncı, cerrahi sonrası iyileşmeye yardımcı, kallus olarak bilinen deri rahatsızlıkları ve astım için faydalı oluğu bildirilmektedir.

DMSO (dimethylsülfoksit) NASIL ETKİ EDER?
DMSO vücuttaki protein, karbonhidrat, yağ ve suyun etkilediği deri ile ilgili ilaçların etkilerine yardımcı olur.

GÜVENLİ Mİ?
DMSO reçeteli bir ilaç olarak kullanıldığı zaman güvenlidir. Sağlık uzmanı tarafından reçete edilmemiş ürünler kullanmayın. Bazı reçetesiz DMSO ürünlerin kullanımı sağlık için uygun değildir. Onlar, yan etkilere neden olan maddeler ihtiva ediyor olabilir.
DMSO ağız yoluyla alınması veya cilde uygulanması deri reaksiyonları, kuru cilt, baş ağrısı, baş dönmesi, uyuşukluk, bulantı, kusma, ishal, kabızlık, solunum problemleri, görme problemleri, kan problemleri, alerjik reaksiyonlar gibi bazı yan etkileri sayılabilir. DMSO, sarımsak gibi nefes ve vücut kokusu ve lezzet hissetmenize neden olur. Eğer;

Sponsorlu Bağlantılar

  • Hamile veya emziren
  • Karaciğer sorunları
  • Böbrek sorunları
  • Göz problemleri
  • Şeker hastası
  • Baş ağrısı
  • İdrar yolu kanseri varsa bu ürünü kullanmayınız.

İLAÇLARLA ETKİLEŞİM
Deri, göz ve kulak (topikal ilaçlar) için uygulanan ilaçlar
Etkileşim Değerlendirme: Orta derecede etkileşime sahip olabilir. Bu nedenle dikkatli olun ve doktorunuzla konuşun.
DMSO (dimethylsülfoksit), bazı ilaçların vücutta absorbesine yardımcı olabilir. DMSO uygulanması deri, göz ve kulaklara koyulan ilaçlar ile birlikte vücudunuzun ilaç emilimini artırabilir. Bu da etki yada yan etkilerini artırabilir. Vücudunuzun ne kadar tıp emer arttırılması ilacın etkileri ve yan etkileri artabilir.
Shot (Enjektabl ilaçlar) olarak verilen ilaçlar
Etkileşim Değerlendirme: Orta derecede etkileşime sahip olabilir. Bu nedenle dikkatli olun ve doktorunuzla konuşun.
DMSO (dimethylsülfoksit), bazı ilaçların vücutta absorbesine yardımcı olabilir. Buna bağlı olarak kullanılan ilaçların etki yada yan etkilerini artırabilir.
Oral ilaçlar
Etkileşim Değerlendirme: Orta derecede etkileşime sahip olabilir. Bu nedenle dikkatli olun ve doktorunuzla konuşun.
DMSO (dimethylsülfoksit) vücudunuzun ilaç emilimini artırabilir. Ağız yoluyla alınan ilaçlar ile birlikte DMSO almak, vücudunuzun ilaç emilimini artırabilir. Bu da ilaçların etkileri ve yan etkileri artırabilir.

DOZ AYARLAMASI
Aşağıdaki dozlarda bilimsel araştırmalar incelenmiştir:
CİLT İÇİN UYGULAMA:
DMSO, kanser tedavisi bazı yan etkilerin önlenmesi için:% 77-90 genellikle 10-14 gün süreyle her 3-8 saatte bir tıbbi gözetim altında uygulanır.
Zona (herpes zoster): DMSO’nin % 5-40 idoxuridine döküntü görünümünü müteakip sonra 48 saat içinde, her 4 saatte bir ve 4 gün boyunca uygulanır.
Sinir ağrısı için: % 50 DMSO solüsyonu, 3 hafta boyunca günde 4 kez kullanılır.
Osteoartrit için: % 25 DMSO jeli, günde 3 defa kullanılır ve % 45.5 DMSO topikal çözeltisi günde 4 kez kullanılır.
MESANE İÇİN:
İdrara sık çıkma dürtüsi (interstisyel sistit) ve kronik enflamatuar mesane hastalığı için: Doktorlar tarafından mesane içine bir kateter denilen bir tüp kullanarak, DMSO çözeltisi yerleştirilir. Kateter çıkarılır ve hasta idrara çıkmadan bir süre kadar tutması istenir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
IPRİFLAVON OSTEOPOROZU ÖNLER
Çin Kurtpençesi
ALFA –GPC
Antioksidan İçeriği Yüksek Besinler
Protein
KARAÇAM ARABİNOGALAKTAN
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.