DOĞAL CİLT SOYMA NASIL YAPILIR?

Alfa- hidroksi asitler yada namı-ı diğer meyve asitleri (çoğunlukla şeker kamışından elde edilir) cildinizin kimyasal olarak soyulmasını sağlayan etkili ürünlerdir. Bu ürünler hem reçetesiz satılan ve de profesyonel mikrodermabrazyon yapılan kozmetik amaçlı ürünlerde şiddetle tercih edilmektedir.

Sponsorlu Bağlantılar

Alfa- hidroksi asitler meyvelerde doğal olarak oluşur. Yüzünüze kullandığınız paketler yada maskelerde yer alması, kozmetik ürünlerin olası yan etkilerinin elimine edilmesi açısından önemlidir. Doğal olarak cildin soyulması, cildinizin tazelenmesi, ipeksi bir hal alması, akne skarları gibi nice cilt sorunlarının üstesinden gelinmesinde etkili olacaktır. Peki, nasıl olacaktır? Bizi takip edin…

*** Doğal cilt soyma işlemine sıkılaştırmaya sağlayan bir temel ile başlayın. Bir paket sade toz jelatini bir kase içine dökün. Daha sonra jelatini kapatacak şekilde kaynamış sıcak suyu jelatinin üzerine başaltın ve jelatin iyice çözünene kadar karışımı karıştırın. Daha sonra ılıyana kadar soğumasına izin verin.

*** Kimyasal soyma yapacağınız malzemeyi seçin. Limon suyu etkili bir şekilde akneler ile mücadele eder, fakat, hassas ve kuru ciltler için iyi bir seçim olmayabilir. Portakal suyu da hem aknelerle mücadele ve hem de güneş ışınlarına karşı iyi bir koruyucudur. Eğer kuru ve hassas bir cildiniz varsa, cilt soyma işleminde süt ve yoğurt gibi laktik asit içeren yumuşak seçimler tercih etmelisiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

*** Jelatine cilt soyma işleminde kullanacağınız malzemeyi ekleyin. Genellikle bu maskeyi hazırlamak için miktar olarak bir yada iki çorba kaşığı yeterlidir. Ancak akne türü, şiddeti ve cilt yapınıza göre miktarları kendiniz ayarlayabilirsiniz.

*** Taze, organik bir yumurta alın, kırın ve beyazını sarısından ayırın. Beyaz bölümünü karışıma ilave edin ve doğrudan karıştırma işlemine geçin. Hala sıcak iken (yüzünüzü yakmayacak kadar), temiz cilde elde ettiğiniz karışımı dengeli ve düzenli bir şekilde uygulayın. Cildinizde kurumasına izin verin ve 30 dakika kadar bekletin, ılık su ile durulayın ve yumuşak bir havlu ile kurulayın.

1 – ÖNEMLİ !!!

Bazı insanlar limon ve portakalda bulunan sitrik aside daha duyarlıdır. Maske kururken herhangi bir zamanda batışma hissederseniz, zamanın dolmasını beklemeden hemen durulama işlemine geçiniz. Limon yada portakal suyu oranlarını yarı yarıya düşürerek tekrar deneyin.

2 – ÖNEMLİ !!!

Alfa – hidroksi asitler, cildinizi tahriş ettiğinde sadece haftada bir kez uygulamanızı öneririz. Soyulma süreci sonrasında cildiniz güneş ışığındaki UV’ ye karşı daha hassas olacaktır. Bu çerçevede dışarıya çıkmadan öce en az SPF 15 olan bir krem kullanmanızı öneririz.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Kış Mevsiminde Doğal Cilt Bakımı
Cansız Saçları Canlandırma
Kırışıklık İçin Doğal Çözümler
BUKLE YAPMANIN SIRLARI
ÜNLÜ SANATÇILARIMIZDAN GÜZELLİK SIRLARI
Burun ve Üst Dudak Arasındaki Kırışıklıklar
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.