DOĞAL GÜZELLİĞİNİZLE BARIŞIK OLUNDoğal Güzelliğinizle Barışık Olun

Herkesin bir diğer insana göre farklı olduğu ve kendine ait özellikleri ile güzel olduğu unutulmamalıdır. Yani kısacası herkes güzeldir ama herkes kendindeki bu güzelliği göremez. Sahip olduğunuz güzelliği görmeniz ve sahiplenmeniz için aşağıdaki adımlar ve ipuçları faydalı olacaktır.

Sponsorlu Bağlantılar

BUNLARA DİKKAT!!!

  1. Kendinizi sevin. Bu biraz gereksiz veya saçma gibi gelebilir ancak çekici insanların ortak özelliklerinden birisidir. Kendisini seven insanlar yaşlarına rağmen daha genç görünmekte ve ciltleri daha parlaktır.
  2. Sağlıklı kalın ve sağlığınızı koruyun. Kiloyu bir takıntı haline getirmeyin. Kilolu veya zayıf olduğunu halde sağlıklı olabilirsiniz. Sağlık güzelliktir. Yapmanız gereken iki temel şey var aslında; vücudunuza uygun şekilde beslenmek ve egzersiz yapmak. Sağlıklı bir vücut aynı zamanda daha sağlıklı bir zihin ve ruh sağlığı anlamlarına da gelmektedir.
  3. Güzelliğe ilişkin feminist literatürü okuyun. Naomi Wolfe tarafından ortaya atılan güzellik miti inanılmazdır. Gerçek güzellik ve kendinize değer vermeniz hakkında bilgiler içermektedir. Gerçekten de toplumdaki ikiyüzlülük ve yalanlara karşı insanın gözlerinin açılmasını sağlamaktadır.
  4. Yaşamınızda sadece pozitif noktalara odaklanın. Bunun muhteşem olumlu sonuçları olduğu unutulmamalıdır. Yaptığınız makyajda ve giydiğiniz elbiselerde bile bu pozitifliği vurgulayın. Sevmediğiniz ne varsa değiştirmeye çalışın. Ancak elinizden olmayan nedenlerle değişemediyseniz de önemsemeyin, pozitif kalın. Olmamış ve yokmuş gibi düşünün. Anais Nin tarafından bu konuda söylenmiş güzel bir söz ise “Sevemediğim şeyi yok sayarım.” şeklindedir.
  5. Hiç kimse bir süper model gibi görünmez. Hatta süper modellerin kendileri bile göründükleri gibi değillerdir. İşin içinde makyaj, bilgisayar etkisi, kullanılan ilaçlar, aşırı diyetler ve çok az insanda olan anormal bir metabolizma vardır. Birçok kişi ise bazı modelleri çirkin bulmaktadır. Bu yüzden gerçekten de güzellik bakanın gözlerindedir denebilir.

Sponsorlu Bağlantılar

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Parmak Çatlakları Nasıl İyileşir
Evde Kırışıklık Giderme
Ayaklara Kuruluk ve Ağrı Nasıl Yatıştırılır
Hindistan Cevizi Yağı İle Saç Bakımı
Yüzdeki Tüylerin Uzaması Nasıl Engellenir
Göz Çevresindeki Kuruluk Nasıl Giderilir
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.