DOĞADAN GELEN GÜZELLİK: MASKELER!
Doğanın bize sunmuş olduğu türlü imknların arasında güzellik sırları da bulunuyor.  Keşfedilmeyi bekleyen ve çeşitli inceliklere, faydalara sahip sırları sizin için araştırdık ve önünüze serdik. Meyvelerin inanılmaz yararları ile hayallerinizdeki güzelliğe kavuşmak artık sizin ellerinizde.

Sponsorlu Bağlantılar

Birçok kadın için problem oluşturan yağlı ya da kuru cilde, baş belası kırışıklara, siyah noktalara, yüzde ki kirlilik ve zararlı maddelere de son! Evinizde son derece kolay ve doğal maskeler hazırlayabilir kendi maskenizi kendiniz oluşturabilirsiniz.

Kusursuz bir cilde sahip olmak için sunacağımız maskelerden seçmiş olduğunuzu en az haftada bir kez uygulayın. Çünkü cildinizin tipi ne olursa olsun her cilt temizlenmeye ihtiyaç duyar. Ve maskelerde bu temizliği sağlar. Amacımız temiz, canlı ve beslenmiş ciltlere sahip olmanızı sağlamak. Yüz tipinize göre uygulanılabilecek maskenin kıvamı da önem taşır. Krem şeklinde ki maskeler katılaşmaz ve özellikle kuru ciltlere iyi gelir. Plastik maskeler ise, yüzeydeki dokuları sıkar ve bu tür maskeler yorgun, kırışık, yıpranmış yüzler için uygundur.

Kauçuk maskeler hemen sertleşir yağlı ciltlere iyi gelir. Jel halinde olanlar ise yumuşaklığını korur kuru ciltler için uygundur. Kilden yapılan maskeler, ince bir alçı kıvamına sahiptir. Basit bir kıpırdatmada çatlayan bu maskeler yağlı ciltler için yararlıdır.

Sponsorlu Bağlantılar

Saydam maskeler ise, yüzdeki kırışıklıkları ve gözenekleri sarar. Yapmış olduğunuz maskeler yüzde ki kasların gevşemesini sağlayarak kan dolaşımını hızlandırır. Maske seçmeden önce amacınızı belirleyin, yüzünüzün temizlenmesini mi yoksa beslenmesini mi istediğinize karar vererek işe koyulun. Karar verdikten sonra kendi maskenizi evinizde rahatlıkla hazırlayabilirsiniz.

Cilt problemleri arasında yaşla birlikte kaçınılmaz bir şekilde gelen kırışıklık sorununa türlü çözüm yöntemleri:

KIRIŞIKLIK MASKELERİ
Havuç Maskesi: Bir tatlı kaşığı havuç suyu ile bir tatlı kaşığı salatalık suyunu karıştırarak cildinize yedirin. Yirmi dakika beklettiktin sonra ılık suyla yıkayın. Haftada bir defa uygulamanız da yarar var.

Yoğurt Maskesi: Birer yemek kaşığı yoğurt ve yaş mayayı krem kıvamına gelinceye kadar karıştırınız.. Cildinize uygulayarak 20 dakika bekletin ve ılık suyla yıkayarak durulayın. Haftada bir defa yapabilirsiniz.

Nar Çekirdeği Yağı : Nar çiçeği yağını her gece uyumadan önce cildinize masaj yaparak uygulayabilirsiniz.

Unutmayın her gün özellikle dışarı çıktığınız zamanlarda cildinize muhakkak güneş koruyucuyla güneşten koruyun.

Diğer Maskeler :
Kayısı maskesi:
İki adet olgun kayısıyı püre haline getirin. Yüzünüzde 15-20 dakika beklettikten sonra iyicene durulayın. Bu maske yüzün gerilmesini sağlar. Her cilt türüne uygulanabilir.

Çilek maskesi: İki veya üç adet çileği iyice ezdikten sonra yüzünüze sürün. Yine 15-20 dakika yüzünüzde bekletin. Özellikle yağlı ciltler bu maskeyi kesinlikle uygulasın.

Bal maskesi: Bir yumurta sarısının birazını, bir çay kaşığı bal ve bir çay kaşığı zeytinyağı ile karıştırıp yüzünüze sürmeniz, özellikle kuru ciltlerin yararına olacaktır. Maskeyi yüzde 15-20 dakika bekletmek yeterlidir.

Yulaflı maske: Bir çorba kaşığı yulaf ve bir çorba kaşığı gül suyunu boza kıvamına gelene kadar karıştırın. Yüzünüze uygulayın. Yağlı bir cilde sahip olanlar için çok uygundur. Üstelik siyah noktaları ortadan kaldırır.

Avokadolu maske: Püre yapılıp kuru cilde sürülmesi cildi nemlendirir ve tazeler.

Bira mayalı maske: Bira mayasını su ya da yağsız sütle, lapa bir kıvam alana dek karıştırın. Özellikle B vitamini açısından çok zengin olan bu maske, ciltteki tüm kirlilik ve zararlı maddeleri temizler, arındırır.

Maske yaparken dikkat!
Yapacağınız maske her ne olursa olsun öncelikle yüzünüze buhar banyosu uygulayın. Bunun için fazla derin olmayan bir tencerede su kaynatıp, havluyla örttüğünüz yüzünüzü 5 dakika kadar buhara tutun. Gözeneklerinizin açıldığını göreceksiniz.

Maskenizi uygularken Göz kenarlarındaki cilt çok hassas olduğu için, buralara maske uygulamayın. Çünkü kırışıklıklara yol açabilir.

Meyvelerle yaptığınız maskelerde, meyvelerin çürük olmamasına özen gösterin. Aksi takdirde cilde mikrop bulaşarak maskeniz ters tepebilir. Ham meyveler de vitamin açısından çok zengin olmayacağı için yeterli gelmeyebilir, olgun meyveleri tercih etmeye çalışın.

Maskeyi temizledikten sonra ise, cilde yağlıysa nemlendirici krem, kuruysa da yağlı bir krem uygulayın.

Maske kullanıldıktan sonra etkisi hemen belli olur ve yüz üzerinde bir parlaklık oluşur. Maske uygularken yüzün tamamen hareketsiz olması gerektiğinden özellikle sırt üstü yatarken maske uygulamak en doğru hareketlerden biridir.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Yüzünüzdeki Siyah Noktaları Yok Edin
Göz Altı Şişlikleri Nasıl Geçer
Saç ve Cildin Dostu: Elma
Şeytan Tırnağı Neden Oluşur?
DOĞAL YOLLARDAN KEPEK NASIL GİDERİLİR: 11 İPUCU
En İyi Yaşlanma Karşıtı Güzellik Kremleri
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.