DOĞAL YOLLARDAN GÖĞÜS BÜYÜTME
Doğal göğüs büyütme, birçok web sitesi iddia edildiği gibi yeni bir keşif değildir. Bazı şifalı bitkiler doğal olarak göğüsleri büyütmek için yüzyıllardır kullanılmaktadır. Birçok kadın, büyük göğüsler için meme implantları için bıçak altına yatıyor. Meme implantlarının güvenliği çok tartışmalı olmakla birlikte, birçok mütevazı doğal yollar meme büyüklüğünde artış sağlanmasında yararlı olacaktır. En azından ilkin, bu bitkileri kullanarak doğal göğüs büyütme yöntemi denemenizi tavsiye ederiz.

Sponsorlu Bağlantılar

Şifalı bitkiler kullanılarak doğal yollardan elde edilen göğüs büyütme haplarının nasıl bir mastogenic etkisi olduğu yeni yeni anlaşılmaktadır. Doğal yollardan göğüs büyütmeyi tam olarak anlayabilmek için, öncelikle bir kadının göğüslerinin gelişmesine ne sebep olur, onu anlatalım.

KADIN GÖĞÜS BÜYÜME SERÜVENİ
Kadınlar 10-13 yaş civarında ergenlik olarak adlandırılan genel beden değişikliği dönemine girerler. Ergenlik öncesinde östrojenler, küçük miktarlarda salgılanır. Ancak ergenlik sonrası, hipofiz hormonları (FSH, LH) etkisi altında salgılanan östrojenlerin miktarı yaklaşık 20 kat veya daha fazla artar ve ilgili alanlara etki eder.

İşte bu zamanda kadında meme büyümesi başlar ve bir çocuktan bir yetişkine doğru değişiklikleri meydana gelir. Östrojenler yağ birikimi, stromal dokularının gelişimi ve göğüs büyümesine yol açan yumuşak kanalların büyümesine neden olarak meme büyüme sürecine etki eder. Östrojen, progesteron ve prolaktin ile birlikte ergenlikten sonra yumurtalıklardan yüksek miktarlarda salgılanır ve ilgili vücut alanlarına etki ederler. Bu iki hormon, kadın meme lobülleri ve alveoller adı verilen yapıların büyüme için ve fonksiyonlarının belirlenmesinden sorumludur. Özetle, östrojenler göğüs büyütmesini başlatmak ve olgun kadın memesi görünümünden sorumludur. Ama göğüslerin süt üreten organlar haline dönüştürme işlemini tamamlamak için gerekli değildir.

Sponsorlu Bağlantılar

Progesteron doğal salgı hücrelerinin oluşmasını ve büyüme için hızla çoğalmasını sağlayarak kadın meme lobülleri ve alveollerin gelişimini destekler. Ancak, progesteron, hipofizden salgılanan prolaktin tarafından uyarılmadığı sürece kadın göğsünden alveoller süt salgılamaya neden olmaz. Ama yine Progesteron, lobülleri ve alveoller değişiklikler nedeniyle derialtı dokularda sıvı tutulmasını artırdığı için kısmen de olsa kadın göğüslerinin büyümesine neden olur. Kadın bedeninde östrojen, progesteron ve prolaktin üzerine milyonlarca protein bağlayıcı siteler vardır.

ÖSTROJEN ÖZELLİĞİ GÖSTEREN BİTKİLER VAR MI?
Bazı bitkiler, doğal fitoöstrojen üretenler üretirler. Bitki östrojenleri östrojene benzer kimyasal özellik gösterirler, ancak genellikle vücut östrojeni kadar güçlü değildir. Bu fitoöstrojenler, hormon seviyelerinde önemli bir artışa neden olarak alveolar hücrelerdeki kullanılmayan reseptör sitelerine bağlanır, bu sayede kadın ve erkekte göğüsleri doğal yollardan maksimum derecede büyütmek için olanak sağlar. Bu fitoöstrojenik bitkiler doğal göğüs büyütme hapları için bilimsel bir yaklaşımdır.

ÖSTROJEN ETKİSİ GÖSTEREN FİTOÖSTROJENİK BİTKİLER NELERDİR?
ÇEMEN OTU: Çemen otunun(Trigonella foenum-graceum) tohum ve filizi bir göğüs büyütücü bitki olarak yüzyıllar boyu kullanılmıştır. Çemen otu tohumları bir miktar diosgenin bir madde içerir. Bu madde kadın cinsiyet hormonu östrojenin yarı sentetik formları oluşturmak için sıklıkla kullanılan bir kimyasal bileşiktir. Ayrıca menopoz belirtilerinin azaltılmasında, sindirim kanserleri için yardım,  süt teşviki, ağız ülseri, bronşit, kronik öksürür ve çatlamış dudakların azaltılması ve ateşe karşı olarak da kullanılmaktadır.
REZENE: Rezene Tohumu östrojenik etkilere neden olan flavonoidler bakımından zengindir. Rezene (Foeniculum vulgare) yüzyıllardır süt üretimini teşvik etmek ve göğüs büyütme için kullanılan başka bir östrojenik bir bitkidir. Bu ayrıca yeni meme hücreleri ve dokusunun oluşumunda anahtar rol oynar. Yüzyıllardır bilinen bu aromatik bitki eskiden beri sindirim sorunlarını, yılan sokması(lapa), kolera, sırt ağrısı, yatak ıslatma problemlerini tedavi etmek için kullanılırdı.
SAW PALMETTO: Saw Palmetto (Serenoa repens) bitkisinin çilekleri erkeklerde büyümüş prostat bezini küçültme kabiliyeti ile bilinir. Halk tarafından göğüs büyütme için kullanılan bu bitki, ayrıca Naturopatik hekimler tarafından doğal göğüs büyütme için tavsiye edilmeye devam ediyor. Ayrıda sindirim sorunları için de kullanılabilir.
VAHŞİ YAM (Wild Yam): Wild Yam (Dioscorea villosa) özünün östrojenik özellikleri vardır.
ÇÖREK OTU: Bilimsel olarak Nigella sativa olarak bilenen bitkinin laboratuvar deney hayvanlarının meme hücrelerinin sayısını artırdığı gösterilmiştir.
DONG QUAİ: Botanikte Angelica sinensis olarak adlandırılan bitki Chinese Angelica, Dang Gui veya Tang Kuei olarak da bilinir. Bu şifalı bitki adet dönemi ile ilgili olarak kadınsı ya da jinekolojik rahatsızlıkları iyileşmesinde etkilidir. Ayrıca doğumdan hemen sonra verildiğinde annelerin arasında süt üretimini teşvik eder. Dong Quai kan dolaşımını artırır ve ginseng gibi aktif bir seks hayatına teşvik eder. PMS ve menopoz semptomlarını hafiflettiği de bilimsel olarak kanıtlanmıştır.
BLESSED THİSTLE: Blessed Thistle bitkisi kadın kaygıları, ağrılı adet ve ilişkili ağrıları da dahil olmak üzere çeşitli tedavi etmek için kullanılır. Güçlü östrojenik özellikleri sayesinde başta emziren anneler olmak üzere sıcak infüzyon şeklinde kullanılan en iyi ilaçların biri olarak kabul edilir.

Ayrıca hormonal düzenleyici, sindirim ve dolaşıma yardımcı olarak kullanılır. Blessed Thistle bitkisinin içerdiği B-kompleks, kalsiyum, demir, manganez, cincin ve uçucu yağlar, kötü sindirimin neden olduğu iltihabı hafifletmek için kullanılabilir. Blessed Thistle dolaşımı artırır ve belleği uyarmak için beyne oksijen artan kan temizler.
PUERARİA MİRİFİCA: Pueraria Mirifica (Beyaz Kwao Kreu olarak da bilinen), Tayland doğal bir bitkisidir. 300- 800 metre rakımda yetişir. Pueraria Mirifica yumrulu kökleri fitoöstrojenler bakımından zengin bir kaynaktır. Pueraria Mirifica’nın fitoöstrojen konsantrasyonu, soya veya yonca gibi diğer bitki kaynaklarına göre çok daha yüksektir. Bitki meme büyümesi, menopozsemptomlarını hafifletmek ve daha sıkı görünüm sağlamak için idealdir.
KARAHİNDİBA: Karahindiba kökü hemen hemen her yerde bulunan bir bitkidir. Karahindiba’nın, özellikle önemli iki kullanımı vardır: safra oluşumunu teşvik etmek ve karaciğer sorunları kaynaklanan edemous koşullarında vücuttan aşırı suyu çıkarmak için. Kökü özellikle fitoöstrojen bakımından zengin olup salgı artırılması, yeni meme hücreleri ve doku oluşumunda çok etkilidir.
SU TERESİ: Su teresi folik asit ve Lucien güvenilir miktarda içerir. Ve su teresi en iyi E vitamini kaynaklarından biridir. E vitamini göğüs büyümesi için gerekli olan doğurganlık vitaminidir. E vitamini, vücudun oksijenini ile fiziksel dayanıklılığın artmasına yardımcı olur.  Su teresi geleneksel ve tıbbi bir bitki olarak idrar söktürücü, balgam söktürücü, müshil, uyarıcı, tonik olarak kabul edilmiştir. Aynı zamanda anemi, egzama, böbrek ve karaciğer bozuklukları, tüberküloz, çıban, siğil ve tümörlere karşı bir ilaç olarak kullanılmaktadır.

DİĞER BİTKİLER: Yukarıda sıralananlar en etkili göğüs büyütücü bitkilerdir. Çay olarak tüketebilir yada kapsül veya tablet şeklinde de piyasada bulabilirsiniz. Bu şifalı bitkilerin yanı sıra Carbenia Benedictus, Humulus lupulus, Hops Flower, kelp (varek) ve kırmızı yonca da göğüs büyütme, kadınsı problemler ve bebekler için süt üretimine katkı sağlayan bitkilerdir.

Göğüs büyütmek için öncelikle şifalı bitkiler uygulamasını deneyiniz. Eğer sonuç alamazsanız ikinci etapta diğer yolları deneyiniz.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Kuşburnu – Rosa canina
Kenevir Nedir?
Çörekotu Kapsülü
ŞALGAM DOĞAL BİR İKSİR
Dutun Faydaları
Sinameki
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.