DOĞAL YOLLARDAN İNCİ GİBİ DİŞLERE NASIL SAHİP OLABİLİRSİNİZ?
Gülümseme, iki kişi arasındaki buzları kırmanın en kolay ve etkileyici bir yoludur. Sağlıklı, parlak dişler ile sevecen bir gülümseme en sıradan yüzleri dahi çekici yapar. Dişlere bakım yapılmaması sonucu kirlenen, soluk ve renksiz dişler ile gülümseme insanlar için bir sorun haline gelmektedir. Peki, parlak beyaz dişlere sahip olmak için ne yapılabilir? İnci gibi beyaz dişler elde etmek için aşağıda sıralanan birkaç doğal ipuçlarına göz atın.

Sponsorlu Bağlantılar

FIRÇALAMA: İlk ve en önemlisi dişler fırçalanmalıdır. Dişlerinizi her yemekten sonra yıkayın ve fırçalayın. Eskimiş ve kılları dağılmış diş fırçalarını kullanmayın. Dişlerin beyazlatılması için diş macunu kullanmak da yardımcı olabilir. Sizin için uygun olanı tercih edebilirsiniz.

LEKELERDEN KAÇININ: Diş lekelerini kimyasal ürünler kullanmadan ortadan kaldırmak çok zor olabilir. Bu nedenle dişte lekelenmeye yol açan çay ve kahve alımını kısıtlayın, alkol ve sigaradan kaçının.

ÇİLEK: Dişlerin beyazlığını geliştirmek için harika bir meyveli bir çözümdür. Çileği yiyiniz ya da püre haline getiriniz. Püreyi bir fırça yardımı ile diş yüzeyine uygulayın. Çilekteki belirli asitler ayrıca ağızdaki mikropların zarar vermesine engel olur. Fazla baskı olmadan hafifçe fırçaladığınızdan emin olun.

Sponsorlu Bağlantılar

KABARTMA TOZU: Kabartma tozu, diş beyazlatma yardımcı olur fakat hafif aşındırıcı parçacıklar içerir. Tüm yapmanız gereken, biraz diş macunu ile her zaman fırçalamanız.

SERT VE GEVREK SEBZELER: Doğada aşındırıcı olarak yenen gevrek sebzeler havuç, brokoli, salatalık ve kereviz vb. aslında bir diş fırçası olarak hareket edebilir. Çiğnerken bu sebze için öne ve arkaya hareket, ağız içinde doğal olarak dişlerin yüzeyinin temizlenmesine yardımcı olur.

TUZ: Tuz, doğal bir antiseptik ve dişleri beyazlatıcıdır. İsteğinize göre dişlerinizi fırçalarken macunun üzerine bir miktar tuz ekleyebilirsiniz. Ayrıca takma diş ya da protezlerinizi temizlerken daha sağlık ve beyaz olmasını sağlayabilirsiniz. Bunun için bir damla hardal yağı ile bir tutam tuzu karıştırarak fırçalamayı deneyin.

Sponsorlu Bağlantılar

KONU HAKKINDA YAPILMIŞ YORUMLAR
Bu Konu Hakkındaki Düşüncelerinizi Yazın.: Sitemizden Seçme Konu Başlıkları :.
Ağız Kokusu Sebepleri
Gargara Tehlikeli mi?
Diş Çürüklüğü Nasıl Önlenir
Sağlıksız Dişler
Dolgudan Sonra Geçici Diş Ağrısı
Ağızda Metalik Pas Tadı
.: Sitemizde En Son Yayınlananlar :.
Kanal D Doktorum Programı

Program Kanal D de Hafta içi Her gün Saat 09.00 Da yayınlanmaktadır. Programın sunucuları Dr. Aytuğ KOLANKAYA ve Zahide YETİŞ'dir.

ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER

“ENDER SARAÇ’LA SAĞLIKLI GÜNLER” hafta içi her sabah saat 10.45’de Canlı Yayın ile Kanaltürk Ekranında siz değerli izleyicilerini bekliyor

Zahide İle Yetiş Hayata Programı

Atv de yayınlanan programda Zahide YETİŞ konuklarının sorunlarına çareler buluyor. Aynı zamanda dini konuların da açıklığa kavuşturulduğu programda sağlık, sosyal hayat, psikoloji gibi konular işlenmektedir.